Máte nedostatek zásuvek pro nabíjení?

Pokud máte také nedostatek zásuvek zapalovače pro nabíjení nejrůznějších zařízení v autě, tak vám to možná bude inspirací.

Autozásuvka na zapalovač

Nechtěl jsem nic lepit, šroubovat na palubku, jako jsou různé zapalovačové rozdvojky apod, tak jsem to vyřešil následně:

Zásuvka zapalovače

Vytáhl jsem spodní kastlík pod rádiem a provrtal dvě díry, můžou se i tři, místa tam je dost. Vsadil a utáhl dvě autozásuvky na zapalovač, jedna /pravá je podsvícená/ je napájená jen při zapnutém zapalování, levá je napájená nepřetržitě. Výhodné pro mobilní telefony a podobně, kde je nežádoucí přerušování nabíjení.

Zásuvka zapalovače

Napájení jsem vyřešil následovně, pro tu trvale napájenou zásuvku jsem natáhl kabel od pojistkové skříňky přes pojistku. Pro vypínanou zásuvku s osvětlením, jsem natáhl kabely od zapalovače.

Zásuvka zapalovače

Zásuvka zapalovače

A nakonec jeden pohled na zapojené autozásuvky:

Zásuvka zapalovače

Nepodsvícená autozásuvka stojí něco kolem 50,- Kč, podsvícená bude krapet dražší, ta pojistková patice stojí do 20,- Kč, dál pojistku a kdyby 1,5 m kabelu, a nějaké konektory, suma sumárum 150-200,-

Jen jsem zjistil, že pokud je k něčemu zahnutá nabíječka je tam trošku horší přístup se zatlačením, ale rovná je naprosto v poho.

A pro ty, kteří o tom uvažují, ještě jedna rada, ty kulaté konektory, které jsou nasazeny na + pólu, zkuste sehnat zahnutý do L, jinak se musí ohnout, protože pokud se nechá rovný, z toho ještě vede kabel, jde to stuha zatlačit, protože se to už vzadu opírá o rozvody vzduchu.

Pokračujte na fóru v diskusi Máte nedostatek zásuvek pro nabíjení?

Související:

Related Images: