Oprava MID displeje

Postup včetně fotek zaslal Hany.

Jak opravit MID displej

Úvodní dopis, který leccos napoví

Ahoj Tome,
musíš mít odvahu, chyba je na spoji mezi plochým páskem a tím převodníkem.To prohřátí spojů mezi převodníkem a hlavní deskou MIDu ti nepomůže a jestli si to nedělal nějakou trafopáječkou o čem pochybuji,( podle toho co píšeš nejsi žádný nemehlo ), tak jsi tím nic nepokazil. To když to přitlačíš ti nepomůže, protože jde o to že ten spoj je za ta léta pravděpodobně zaoxidovaný nebo mezi ten napařený spoj a převodník naleze teplem v létě to lepidlo kterým je to přilepené. Pásku na straně displeje ale v žádným případě neodtrhávej to by byl asi problém. Pásku musíš opatrně odlepit od převodníku. Pak nastoupí líh, vyčistit kontakty na převodníku. Vyčistit opatrně tu pásku, nebát se lihem,
případně i gumou na gumování. Pozor sleze ti lepidlo co tam ještě zůstalo a i ta taková béžová barva. Napařené spoje tam zůstanou i když vypadají že skoro slezli dolu tak tam jsou. Já musel i pásku o 2mm zkrátit, to ale nemusíš (uvidíš jak to bude vypadat). Odstřihnout musíš případně i fólii která kryje napařený spoj. Pak použij normální, nejlépe průhlednou lepící pásku a tou zafixuj pásku k převodníku, já použil lupu aby to bylo na správném místě. A teď jde o to přimáčknout po celé ploše ten spoj něčím pružným. Já použil takové staré pěnové linoleum cca 3mm. Z něj ustřihneš proužek (respektive dva) asi 3mm široký, dlouhý asi 5cm, to si musíš změřit. Teď se podívej na převodník a hlavní tištěný spoj, jsou tam po stranách dvě dírky 2mm silné, ty použiješ. Jestli jsi někdy měl rozebrané PC tak jsi určitě viděl kovové záslepky karet PCI nebo ISA které mají takový prolis (pozor jsou i bez prolisu) který celou záslepku zpevňuje. Sežeň si takovou záslepku, nebo si musíš poradit jinak(musí to být dostatečně tuhý aby se to na 5cm neprohýbalo), zkrátíš ji asi na 5cm (nutno změřit jako ty pásky), označit na ní ty dirky tak aby po přilepení pásek na obě strany plíšku doléhala jedna strana na spoj páska převodník. Pak vyvrtat dírky 1,5mm rovým vrtákem a vyříznout 2mm závity.Pasky jsem přilepíš třeba oboustranou lepící páskou, nebo normálně (mě přišlo jednoduché použít tu pásku) tak aby prolis byl směrem nahoru a prohlubeň směrem k čipu převodníku. Pak už jen dva šroubky 2mm asi 1cm dlouhé a plastovou podloštičku aby se ti to nevyzkratovalo a dvě matičky na zajištění nebo místo matičky kapku barvy. Přitáhnout to musíš opatrně, pak rozsvítit a přitahovat po obouch stranách tak aby ti svítily znaky tak jak mají, když to přitáhneš málo tak body některých znaků vynechávají a když moc tak zase svítí vše.

MID displej oprava

MID displej oprava

MID displej oprava

Po zasunutí plošného spoje do krytu, je pohodlný přístup k oboum šroubům, tzn. zasunout plošňák, zacvaknout displej do držáku a zapojit konektor, podle svitu displeje postupně dotahovat oba šrouby.

MID displej oprava

Výsledek je vidět, sice se mi nepodařilo nahnat 2 řádek, ale to mi nevadí s ohledem na to, že to zasahuje minimálně do textu.

Snad taková malá ukázka pomůže i ostatním.

Hany

DISKUSI K TÉMATU NAJDETE ZDE

Související:

Related Images: