Nový web – verze 2019

Jak jste si mnozí všimli, stránky Astra-g.cz mají po delší době opět nový a doufám že už na dlouho finální vzhled. Proč právě tento a jaké výhody pro vás z toho plynou, to čtěte v článku.

Nový vzhled

Původní šablona už zde byla pár let a ne každému se líbilo barevné provedení. Problémy ale byly i jinde. V dnešní době je třeba mít webové stránky rychlé a hlavně dobře čitelné na mobilu, což na původním sice fungovalo celkem dobře, ale vždy to může být lepší, takže nastal čas ji vyměnit. A protože dávám přednost spolehlivosti, původní free theme jsem nahradil vzhledem přímo od WordPress, a tím je tato šablona Twenty Fifteen.

Vhodný pro mobily

Web navštěvuje více než 50% lidí z mobilního telefonu a tento nový vzhled funguje více než dobře, nemá žádné zbytečné „fičurky“, ale jen přesně to, co má mít.

Barvy

Hodně lidem se na původním vzhledu nelíbily barvy, takže zde jse mto vyřešil tak, že jsem nechal původní nastavení a abych řekl pravdu, nic se nečte lépe než černé písmo na bílém pozadí, takže asi tak.

Věřím, že dalších pár let na tomto vzhledu budou stránky fungovat a díky narůstajícímu počtu mobilních uživatelů se vám i dobře budou prohlížet na mobilu.

Related Images: