Loketní opěrka

Návod na dodatečnou montáž loketní opěrky do Vaší astry.

Středová loketní opěrka sklopná – postup montáže

1. Loketní opěrka přijde ve dvou kusech, jeden kus je opěrka a druhý kus je držák (nádstavec) na tunel.

2. Ve spodu loketní opěrky jsou předvrtané otvory tak stejně v nádstavci -> balení obsahuje samořezné šrouby, pomocí nich se držák přišroubuje k opěrce (doporučuji dát pod šrouby ještě podložky).

3. Jakmile se oba díly k sobě připevní, doporučuji kloub loketní opěrky trošku rozchodit, u mé šel dost ztuha, na to jsem použil spray WD 40 – 2-3x prostříknout kloub a trochu to rozhýbat a bude to OK.

4. Loketní opěrku v autě doporučuji umístit co nejvíc dozadu jak to jen půjde. Trochu místa ještě naženete když při otevírání popelníku (posuvný kryt) vytáhnete z tunelu a otočíte o 180° a vložíte zpátku do tunelu viz obrázek.

Loketní opěrka

5. Když je otvírací kryt popelníku otočený vrchem dolů získáte rovnou plochu a můžete opěrku umístit na konec tunelu a tam pomocí příložených samořezných šroubů ji upevnít k tunelu.

6. Doporučuji díry do tunelu předvrtat vrtákem o průměru 2mm ne větším! Přiložené šrouby mají cca 4mm a mohly by pak do tunelu jít až moc snadno. Samozřejmě držák má v sobě 4 předvrtané ovory i na přišroubování do tunelu.

7. A je hotovo, opěrka je možná zbytečně o 3cm vysoká a mohla by být o 3-5cm víc dozadu ale za to je kvalitní, potah je z kůže, je sklopná a naprosto nerušeně zapadá do interiéru.

Koupil jsem to zde
http://www.autoka.cz/nabidka.php?kat=10&druh=115
Cena s DPH: 1769 Kč + cca 100Kč poštovný

Výsledek je zde:
Loketní opěrka

Loketní opěrka

Loketní opěrka

Loketní opěrky do auta se rozdělují na několik typů a je na každém, jakou si vybere

  • univerzální
  • na sedadlo / k sedadlu (ta se montuje například do modelu Astra H nebo Zafira B)

Viděl jsem v astře i některé opěrky universální (universál), ale ty byly převážně z poloviny chromové a moc mi tam nezapadly k ostatním doplňkům v autě.

Diskuse k tématu na fóru v příspěvku Loketní opěrka.

Související:

Related Images: