Autofolie a problémy s tím spojené v roce 2012

Máte-li na oknech protisluneční fólie a nevíte zda budete pokutováni za velké zatmavení, určitě Vás bude zajímat tento článek.

Od letošního roku se začíná více dodržovat vyhláška ohledně autofólií. Už platí asi 2 roky, ale letos se policie chce více na folie zaměřit.

Všude v televizi nám dávající informace, ze kterých ale není tak úplně jasné, co je povolené a co není. Určitě není nutné dávat pryč folie ze všech oken, „problém“ bude hlavně u předních bočních oken, kde je povolené zatmavení maximálně 30% což je propustnost světla minimálně 70%, u čelního okna to je 75%. U zbývajících oken od B sloupku dozadu můžete mít okna úplně černá, je ale nutné mít atest od firmy která folie montovala. A pokud máte třetí brzdové světlo přímo z výroby a je např. jako u géčka pod sklem a ne venku jako to má třeba astra h, pak také folie nesmí být „pod ním“.

Proč auto folie

Osobně jsem měl tmavá okna na všech autech co jsem vlastnil, v autě není takové teplo, díky instalaci kvalitních autofólií neproniká do interiéru UV záření a člověk není vevnitř jako ve výkladní skříni.

Ale to už jsem psal v tomto článku před pár lety, když jsem si folie nechal instalovat na první astru v rodině.

Původně jsem si chtěl nechat okna úplně bez folií a proto jsem si je nechal přeměřit ve firmě zabývající se jejich montáží a demontáží a výsledek je ten, že mám o cca 20% větší propustnost světla, ale vše je v povolené normě.

Jak je vidět na fotkách, původní zatmavení světla bylo celkem velké, pod 50% obě auta (zadní okna pod 20%), nyní mám obě auta v normě, u géčka i s folií naměřeno 72% a u háčka 70%, bohužel jsem s sebou neměl mobil ani foťák takže jen informačně 🙂

Měnil jsem folie na obou astrách co máme v rodině, cena se pohybuje od 1500kč do 2000kč za auto.

Omlouvám se za kvalitu fotek, některé jsem fotil mobilem, ale pro ilustraci a příklad zatmavení to snad stačí :o)

Foto před výměnou

Opel astra g autofólie

Opel astra g autofólie
Opel astra g autofólie

Foto po výměně

Opel astra g autofólie

Opel astra g autofólie

DISKUSE K TÉMATU ZDE

Related Images: