Fólie / Zatmavení skel

Před rokem jsem si na auto nechal dát fólie a od té doby jsem zjistil pár poznatků tak myslím nastal čas vše sepsat 🙂

Autofólie na boční skla musí být

Na svém předchozím autě jsem měl také fólie (zatmavená skla) a protože jakmile si na to člověk zvykne, že mu nikdo nečučí do auta, další vůz pak musí následovat stejná procedůra 😀 Navíc se naše rodina rozrostla o dalšího člena a tak dceruška nemusí mít sluneční brýle když někam jedeme, protože díky těm fóliím je i v parném slunečném létě v autě „stín“.

Nebudu psát, že když se dá autofolie na sklo, je i menší teplo, pokud v létě auto stojí na slunci je myslím úplně jedno zda tam je 60C nebo 55C.

Ale trošku to asi pomůže než kdyby tam žádné zatmavení nebylo.

Nexie měla fólie jakoby do broznova, měl jsem tmavě-zelenou metlu tak se k tomu hodily, ale nyní mám auto tmavě modré a k této barvě je  podle mě nejlepší asi jen barva černá.

Daewoo Nexia

Dlouho jsem vybíral jak velké zatmavení na Astru zvolit, úplně černá okna vypadají super, ale když pak člověk v noci někde parkuje a je nutné kvůli tomu skoro stahovat přední okna tak to taky není nejlepší řešení. V ústecké firmě, kde jsem si nechával fólie dělat mi nabídli pár odstínů a doporučili jaký by asi byl nejlepší, takže nakonec jsem zvolil na předek pouze slabou fólii a zadní tmavší. Je to značka Llumar, tyto autofolie mají atest, propustnost světla vzadu 20% a vepředu 73%.  Přestože přední okna jsou i teď skoro průhledná, tak i ta slabá fólie je účinná proti slunečnímu záření a interiér vám tak rychle nezestárne 🙂

Autofolie Opel Astra G

Zevnitř vozu je vidět velmi dobře a i to zmiňované couvání za tmy není problém.

Autofolie Opel Astra G

Autofolie Opel Astra G

Fólie mají životnost cca 10let, co jsem někde četl, na nexii jsem je měl 4 roky na celém autě, v létě jsem stahoval okýnka denně bo jsem neměl klimu a jen švihadla a i po těch 4 letech byly jak nový, takže žádná křeč, to není fólie co si doma nalepí amatér sám 🙂 Ta cena musí být na té kvalitě vidět !!!!

Cena

Pokud Vás zajímá na kolik to celé vyšlo, tak komplet to stálo 5500kč, v půl 9 jsem auto přivezl a ve 14H mi volali ze mají hotovo ;-) Firma Draco v Ustí nad Labem.Musel jsem se ale  objednat asi 3 týdny dopředu, měli tam docela plno, aby ne, protože většina lidí si fólie nechává až na jaro 🙂

Vše na téma homologace, propustnost a o tom, jak mohou být zatmavené skla na autě, jsem více rozepsal v článku Autofolie a problémy s tím spojené na webu o modelu Opel Astra H.

Jinak co se týče ještě zatmavení, tak na čelním skle samozřejmě nesmí být nic nalepeno, na předních bočních může být maximálně 75% zatmavení a zbytek auta může být klidně úplně černý (stříbrný, zlatý atd..)

Platí nepsané pravidlo když je přes boční přední okno vidět řidiči do obličeje tak to je ok 🙂

DISKUSE KE ČLÁNKU ZDE

Related Images: