Nedoléhající víko nádrže

Pěkný návod jak toto vyřešit zaslal včetně výborné fotodokumentace Kulda.

1) O tento trn jde. Do toho ouška „střelí“ trn z centrálu při „zamknuto“. A taky toto ouško zacvakává do mechanismu ve vstupu u hrdla nádrže (v červeném kroužku u foto č.2 ). U mě byl problém, že ouško totálně míjelo zacvakávací
packy a chodilo blíž k k hrdlu.
Víčko nádrže

2) Mechanismus u hrdla
Víčko nádrže

3) Detail pacek do kterých zacvakne ouško. Někdo psal, že měl některou packu ulomenou – to fakt nezbývá, než jej koupit 🙂
Víčko nádrže

4) Pohled na šrouby, které drží pant víka. Pod ně jsem dal gumové podložky (dal bych i něco jiného, ale zrovna jsem měl), aby se trn přiblížil k zacvakávacímu mechanismu.
Dodám, že je lepší montáž-demontáž při odšroubovaném víčku. A také jsem musel dát ty podložky na silikon (jde i trochu vidět), protože by jinak spadly. Je s tím trochu piplačka.
Víčko nádrže

5) Jiný pohled na pant. Mimochodem, nevíte někdo, na co je to vybrání v horní části víka? Tu tyčku jsem po dlouhé době vůbec objevil a zjistil, že je na povolování čepiček. Fakt dobrý…!
Víčko nádrže

6) Výsledek. Nesrovnatelné a hlavně DRŽÍ i při odemknutí! Ještě trochu nesedí v horní části, ale to je tím, že jsem se moc nehrál se seštelováním pantu, když jsou šrouby povoleny. A také jde víko trochu „natvarovat“ v ruce.
Víčko nádrže

To je asi vše. Snad to pomohlo. Tak jsem to vyrobil já, ale ostatním se meze ve fantazii nekladou – co dají pod šrouby nebo s čím tam vůbec mají problém.
Mějte se.

Diskuse z tématu ZDE.

Přečtěte si i můj další návod jak na demontáž klik.

Related Images:

1 komentář u „Nedoléhající víko nádrže“

  1. to vybratie na hornej časti veka je na vrchnák od nadrže.tam ho zavesíš

Komentáře nejsou povoleny.