Stránka 1 z 1
					
				Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 13 úno 2014, 21:54
				od Arinn
				Zdravím kolegy oplisty!
Nedávno sem si koupil jetou "
Astru G 1.8i 16V Bertone" (r.v. 2001) a po najití tehoto fóra sem se rozhodl s radostí také zaregistrovat 

.
Řeším ovšem první problémy a chtěl bych se poradit - 
jak moc měkké/tvrdé by měly byt hadice od chladícího systému (co jdou do a z chladiče)?. Zkoumám totiž, esli nemám problém s tlakem, těsněním apod.
Díky předem za rady!
Arinn 
			 
			
					
				Re: Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 13 úno 2014, 21:58
				od funzoo
				u mojeho auta jsou při nastartovaném motoru v pohodě měkké...  

 
			 
			
					
				Re: Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 14 úno 2014, 05:25
				od NOVON
				To máš těžko..tvrdost..No ani moc ani málo.Teď děláme jedno G-čko co mělo vadné těsnění pod hlavou.Hadice netlakovaly,z výfuku se nekouřilo,v oleji voda nebyla,jen se ztrácela,z nádobky byly cítit výfukové plyny a bylo slyšet "čvachtání" v topení.Jinak to jelo normálně..
			 
			
					
				Re: Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 15 úno 2014, 18:19
				od Arinn
				Když ujedete třeba 30 km vkuse a pořádně zahřejete auto, dáte temu apod., tak zmáčknete bez větších problémů pouze prsty hadicu durch tak, aby se dotkly o sebe její protilehlé vnitřní stěny?
(mám podezření, že mi to tlakuje, tak to tu řeším)
			 
			
					
				Re: Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 16 úno 2014, 18:58
				od NOVON
				Arinn: No tak podle toho se jaksi nedá s jistotou určit fouklé těsnění..Nějaké další indicie?Např. ztráta chladící kapaliny,hustý bílý kouř z výfuku,netopí topení,nějaké zvuky z topení,přehřívá se,emulze v oleji,emulze v chladící kapalině apod..Pokud jsme kdy toto řešili na autech,tak 90% jistotou je test přítomnosti výfukových plynů nebo par ve chladící kapalině..
			 
			
					
				Re: Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 17 úno 2014, 00:07
				od Arinn
				a toto měřící zařízení je běžně v servisech?
(nevím totiž, jaký tlak v hadicích je ještě v normě a jaký už ne...)
________________________________
Poznámka k dalším indiciím:
(su laik, takže odpovím lehce amatérsky)
ztráta chladící kapaliny - nejsu si jist momentálně
hustý bílý kouř z výfuku - nijak zvlášť silný, dle mě v mezi na to, že je zima?
netopí topení - topí v pohodě
nějaké zvuky z topení - nevšiml sem si
přehřívá se - momentálně ne, ale asi před týdnem/dvěma to pár dnů se přehřívalo dost (kdybych nezastavil zavčasu, tak by to i vyvřelo, bylo to až v "červeným"). Musel sem pak dávat topení na maximum, abych vůbec dojel (topení na půlku to "uchladit" nestíhalo, fakt to muselo byt na max). A pak sem zkusil uvolnit víčko expanzky takhle jednou po jedné jízdě, když to bylo pořádně projetý, zahřátý a natlakovaný, a ono to velice probublalo, zasyčelo, v expanzce se náhle změnila skokově výška hladiny apod. A od té doby už se to nepřehřívá, ale bojím se, aby to zas zničeho nic nezačalo. Možná to bylo pouze zavzdušněno a chtělo to uvolnit tu vzduchovou bublinu?
emulze v oleji - nemyslím si
emulze v chladící kapalině - nemyslím si
_________________________________
			 
			
					
				Re: Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 17 úno 2014, 18:23
				od NOVON
				Arinn: Ve větších servisech je to běžné vybavení..Neměří se tlak v soustavě,ale probublají páry z chladící kapaliny přes kontrastní roztok a pokud změní barvu,tak je to v dupě..

 
			 
			
					
				Re: Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 17 úno 2014, 18:54
				od denny
				Není to taková finanční rána a i menší servis si to může dovolit.Mám to taky.
http://www.ahprofi.cz/autotechnika/moto ... rettyPhoto 
			 
			
					
				Re: Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 20 úno 2014, 08:49
				od Arinn
				A zkousel tu uz nekdo, prosim, ty hadice???:)
			 
			
					
				Re: Tvrdost hadic chladícího systému
				Napsal: 22 úno 2014, 02:00
				od Arinn
				hoši...prosím?