ZAFIRA EDITION

Ukažte ostatním svojí Zafiru.
Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 992
Registrován: 15 dub 2010, 20:50
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od p.somik » 13 zář 2013, 12:17

Jezdím denně do práce 20 km, studený motor žere nejvíc, a někdy i 3 dny zapomenu natankovat :?: Navíc ho poslední dobou nějak nešetřím, a protáhnu 2 i trojku skoro na max 8)
jinak, aplikaci do androidu mám My Cars, v pc MOTO ASSISTANT. Počítám, že s tím přívstřikem budeš mít možná o něco větší spotřebu, i když, jestli tam máš normální, nebo sportovní převodovku ??, pak dej vědět. Jezdím někdy k tchánovi na chalupu do Kout nad Desnou, když tak bychom někdy hodili řeč. :P
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC(od 63.000km)
OP-COM v PL, EN, CZ + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 474000km (LPG od 60.000km)(2017)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Vidlacek
Příspěvky: 43
Registrován: 06 kvě 2012, 19:01
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od Vidlacek » 13 zář 2013, 14:31

Naštěstí mám převodovku M79, ale přesnou spotřebu benzínu jsem zatím nepočítal, ale mám schovaný šecky účtenky za benál/plyn tak až bude chvilec čas tak si to zkusím naházet do telefonu a uvidím co z toho vyleze:-) - mám služebního uPhona tak sem si musel stáhnout nějakou uPhoňackou aplikaci :-).
Klidně dej vědět až pojedeš zase někdy okolo a pokecáme - my máme chatu přes kopec ve Vernířovicích.
Opel Zafira Design Edition 1,8/92 kW + Škoda Octavia III Combi 2,0 TDI/110 kW + Caravan Hobby Excellent 470 UF

Uživatelský avatar
Vidlacek
Příspěvky: 43
Registrován: 06 kvě 2012, 19:01
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od Vidlacek » 12 kvě 2016, 14:01

Tak jsem se dnes objednával na STK se svou žirafkou a došlo mi, že to už je druhá technická kterou budu na Zafiře páchat a to znamená, že už ji mám 4 roky. To je šílený jak ten čas letí:-). Tak sem si dneska udělal malou nostalgickou pauzu a pročetl si příspěvky v tomhle fóru. Koukám, že poslední příspěvek je z roku 2013 tak je na čase sem zase něco připsat:-). Ono jaksi s narozením potomka a prací na domku toho času moc není a i Zafu docela odbejvám. Teď s ní jezdí hlavně manželka s prckem - na mě byli v práci tak hodní, že mi dali služební auto:-). Ale vždy když můžu tak si vezmu Zafu abych se v ní trochu povozil, nový auto je super, ale tomu vysokému posezu, koženému tříramenému volantu se znakem blesku a bílým budíkům se nic nevyrovná:-). No a pak samozřejmě ji pravidelně pucuju a tankuju, protože na to manželky nemají čas:-D. A jelikož čtyři roky je už slušná doba na zhodnocení auta, tak tu udělám drobný přehled oprav co sem za tu dobu na autě provedl a naštěstí jich není moc (asi sem měl opravdu štěstí na dobrý kousek).
Takže za ty 4 roky jsem s autem najel cca 25000 km a za tu dobu sem musel vyměnit pouze přední kotouče i s deskama a letos na jaře sem měnil kosti, pak loni nové svíčky a klasika olej s filtrem každej rok. Jediná závada co se za tu dobu na autě řešila bylo špatné startování - loni v létě začala Zafa špatně startovat až nakonec jednoho dne nenastartovala vůbec. Nakonec se muselo vyměnit palivové čerpadlo, palivovej filtr, pročistily vstřiky a od té doby OK, tak nevím jestli to bylo tím, že auto jezdí na plyn, nebo jestli se natankoval špatnej benzín, ale snažím se tankovat téměř pořád na Shellce a dost často i V-Power aby nedocházelo k zanášení systému, tak nevím. Důležitý je, že už zase vše běží jak má.
Další věc co sem musel řešit byla rez na zadních dveřích a vnitřním lemu blatníku (pod gumou), četl jsem, že to je slabina právě paketu OPC, že jak je tam ten plast, tak se tam víc drží voda/vlhkost. Tak jsem to zavčas vybrousil, ošetřil a zatřel - přikládám pár fotek. Ale docela mě to překvapilo, myslel sem, že Zafiry jsou už pozinkovaný, tak jsem nečekal, že budu tak brzo muset řešit korozi, tak doufám, že nebudu nacházet víc takovejch míst.
Ale když to shrnu tak s autem pořád maximální spokojenost a doufám, že tenhle stav vydrží co nejdýl, sice mě baví se v autech šťourat a výměnu brzd, kostí i olejů sem si užil, ale bohužel to není jen o té práci, ale i ty díly něco stojí.

Tak doufám, že ani na STK nic nenajdou (aby podpořili můj koníček:-D) a já se ozvu zase za 4 roky s dalším zhodnocením :-D.
Přílohy
05.jpg
04.jpg
03.jpg
Opel Zafira Design Edition 1,8/92 kW + Škoda Octavia III Combi 2,0 TDI/110 kW + Caravan Hobby Excellent 470 UF

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od COBEIN » 30 čer 2016, 06:46

Ještě víc prohnilé jsem to měl na levé straně zařidičem a na STK jsem prošel na první dobrou, ale dnes už to mám vyvařené. (vyměněn radlauf ze Zafiry určené pro rozebrání) Jen mě torchu zarazilo to co jsi napsal v jednom z prvních příspěvků tohoto vlákna- že ti u Zafiry chybí Recara a "střešní okna". Je to škoda že u Zafiry i když má delší střechu možnost dvou šíbrů neudělali. Už takový R. Scénic I. řady tu možnost mněl a to se začal vyrábět už v r. 1997! Opel a konkrétně Zafira má spoustu jiných předností než ten žabožrout od Renaultu. :D
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Gorbo1
Příspěvky: 2261
Registrován: 07 říj 2010, 10:23
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od Gorbo1 » 30 čer 2016, 17:14

Cobein:neviem odkial mas tu informaciu,ze na zafiru nerobili dve stresne okna.Robili,jedna je aj tu na fore 8) 8)

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od COBEIN » 30 čer 2016, 18:59

Tak se Gorbo omlouvám za to že jsem to nevěděl, a můžu s klidným svědomím říct že ani při svých cestách po Říši jsem to z vyšší kabiny náklaďáku neviděl na projíždějících Zafirách.
Pokud se to dalo při koupí nového auta objednat, tak proč jich je tak málo?- jako šafránu..... Kdysi jsem měl právě toho žabožrouta od Renaultu Scénic I. generace se starými malými světly a ten to neměl, ale zase na druhou stanu v továrně kterou v noci hlídám jsou dva od zaměstanců a ti to mají :? .
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Vidlacek
Příspěvky: 43
Registrován: 06 kvě 2012, 19:01
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od Vidlacek » 26 črc 2016, 12:27

jj Zafiry měly i dvě střešní okna a konkrétně v tomhle vlákně tady píšu o taťkově Zafě, kterou sem mu dovezl z Německa (Říše:-D) a ty dvě okna má a je to super, nedávno jsem se zase v té jeho Zafiře svezl a hned sem si obě okna musel otevřít:-). A těch Zafir se dvěma oknama je tak málo, protože to byla příplatková výbava a asi za velkej ranec a Renault to měl tuším jako součást vyšší výbavy. A konkrétně u Taťkové Zafiry ti lidé byli zatíženi na střešní okna, proto si je tam dokoupili a když vybírali nové jezdidlo tak jim u béčkové Zafiry vadilo to podélné řešení střešních oken bez možnosti otevření a tak radši koupili Tourana s panoramatickým oknem.
Opel Zafira Design Edition 1,8/92 kW + Škoda Octavia III Combi 2,0 TDI/110 kW + Caravan Hobby Excellent 470 UF

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od COBEIN » 26 črc 2016, 12:54

Hmmm., děkuji ti Vidlacku za vysvětlení. Myslel jsem že tam možnost u Opla nebyla. Asi i v Říši při koupí nového auta obraceli kde jakou Marku a později Euro.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Vidlacek
Příspěvky: 43
Registrován: 06 kvě 2012, 19:01
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od Vidlacek » 27 črc 2016, 07:58

Tak mi to nedalo a pohledal jsem staré ceníky na áčkové Zafiry co jsem si kdysi kdesi stáhl:-) a pro zajímavost přikládám fotku s cenou střešních oken. Mě teda cena 1175 Eur za obě okna příjde úplně normální, tak nechápu proč je tak málo Zafir se dvěma oknama. Ono i rozdíl mezi jedním a dvěma oknama není tak hroznej. No kdybych si já konfiguroval svou vlastní novou Zafu tak to by byla hned první věc kterou bych tam dal (...a pak ty Recara :-D). Jenže já su normální smrtelník, takže se zmůžu jen na ojetý jezdidla a musím brát jen to co si tam kdysi nějakej Helmut nakonfiguroval.
Přílohy
Ceník-střešní okna.jpg
Opel Zafira Design Edition 1,8/92 kW + Škoda Octavia III Combi 2,0 TDI/110 kW + Caravan Hobby Excellent 470 UF

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: ZAFIRA EDITION

Příspěvek od COBEIN » 27 črc 2016, 19:57

Líbí se mi Vidlacku tvé pojmenování předchozího majitele tvého auta: "Helmut!" 8)
ASTRA LA VISTA

Odpovědět