Rady pro mou Zafiru

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Rady pro mou Zafiru

Příspěvek od Alzafir » 28 říj 2012, 17:12

Marťásku, trochu tě poopravím.
Že se zavzdušňuje palivový systém, to znamená, že se do něj dostává vzduch. Ale ne že nafta teče ven. Takže místo, kde se palivová soustava přivzdušňuje, nepoznáž pohledem.
Můžeš zkusit následující. Odmontuj víčko palivového filtru, koukni na filtr. Jestli už je černý od oleje, máš jistotu, že to je těsněním pod vstřiky. Ale zase záleží, v jakém stádiu. Jestli to je nová událost, ještě se to na filtru nemuselo projevit. Než víčko zašroubuješ, zalij filtr po okraj naftou!!!
Dál můžeš sundat přepad na 4. vstřiku, na přepadovou hadičku zapoj injekci a natáhni obsah hadičky. Jestli je nafta čistá, máš velkou naději, že to je jen přepadovýma hadičkama.
Ty každopádně vyměň, potřebuješ asi metr, stojí kolem 100Kč. Na téčkách hadičku rozřízni, rádo to praská, nové téčko cca 130Kč ( nebo sada, to ti z hlavy nepovím)
Těsnění pod vstiky, to jsou 4 kusy cca po250Kč/ks, v oplu přitnuli na cenách :x , zároveň ale vyměň i O kroužky mezi třískou vstřiku a hlavou, to je asi 20Kč/ ks.
Ale tady pozor. Tohle už je dost náročná montáž, zasahuješ do rozvodů!!, takže jestli s motorama nemáš zkušenosti, nepouštěj se do toho :o
Pak to může být samotné těleso palivového filtru, ať už těsnění nebo prasklé víčko, to když někdo nedodrží dotahovací moment.
A závěrem bych tě chtěl odradit od těch zpětných ventilů. Čerpadlo VP44 není žádný sací dravec, z nádrže si naftu samo nenacucne. Tak mu jeho činnost neztěžuj. Ono to zavzdušňování na géčkách je vcelku klasika, hlavně na podzim a na jaře. Dá se tomu předejít anebo opravit.
Cca po 100 000km by se měla měnit těsnění pod vstřiky. Předpokládám, že máš najeto hrubě víc a ještě jsi je neměnil.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Reklama
 

Uživatelský avatar
Naahk
Příspěvky: 79
Registrován: 22 kvě 2011, 14:17
Bydliště: Šumperk

Re: Rady pro mou Zafiru

Příspěvek od Naahk » 29 říj 2012, 07:00

Díky moc za rady.Fakt si toho vážím. Mám najeto 151 900 a myslím že se to ještě neměnilo.Zkusím pohledat tu sadu jak píšeš.A ještě jednou velké DÍKY 8) Jsem rád že je pár lidí co poradí.
Zafira 2.0 Dti Elegance Y 20 DTH 2002

before: Škoda OktáFka 1.9 tdi 66kw
Hyundai Coupe GK 2.0 16v 103kw

zachir.r
Příspěvky: 1
Registrován: 04 úno 2009, 13:03

Re: Rady pro mou Zafiru

Příspěvek od zachir.r » 17 úno 2013, 10:51

:lol: Chlapi dík za radu.Měl jsem podobný problém moje záfa 2,2dti jednou za 3-4dny nastartovala a hned zdechla.Potom jsem musel tak 30-40 sekund startovat než chytla.Díky radě Alzafira jsem si uvědomil že už při prvním měnění filtru 5let zpátky byli nafta i filtr černý.Tak sem zavolal do oplu opava protože mě zajímala cena v autorizáku.A nebylo to tak strašný. Na vozy starší 10 let je sleva na práci i díly 30%.Tak sem si ještě navymýšlel dekarbonizaci klapek sání a výměnu oleje v převodovce.Za vše chtěly 5000kč s dph.To de jenže :( Když už jsou trysky venku tak je nechám vyčistit a zkontrolovat v bosch servise.Volaly že jsou v :?: ..a oprava 4ks6000kč.Tak jo.Olej v převodovce pár korun jenže museli spustit rameno takže práce navíc a geometrie :evil: .Celá sranda tak přišla na 16000kč.Ale zas po 5 letech první větší oprava není zas tak moc.Čus

Odpovědět