Blbne mi zámek u kufru - Opel Astra G 1998 1.6

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Filip Pham
Příspěvky: 1
Registrován: 21 pro 2018, 15:19
Bydliště: Proboštov

Blbne mi zámek u kufru - Opel Astra G 1998 1.6

Příspěvek od Filip Pham » 21 pro 2018, 15:33

Zdravím,
v autech se absolutně vůbec nevyznám tak doufám že zde mi bude schopný někdo poradit. :D
Centrální zamykaní mi u Astry nefunguje již dlouho (na což bych se už taky mohl podívat), takže odemykaní dveří a kufru řeším postaru klíčem.
Nedávno jsem ale narazil na takový problém, když strčím klíč do zámku kufru tak nemohu klíč otočit ani na jednu stranu. Cítím velký odpor, že kdybych použil sílu tak ten klíč zlomím a v zámku mi zůstane. Vždy se v tom musím aspoň minutku nebo dvě tím klíčem šťourat otáčet s tím ze strany na stranu, někdy to i proklouzne že to vypadá že se kufr odemkl ale nic se nastane, až pak konečně po náročném rituálu se kufr odemkne. Vůbec nevím čím to může být, dříve to šlo normálně (Strčil jsem klíč, otočil doprava a kufr se odmknul). Netušil by někdo čím to může být, nebo jak tento problém vyřešit?
Díky F

Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Blbne mi zámek u kufru - Opel Astra G 1998 1.6

Příspěvek od vasekpetr1 » 21 pro 2018, 23:31

Bohužel nepíšeš, jestli máš karavan nebo zkosenou záď, jen, že se v autech vůbec nevyznáš. Pokud umíš vzít šroubovák do ruky a jsi trochu technicky zručný, tak bych sundal obložení zadních dveří, koupil třeba WD spray, podíval se, jak chodí samotný zámek, jestli je problém v mechanismu zavírání nebo přímo v zámku a zkusil bych pohyblivá místa promazat buď tím WD nebo nějakým jiným vhodným olejem nebo tukem.
Přílohy
Zámek kufr.jpg
Tapec kufr.jpg
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Odpovědět