Pomůže přehrání jednotky X18XE1, případně kde???

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
JardaB
Příspěvky: 164
Registrován: 25 úno 2006, 23:31
Bydliště: Praha

Pomůže přehrání jednotky X18XE1, případně kde???

Příspěvek od JardaB » 15 lis 2017, 20:39

Ahoj,
Koupil jsem Astru G s tímhle motorem a typicky vadnou řídící jednotkou. Jednotku jsem objednal přes sbazar, ale nedal jsem si pozor, jestli je pro klimu nebo ne. Auto teď jezdí parádně, ale nespouští se mi ventilátor chlazení motoru (sahara). S původní jednotkou se ventilátor spíná. Moje Astra klimu nemá. Nemá tedy ani řídící jednotku chlazení. Vyřeší problém přehrání jednotky??? A kdo a jak rychle by toho byl schopný??? Potřebuji s ní teď během dvou týdnů najezdit zhruba 3000 kilometrů, tak by se chlazení možná hodilo... :-) Doporučíte někoho???
Jarda B

Astra G 1.8

Reklama
 

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Pomůže přehrání jednotky X18XE1, případně kde???

Příspěvek od jerry mouse » 15 lis 2017, 22:31

Nemá klima vlastnú jednotku, čo potom motor bez klimy ten nemá saharu na vlastne chladenie? Cele je to z môjho pohľadu nejake čudne. Mne ked zablbne elektronika tak občas sa zapne sahara samovolne aj ked je absolutne studeny motor. :?
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

JardaB
Příspěvky: 164
Registrován: 25 úno 2006, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Pomůže přehrání jednotky X18XE1, případně kde???

Příspěvek od JardaB » 15 lis 2017, 23:13

Motor bez klimy samozřejmě má saharu, jen je ventilátor přes relátka ovládán pouze a přímo přes řídící jednotku motoru a ne přes řídící jednotku klimatizace, která v tomhle případě zastává funkci spínání ventilátoru chlazení motoru. Stejně kvůli dalším emisím musím v jednotce změnit VIN, aby Astra prošla, tak ve výbavě by bylo třeba změnit u položky klimatizace ANO na NE. Nevím, jestli takhle změna nutně znamená, že musím přehrát celou jednotku a jestli se to tím povede vyřešit. Otázka zněla: Jde to??? A kdo je dobrej, schopnej, rychlej, ne úplně drahej, má na to čas a je pokud možno z Prahy a okolí...
Naposledy upravil(a) JardaB dne 21 lis 2017, 22:32, celkem upraveno 1 x.
Jarda B

Astra G 1.8

JardaB
Příspěvky: 164
Registrován: 25 úno 2006, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Pomůže přehrání jednotky X18XE1, případně kde???

Příspěvek od JardaB » 21 lis 2017, 22:30

Vyřešeno. Přehrání jednotky saharu vyřešilo. Zadáním správného VIN se stáhla správná konfigurace. Přehrání jednotky trvalo cca 3,5 minuty. Immobilizér zůstal tak jak byl, takže se nemuselo nic dalšího nastavovat.
Jarda B

Astra G 1.8

Odpovědět