Kontrolka elektroniky motoru se rozsviti pri vyssi rychlosti

Spotřeba, rozvody, termostat, výměna oleje a další rady
Pravidla fóra
Tato kategorie byla zamčena, protože většina z Vás psala do hlavní kategorie i když zde jsou ty podsekce, takže teď už koukejte pořádně do jaké sekce Váš příspěvek patří. Stávající příspěvky budou přesunuty do správných sekcí. Díky Milosh - admin
Uživatelský avatar
selice
Příspěvky: 89
Registrován: 18 čer 2008, 11:11

Kontrolka elektroniky motoru se rozsviti pri vyssi rychlosti

Příspěvek od selice » 08 črc 2008, 10:18

Dobry den panove,

mam takovy maly problem.

Obrázek

Na obrazku vidite "kontrolku motoru" (engine electronics), omlouvam se pokud preklad neni spravny, ktera nesviti kdyz jezdim po meste nebo na dalnici do maximalni rychlosti 80mil/hod (128km/hod cca). Nicmene, jakmile prekrocim rychlost 80mil/hod a jedu kolem 90mil/hod, kontrolka se mi rozsviti a sviti dokud nevypnu motor.

Nevi nekdo, v cem by mohl byt problem? Ve Vauxhall Servise zadny chybovy kod nenasli. Udelal jsem plny servis na 80.000 mil, u ktereho zjistili pouze chybu spojenou s Crankshaft centre (cokoliv to je). Nicmene i po vymene toho, kontrolka se porad ve vyssi rychlosti rozsviti.

Auto Vauxhall Astra G 1.7 DTi Envoy, Hatchback (5dr), r.v. 2000

Mam se toho bat? Je to neco duleziteho? Nema s tim nekdo zkusenost? Diky.
Naposledy upravil(a) selice dne 08 črc 2008, 10:34, celkem upraveno 1 x.

Reklama
 

lukaskpd
Příspěvky: 4563
Registrován: 09 dub 2007, 19:55
Bydliště: Hlinsko v Cechcach
Kontaktovat uživatele:

ds

Příspěvek od lukaskpd » 08 črc 2008, 10:26

caves mne to svieti kolem 2000 ot a a motor straca tach a le po par sekundach sa to vipne a auto ide tak ja ma ale ked uz to tu je

neviete ci je mozne ten EGR ventil dat dole a ci mi to bude hlasit chybu na 1.7TD dalej
Neuč se, život tě nauči !!!! :)
Obrázek Lukaskpdova Astra G Obrázek
1.7TD ( 17DTL ) + CHIP
Obrázek
www.jkcolor.iplace.cz/

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 08 črc 2008, 10:31

můj tip: váha vzduchu
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hribek » 08 črc 2008, 11:25

Cau, mel jsem stejný problém, ale diagnostika hlásila chybu snímače otaček motoru. Vyměnil jsem a je to OK. Cena 2600kč

Uživatelský avatar
selice
Příspěvky: 89
Registrován: 18 čer 2008, 11:11

Příspěvek od selice » 08 črc 2008, 14:36

Hribek píše:Cau, mel jsem stejný problém, ale diagnostika hlásila chybu snímače otaček motoru. Vyměnil jsem a je to OK. Cena 2600kč
To jsi mel uplne stejny problem? Ze ti to naskocilo pri vyssi rychlosti nebo podobne jak se tady zminil Lukas. Na diagnostice prave nic neni, tak nevim.

Je problem vymenit tu vahu vzduchu? Co to stoji?

Nerad bych menil soucastky a zjistil pak, ze to nepomohlo.

Je to nejaky velky problem kdyz to naskakuje az pri vyssich rychlostech nebo si toho nemam vsimat?

Ve Vauxhallu mi rekli, ze se semnou technik musi projet aby to videl. Nechapu proc, kdyz rikam ze to tam je, tak to tam je. Ale se jim nedivim ze to nemaj jak otestovat, kdyz povolena rychlost tady je 70mil/hod.

Uživatelský avatar
Stand
Příspěvky: 226
Registrován: 16 lis 2006, 07:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stand » 08 črc 2008, 14:57

Hribek píše:Cau, mel jsem stejný problém, ale diagnostika hlásila chybu snímače otaček motoru. Vyměnil jsem a je to OK. Cena 2600kč
Měl sem to samé, výměna snímače otáček a od té doby(3roky) pohoda..
Již bývalá Astřila....

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hribek » 08 črc 2008, 16:56

JJ stejný problém pří větší rychlosti - nad 120km/h se mi rozzsvitila kontrolka a zhasla až když jsem znovu nastartoval motor, ale u mně diagnostika hlásila chybu. To že ti nic nenašly je divné, protože jestli se kontrolka rozzsvití tak někde v paměti musí být chyba uložená. A já jsem stím takto najezdil přes 10 000 kilometrů a když mi mechanik řekl že je možné že bych s tím najezdil další desetitisíce v pohodě , ale že se mi taky mohlo kdykoliv stát že by motor přestal jet úplně tak mě polilo horko :roll:
Zkus jiný servis, není možné aby diagnostika nic nehlásila. Na tu váhu vzduchu bych to moc neviděl.

Uživatelský avatar
selice
Příspěvky: 89
Registrován: 18 čer 2008, 11:11

Příspěvek od selice » 09 črc 2008, 12:16

Hribek píše:JJ stejný problém pří větší rychlosti - nad 120km/h se mi rozzsvitila kontrolka a zhasla až když jsem znovu nastartoval motor, ale u mně diagnostika hlásila chybu. To že ti nic nenašly je divné, protože jestli se kontrolka rozzsvití tak někde v paměti musí být chyba uložená. A já jsem stím takto najezdil přes 10 000 kilometrů a když mi mechanik řekl že je možné že bych s tím najezdil další desetitisíce v pohodě , ale že se mi taky mohlo kdykoliv stát že by motor přestal jet úplně tak mě polilo horko :roll:
Zkus jiný servis, není možné aby diagnostika nic nehlásila. Na tu váhu vzduchu bych to moc neviděl.
Hm, a cim jste to vyresil pane? :? Vymenou snimace otacek motoru?

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Salám » 09 črc 2008, 12:31

Jo, vyřešil to výměnou snímače otáček motoru

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hribek » 09 črc 2008, 13:16

selice píše:
Hribek píše:JJ stejný problém pří větší rychlosti - nad 120km/h se mi rozzsvitila kontrolka a zhasla až když jsem znovu nastartoval motor, ale u mně diagnostika hlásila chybu. To že ti nic nenašly je divné, protože jestli se kontrolka rozzsvití tak někde v paměti musí být chyba uložená. A já jsem stím takto najezdil přes 10 000 kilometrů a když mi mechanik řekl že je možné že bych s tím najezdil další desetitisíce v pohodě , ale že se mi taky mohlo kdykoliv stát že by motor přestal jet úplně tak mě polilo horko :roll:
Zkus jiný servis, není možné aby diagnostika nic nehlásila. Na tu váhu vzduchu bych to moc neviděl.
Hm, a cim jste to vyresil pane? :? Vymenou snimace otacek motoru?
UFF tak už snad po třetí - Vyřešil jsem to výměnou snímače otáček motoru

Uživatelský avatar
selice
Příspěvky: 89
Registrován: 18 čer 2008, 11:11

Příspěvek od selice » 09 črc 2008, 13:57

haha, ted jsem ze sebe udelal peknyho debila. :) Sorry, jsem si nevsim ze jsi psal predtim. :)

Ok, tak jim to zkusim navrhnout. Snad ta soucastka kterou vymenili, neni ten snimac, to by mozna i pomohlo kdyz to vymenej.

Nema nekdo fotku snimace otacek motoru pro Astra G 5dr DTi ? r.v. 2000? Podle obrazku poznam jestli ta soucastka co vymenili je to o cem mluvite nebo ne. :) V anglickych terminech u aut se moc nevyznam.

Dik za rady panove.

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hribek » 09 črc 2008, 14:10

Mám ten původní snímač ještě někde doma, tak jestli ho najdu tak ti ho vyfotím.

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 09 črc 2008, 17:40

A nebylo by možný, že by jsi měl taky načatou lambda sondu, jako já, ale mám benzín, takže nevím. Není to o rychlostech, ale o otáčkách, pokud dlouhodobě držíš otáčky nad cca. 4T a výš tak se ti rozsvítí kontrolka, zkus sundat nohu z plynu a až klesnou tak na cca. 3800 tak zase přidej a drž to max do 4T, pokud zhasne kontrolka, tak je to ono a na diag se nic neukáže, toto se totiž nezapisuje do ŘJ :wink:
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
selice
Příspěvky: 89
Registrován: 18 čer 2008, 11:11

Příspěvek od selice » 10 črc 2008, 09:13

Dobre rano,

tak jsem to vzal do jineho servisu, dal rec s technikem a tem na diagnostice vyskocila chyba, ktera indikuje vadny Air Flow Meter (ze by vaha vzduchu?). :D

Zitra rano tam jedu to vymenit (150 liber) a v sobotu do Edinburgh, tak to otestuju. :) Dik vsem za pomoc, snad se to tim vyresi!

Uživatelský avatar
Harley
Příspěvky: 87
Registrován: 10 črc 2008, 02:19
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Harley » 10 črc 2008, 23:35

Crankshaft jak se píše v úvodu je klika, čidlo kliky to může být a je to pro funkci motoru důležitý signál. Pozor na neoriginální výrobce. Při vyšších rychlostech ale i Air flow - váha vzduchu je možná závada. Jsou to ale běžné závady a jen trochu solidní servis by neměl mít problém to rychle vyřešit.

Zamčeno