lpg obchod

Přestavba na plyn LPG

Mnoho lidí si dnes pokládá otázku, zda-li se jim vyplatí předělat auto na plyn LPG. Základní předpoklad je počet najetých kilometrů za rok a jak dlouho budete chtít auto provozovat.

Pokud je Vás roční nájezd alespoň 15 000 km a hodláte si vozidlo ponechat ještě 2 roky, pak je odpověď ANO.


lpg obchod

Během prvního roku po přestavbě se Vám investice do předělání auta na LPG vrátí, ale od prvního dne již jezdíte za poloviční náklady než doposud na benzín.

Jen pro srovnání:

Nyní Vás 1 km stojí cca 3 Kč (při ceně benzínu 36 Kč a průměrné spotřebě auta 8 litrů na 100 km) a po přestavbě budete jezdit za 1,50 na km (cena plynu LPG je 16 Kč za litr a spotřeba auta se zvýší o 15% na 9,2 litrů na 100 km). Nevýhodou již není instalace nádrže v kufru, neboť se již montují pouze nádrže místo rezervního kola (a to i u aut, která mají rezervu zespodu pod autem). Místo rezervy můžete v autě legálně vozit jednu ze souprav na opravu defektu pneumatik (souprava obsahuje těsnící tmel a kompresor pro nahuštění pneu). https://www.astra-g.cz/prestavba-na-plyn-lpg/Můžete vybírat z více výrobců a různých provedení těchto souprav.

flashlube

Ani vjezd do podzemních garáží Vám již není zapovězen, pokud provozovatel garáž vybaví detektory úniku plynu a účinným větráním.

Síť čerpacích stanic je také dostatečná jak v ČR (více než 800), tak v Evropě.

Naše firma Vám jako bonus zdarma namontuje sadu k ochraně-přimazávání ventilů včetně první náplně. Ušetříte tak 2000 Kč.

Pokud by Vás zajímaly další dotazy spojené s provozem auta na plyn, navštivte sekci FAQ na našem webu, kde jsou zodpovězeny všechny důležité otázky.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *