Stránka 1 z 1
Teče olej
Napsal: 25 říj 2013, 13:41
od pejee
Čus, dneska při kontrole motorového prostoru jsem si všimnul pěkně za*raného motoru od oleje.. viz foto. Je to normální nebo ne? Před pár měsíci jsem si toho nevšimnul, když jsem měnil svíčky a čistil motor pod plastovým krytem ..

Re: Teče olej
Napsal: 25 říj 2013, 14:29
od Ondra B.
Tak tohle rozhodně normální není, olej má být uvnitř motoru ne zvenku
Máš KO těsnění pod víkem motoru, sundat a vyměnít, přitom zjisti zda nemáš přicpané odvětrávání motoru co vede do klapky sání.
Buťto odešlo jen těsnění, tím že zestárlo nebo ti tlakuje motor.....
Pic
Re: Teče olej
Napsal: 25 říj 2013, 14:32
od pejee
Ok, jdu za mechanikem to prodiskutovat

Jinak odvětrávání hlavy jsem už letos čistil, to nebylo přicpané, jen tak lehce špinavé .. si říkám, co to furt smrdí když s autem jedu víc svižne ..
Re: Teče olej
Napsal: 25 říj 2013, 14:58
od Ondra B.
No stimhle motorem se musí jezdit svižně, jinak to nejede
To zvládneš sám, pokud si trochu zručný.
Sundáš zapal. lištu, vyndáš svíčky a povolíš několik šroubů a je víko dole.
Jen kup opravdu kvalitní vícebřité těsnění, nebo to budeš dělat znovu.
Nepřetahovat, utáhnout na předepsaný moment, pokud nemáš momenťák tak na citovku.
Pokud tibude těsnění z víka vypadávat můžeš ho lehounce potřít silikonem na motory, můžeš ho i trochu dát na místě rádiusů vaček.
Tam to rádo teče....
Pic
Re: Teče olej
Napsal: 25 říj 2013, 15:27
od pejee
Mám tu známého má dílnu 500 metrů ode mě tak mi to vymění
Jen teď vybrat to správné těsnění..
Náhodou tento motor nejede špatně

Re: Teče olej
Napsal: 25 říj 2013, 15:30
od langdon2
Odporucim pouzit prave tuna origo GM tesnenie.. Menil som ich uz vela krat na vela autach.. kazde jedno zacalo casom tiect... len to moje co mam ja - origo GM tesni... A treba aj ten silikon na tie miesta dat.. kupis tiez v Opli
Re: Teče olej
Napsal: 25 říj 2013, 15:37
od Ondra B.
Jo jo má krouťáku a koníků na rozdávání
3 lidi, bagáž a trochu vetší kopec a si jak flinstoun z nohama pod autem

Re: Teče olej
Napsal: 25 říj 2013, 15:48
od pejee
OK seženu to origo, mám zajít přímo do opla jo ?
Nerýpej, jede to pěkně .. jezdím ve třech s bagáží na byt každý týden a nemá to zásadní problém v kopci

Dokonce jsem vezl v kufru 200 kg + dva lidi a furt to nebylo tak špatné jako HTP s jedním člověkem

Re: Teče olej
Napsal: 08 úno 2014, 13:44
od pejee
Tak pánové, první místo kde teče olej jste mi pomohli určit, dnes jsem vlezl pod auto a trochu jsem se divil.. že mi teče někde přes olejovou vanu vím, ale nevím z kama mi to teče trochu dál za vanou.. bylo to tam celé špinavé tak jsem to utřel, na fotkách jsou označené místa, kde teče. Jo a flek byl i na prvním díle výfuku, co následuje za vlnovcem ..co vše budu muset nechat přetěsnit?
Letos mám jít na technickou a nechci řešit problém tím, že motor jen očistím a konec ..
Re: Teče olej
Napsal: 08 úno 2014, 13:44
od pejee
..