Stránka 1 z 1
					
				spojka
				Napsal: 22 zář 2009, 23:55
				od rolofx
				ako zistim ze je v tahu spojka ??? mam najazdenych 260 000 km , spojka mi zacala zaberat pri rozbiehani odspodu , a stratil som vykon , netaha jak ma , ale hrabat dokazem este 

 
			 
			
					
				Re: spojka
				Napsal: 23 zář 2009, 11:37
				od Miguello
				Myslím, že v háji bude až Ti půjdou špatně řadit rychlosti a půjde přes zuby nebo jak se tomu říká.. V jiném vlákně psalo pár lidí že jim taky zabírá až někde dole (mně v podstatě taky, asi v 1/3) a všichni (snad) zatím jezdí.
Došlo se akorát k závěru, že seštelovat nejde.
			 
			
					
				Re: spojka
				Napsal: 24 říj 2009, 11:03
				od Charlie
				Také mám dotaz ke spojce. Popojížděl jsem s těžkým vlekem, něco dopředu, kousek zacouvat, prostě manipulace a začla dost smrdět spojka, jinak auto zdá se jede normálně a vypadá to že spojka zabírá dobře. Bude všechno v pořádku a spojka si jen zasmrděla, nebo se něco děje a mám to nějak řešit? Auto má najeto 150.000. Jak je jinak nákladná výměna spojky u X16XEL ??
			 
			
					
				Re: spojka
				Napsal: 24 říj 2009, 13:36
				od Phrz
				pokud ti spojka zasmrdela tak to se stava, vetsinou kdyz se prehreje treba pri tahnuti nebo jizde do kopce, kdyz ji nechas prokluzovat tak prestane brat, nechas to vychladnout a druhej den je to ok, nicmene vymena je nakladna dost, musi se vymenit cela (lamela, pritlacak atd..) ja jsem ji menil a vyslo me to na 15 tis v oplu a to ze znamosti
			 
			
					
				Re: spojka
				Napsal: 24 říj 2009, 13:54
				od Charlie
				No smrděla celkem dost, měl jsem zapřaženej vlek cca 1800kg, potřeboval jsem ho ustavit na místo. 
Spojka smrděla fest, ale když jsem pak s autem jel domů, tak se zdálo vše ok.
No v oplu je mi jasné, že to není zadarmo, já měl namysli spíš obyč servis.
			 
			
					
				Re: spojka
				Napsal: 24 říj 2009, 15:22
				od Phrz
				tak v oplu to sice bylo s originalnima dilama s velikou slevou a navic za praci si znamy mechanik vzal jen 1500 kc takze zbytek material, nicmene ted koukam na spojkovy sady na autokely a  pohybuji se okolo 12tis, takze v nejakym tom servisu se dostanes na podbnou ne-li stejnou cenu. ale jestli bere normalne, do kopce se rozjedes bez problemu, radit jde tak to neres. To ze ti smrdela a neprenasela to bylo zpusobeny tim tazenim vleku na 100%. Ale jakmile zacne v normalnim provozu prokluzovat tak vymenit okamzite protoze te to brzo nekde necha.
Ja ji vymenil radeji preventivne (ve 130tis km), nez abych rozfrcal penize za nejaky kravoviny, ale pokud nejezdis jako prase a nenechavas ji klouzat musi vydrzet 200tis minmalne
http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx? ... 3000990026 
			 
			
					
				Re: spojka
				Napsal: 24 říj 2009, 15:29
				od Nosound89
				Já měnil ve 250 tis (mám z16xe) takže podobný motor. Není, ale řečeno, že bude muset vyměnit celou spojku (mě stačilo jen lamelu) ikdyž by to bylo možná lepší komplet.
			 
			
					
				Re: spojka
				Napsal: 24 říj 2009, 15:36
				od Charlie
				No auto jelo normálně, i s tím pojížděním s vlekem jelo v klidu, jen abych se s ním rozjel, hlavně při couvání, tak se musela nechat prokluzovat. Takže záběr v pohodě, jen děsnej smrad.
			 
			
					
				Re: spojka
				Napsal: 24 říj 2009, 15:41
				od Phrz
				ano smrdí to hrozne  
