Tachometr není v nulové poloze.

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
rob_in
Příspěvky: 1
Registrován: 29 črc 2019, 16:01

Tachometr není v nulové poloze.

Příspěvek od rob_in » 07 srp 2019, 06:45

Ahoj,
v mojí Astře 1.6 rv.2000 není tachometr v nulové pozici ale je na 10km a to jak při nastartování, tak při vypnutém motoru.

Prosím tedy o radu, jestli leze "zrestartovat" budík do nulové pozice.

Jediné co jsem zkoušel, je odpojit/zapojit autobaterii - nepomohlo.
Otáčkoměr i ostatní budíky fungují správně.
Auto jsem již takto koupi, takže nevím při jaké situaci tento problém vznikl.

Děkuji za odpovědi.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Tachometr není v nulové poloze.

Příspěvek od Luboš X17DTL » 07 srp 2019, 12:21

Rozebrat a přesadit ručičku. Asi se v tom někdo hrabal.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Tachometr není v nulové poloze.

Příspěvek od Alzafir » 07 srp 2019, 14:41

Po odpojení baterky, zrovna jako po odpojení konektoru palubovky, se ručičky sami ustaví do správné polohy. Tzn po připojení napájení je vidět, jak ručičky slezou pod nulovou polohu a pak se vrací na správnou nulu.
Tohle si zkontroluj.
Pokud to nefunguje, je tu možnost, že to je skutečně blbě složené, pak palubovku rozebrat a ručičku přetočit tuším proti směru otáčení hodinových ručiček. Přesně nevím, ale na youtubu je určitě návod, taky jsem tak postupoval, rychloměr mi neseděl po opravě a musel jsem postupovat jinak, než u otáčkoměru a teploměru s palivoměrem. Tam si to sedlo hned.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tachometr není v nulové poloze.

Příspěvek od COBEIN » 08 srp 2019, 14:41

U bývalé Zafiry(Gildemeister) jsem měnil budíky za ty s bílým podkladem, musel jsem nechat nastavit požadovaný stav ujetých Km a taky mi od rychloměru ručička neukazovala rovnou nulu ale něco nad(asi necelých 10km/h) a to mně rozčilovalo. Rozebral jsem budíky a udělal to co tady píšou kluci. Stejně se ručička pokaždé vrátila na stav před rozebráním. Rozebral jsem to zase a ručičku jsem opatrně sundal, zapojil jsem budíky bez ní, zapl jsem zapalování a až potom jsem ručičku zase opatrně nastavil na nulu. Po složení jsem to jel projet do Slavkova kde vím že je informační radar. Tachometr mi ukazoval 50 km/h a radar 49km/h. Pak už jsem se na to vybodl. Jestli jsem ti pomohl nevím, ale alespoň jsem ti popsal jak jsem dosáhl požadované nuly já.
ASTRA LA VISTA

Odpovědět