problémy se startem

Odpovědět
jirhru
Příspěvky: 10
Registrován: 06 říj 2017, 14:01
Bydliště: Chomutov

problémy se startem

Příspěvek od jirhru » 23 úno 2019, 12:28

Dobrý den na mé astře G se mi objevila závada při startování. Zatím jsem na fóru nenašel odpověď.
Mám astra G s motorem x1,4/16 xe r.v. 2000.
Za studena nastartuji na otočení , motor naskočí a drží své otáčky , za jakékoli teploty motor drží své otáčky a ani neklepne , volnoběh je bez kolísání za jízdy také bez problémů , ale po jeho vypnutí když chci nastartovat tak asi do půl hodiny nastartuji normálně jinak musím přidat plyn abych motor natočil ,po nastartování se chová motor bez problémů.
Na autě jsem již vyměnil :palivový a vzduchový filtr, svíčky , snímač polohy klapky plynu + krokový motor volnoběhu , vyčistil jsem celou klapku sání (váhu vzduchu nemám) asi před rokem byl dán nový EGR. Diagnostika u opla - nic.
Už mi dochází nápady co s tím ,proto budu vděčný za každou radu.

Reklama
 

sivakova8@seznam.cz
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2019, 06:57

Re: problémy se startem

Příspěvek od sivakova8@seznam.cz » 25 úno 2019, 06:59

Mam ten sami problém už sem bezradná :(

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy se startem

Příspěvek od milosh » 25 úno 2019, 08:10

Asi by stačilo zjistit přes diagnostiku případnou chybu a od toho se "odpíchnout".

Zde je seznam členů, kteří diagnostiku pro astru g mají https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=21&t=16350
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

jirhru
Příspěvky: 10
Registrován: 06 říj 2017, 14:01
Bydliště: Chomutov

Re: problémy se startem

Příspěvek od jirhru » 26 úno 2019, 06:26

Na diagnostice jsem už byl u OPLA a nic nezjistili.
Ještě mě napadlo vyměnit čidlo teploty nasávaného vzduch a pak mě napadá pouze nějaký konektor - dráty ?
Děkuji za seznam členů s diagnostikou. Zkusím to ještě.

jirhru
Příspěvky: 10
Registrován: 06 říj 2017, 14:01
Bydliště: Chomutov

Re: problémy se startem

Příspěvek od jirhru » 03 zář 2019, 20:08

Tak jsem ještě pokračoval v hledání závady, zatím jsem nedobádal k ničemu.
Ještě jednou jsem byl na diagnostice - nic se na ní neukáže.
Tak jsem začal postupně měnit další čidla:v sání filtru, regulátor tlaku paliva, snímač barometrického tlaku, čidlo teploty(na termostatě) ,lamda sondu a když mi začal v autě smrdět benzín , tak jsem vyměnil odvzdušňovací ( přepadová-druhá nejsilnější) hadici u nádrže.
Kontroloval jsem různé konektory,dokonce jsem si hrál i s odvzdušněním z nádrže do motoru-ventil jsem nechal původní- a stále nic.

Neměl by někdo ještě nějaký nápad ?

Odpovědět