Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
frenky335
Příspěvky: 1
Registrován: 07 dub 2017, 10:57

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od frenky335 » 07 dub 2017, 11:08

Nazdar, som tu novy a neviem ako presne to tu chodi.
Ospravedlnujem sa ked pisem do nespravnej temy.
Moj problem spociva v tom ze ked pretocim klucom tak mi zasvietia kontrolky ale starter ani nepretoci.
spravilo mi to uz asi 3 krat.
nechal som auto nejaku dobu postat a potom to uz islo.
vcera opat to iste ale ked som pomaly otacal klucom tak sa mi podarilo nejako nastartovat.
skusal som zo známym aj diagnostiku ci nieje vadni imobilizer, tiez som skusal druhy kluc to iste, vsetko je ok, tak to vypisuje.
teraz neviem ci je chybna iba vlozka alebo cela el. cast co spina.
Jedna sa o Zafiru A r.v 2000
Dakujem za rady

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Mojmec11 » 17 kvě 2018, 18:27

Já myslím,že je chyba v elektrické části. Pod volantem vlevo dole. Musíš vyndat vložku zámku a pak vlevo po odjištění západek ten elektrický spínač. Ten pak rozloupni,je to jen nacvaklé a uvnitř očisti kontakty. A pozor at ti při rozebírání nepopadají takové 2 malé pacičky,at se neztratí,to jsou ty kontakty.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Mojmec11 » 17 kvě 2018, 18:31

A ted moje závada:
točím klíčem v zámku a nic. Klíč se volně točí,ale auto nereaguje,funguje jen zámek na volantu.
Po rozborce zjištěna závada: z vložky zámku se ulomil ten konec,který otáčí tím elektro spínačem na levé straně,takže mě čeká výměna vložky. jinak auto funguje jak má,jenom musím startovat šroubovákem.
Jo mám tam vlastně problém: nemůžu vyndat tu FAB vložku. Asi je malinko pootočená a nemůžu trefit ten zajištovací čudlík. Nějaké nápady?
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Odpovědět