podsvícení podvozku

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
kubík
Příspěvky: 116
Registrován: 06 čer 2013, 20:05

podsvícení podvozku

Příspěvek od kubík » 15 pro 2013, 15:55

Ahojte chci se zeptat kdybych koupil led pásek zalitej v silikonu a nalepil na ty plastové prahy myslíte že to ty pásky vydrží?Nebo chtějí do něčeho kryteho vložit a pak až přichytit na prahy? děkuji:)
Opel astra G 1.4 16v Rv.1999 66Kw
Kod motoru: X14XE

Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení podvozku

Příspěvek od Hardy » 15 pro 2013, 16:11

A čo keby si sa na také kraviny vykašľal. Otrasné niečo (podsvietenie auta) to bolo moderné možno 10rokov do zadu...
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

funzoo
Příspěvky: 730
Registrován: 08 kvě 2010, 15:44
Bydliště: Frýdecko-místecko
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení podvozku

Příspěvek od funzoo » 15 pro 2013, 16:33

hardy.. tak někomu kdo doteď jen koukal na rychle a zběsile se možná líbí udělat si své první auto v tomto stylu...nicméně teďka frčí žehličky, a mě se to třeba taky nelíbí... 8)

kubík... nevím zda mám nějaké čínké pásky, ale po dvou letech ten silikon ztvrdne a zkřehne. takže teďka jak jsem měnil stropnici se mi všechny polámaly a předělával jsem to na pásky bez silikonu.
navíc zalité v silikonu postupně ztrácejí svítivost a barvu (u mé studené bíle po dvou letech byla taková jemně žlutá)
takže vozit na podvozku metr a půl dlouhou tyč, která se nemůže přizpůsobit podkladu, je asi hloupost. já bych to udělal tak, že bych koupil bez silikonu, dal to do nějaké trubice a konce bych 100% zaizoloval (nějakým tmelem, nebo čím, nevím nezajímal jsem se nikdy o to) a vyvedl jen vodiče. tím to budeš mít i zaizolované a nemusíš řešit čím izolovat napájené spoje...

ale nezapomeň na to, že pokud si to uděláš, budeš jak bílá prdel na jelenovi a policii se to líbit nebude. navíc na stk s tím nemůžeš a budeš to muset sundat...

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení podvozku

Příspěvek od langdon2 » 15 pro 2013, 17:29

Skoda penazi.. radsej si dorob nieco uzitocnejsie.. ako pal. pc, tempomat, a dalsich milion vychytavok....
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

NesteaCZE
Příspěvky: 722
Registrován: 16 zář 2012, 21:13
Bydliště: Litomyšl

Re: podsvícení podvozku

Příspěvek od NesteaCZE » 15 pro 2013, 17:54

Heleď, jsou třeba dvousložkový lepidla, kterýma se lepí hodně věcí, jsou speciální na auta... stojí tak do stovky... max do dvou... rychle to tuhne a po úplném ztvrdnutí to drží jak beton... ale když by si to pak chtěl sundat, tak to dá asi práci no... Pokud chceš nějaký přesný návod nebo radu, tak mrkni spíš na tuning forum...

Jinak podsvícení se mi líbí třeba v modrý barvě, když je to dobře zkombinované, ale musím souhlasit s klukama... jsou to vyhozený peníze, na českých silnicích si to hodně brzo zničíš, jen pojedeš na nějakou horší cestu nebo najednou budeš potřebovat vjet na polňačku... a za třetí, na českých silnicích je to zakázaný, pokud se nepletu...a myslím, že jsou za to i pokuty :O aspoň tak mi to řekni chlápek, když sem se ptal na technický... Ale jestli to chceš vždycky zapnou třeba jenom na nějakej sraz... proč né...
2.0 16V 100kw X20XEV 3dv. sportive

kubík
Příspěvky: 116
Registrován: 06 čer 2013, 20:05

Re: podsvícení podvozku

Příspěvek od kubík » 15 pro 2013, 21:13

Aha...já právě myslel že to na technické projde..a neprojde to ani když to nebude svítit že to budu mít jen na vypínač...chtěl bych to používat právě jen na srazy.. děkuji za odpověd
Opel astra G 1.4 16v Rv.1999 66Kw
Kod motoru: X14XE

NesteaCZE
Příspěvky: 722
Registrován: 16 zář 2012, 21:13
Bydliště: Litomyšl

Re: podsvícení podvozku

Příspěvek od NesteaCZE » 15 pro 2013, 21:21

Hele, takhle přesně Ti to nepovím, nejlehčí bude, až budeš mít cestu okolo nějakého STK, tak se tam stav a zeptej se na přesně. Oni Ti řeknou co a jak... :)

(podle mého to asi ničemu vadit nebude, když to nebude svítit... ale těžko říct... ale víc bych se opravdu bál, že to úplně někde serveš a nebo zničíš... čr silnice jsou hrozné...)
2.0 16V 100kw X20XEV 3dv. sportive

funzoo
Příspěvky: 730
Registrován: 08 kvě 2010, 15:44
Bydliště: Frýdecko-místecko
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení podvozku

Příspěvek od funzoo » 15 pro 2013, 21:34

před stk sundat najisto.. pokud tam nebudeš mít někoho známého který si toho za nějaké "všimné" nevšimne...

to co nemá homologaci nemá na autě co dělat... byť to svítí, nebo ne...

funzoo
Příspěvky: 730
Registrován: 08 kvě 2010, 15:44
Bydliště: Frýdecko-místecko
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení podvozku

Příspěvek od funzoo » 15 pro 2013, 21:39

ale pokud to chceš jen na srazy, tak jak to budeš vyrábět, přizpůsob to tomu, že se to bude dát kdykoliv sundat a dát z5.. není to zase nic takového složitého... 8) hlavně jde o to co budeš mít pod autem a případné vodiče čouhající z podvozku.. v iteriéru nějaký ten vypínač, který bude na stk "k ničemu" nikomu vadit nebude...

Johny159
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2014, 13:41
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení podvozku

Příspěvek od Johny159 » 03 lis 2014, 13:25

Čus chalani nevíte tady někdo kudy mam vést kabel k podsvícení podvozku ?
Mam Opel Astru G combi

Odpovědět