Kontrolka systému řízení emisí

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
Uživatelský avatar
oFF
Příspěvky: 444
Registrován: 02 dub 2008, 16:36
Bydliště: Ivanka pri Dunaji - Metropola (mame metro hned vedla pola)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od oFF » 20 črc 2010, 16:28

No vyskusam, dakujem za radu.

Inak tu ke link na download excel:
http://www.easy-share.com/1911388837/Li ... 191025.csv

kde je presne rozpisane ako sa co menilo pocas pripojenia na PC. ta druha lambda su stlpce AK AL a AM.

Reklama
 

kadaboy
Příspěvky: 23
Registrován: 22 říj 2010, 11:29
Bydliště: Pardubice

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od kadaboy » 06 led 2011, 08:57

Chlapi, chtěl jsem se zeptat, zda když svítí kontrolka emisí je řídící jednotka v nouzovém režimu? Na diagnostice jsem byl a hlásí to malou účinnost katíku. Chyba smazána a kontrolka se rozsvítila asi po měsíci znovu. Podle všeho to funguje tak, že druhá lambda, když vykáže 20x špatnou hodnotu, tak to vede k rozsvícení té kontrolky. Mám v plánu měnit katík, ale až v průběhu roku, tak mě spíš zajímá, zda je při rozsvícené kontrolce motor v nouzáku?
Díky za odpovědi.
Zafira 1,8 92 kW, r.v 2001.

jarod72pm
Příspěvky: 11
Registrován: 28 čer 2007, 07:47

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od jarod72pm » 06 led 2011, 09:26

Když svítí kontrolka emisí je to buď nekvalitní palivo nebo ventily nedolíhají nebo jsou špatné svíčky nebo blbne řídící jednotka to že vyběhne malá učinnost katalyzátoru mě ukazovalo taky pak jsem zjistil že díky tomu nedokonalému spalování se část paliva dostala do katu a on odešel! tím pádem druhá sonda(která je pouze informativní) vyhazovala poruchu na diagnostice měření emisí jsme to vymazali z jednotky ty zápisy a opět do měsíce to tam zase bylo , u mě jsou to asi ventily protože auto jednou za čas se škube dusí chcípá a po několikátém nastartování se to zlepší pak to jezdí 14 dní OK a pak to zase jednu nebo dvě cesty zlobí a tak dokolečka(možná má na tom podíl i řídící jednotka)
jinak řídící jednotka není v nouzovém režimu to bys poznal snadno auto by strácelo výkon a nepustilo by tě přes tuším 60km nebo do vyšších otáček(na tacháču je tam červená čárka aspoň já ji tam mám)

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od Salám » 06 led 2011, 09:30

kadaboy píše:Chlapi, chtěl jsem se zeptat, zda když svítí kontrolka emisí je řídící jednotka v nouzovém režimu? Na diagnostice jsem byl a hlásí to malou účinnost katíku. Chyba smazána a kontrolka se rozsvítila asi po měsíci znovu. Podle všeho to funguje tak, že druhá lambda, když vykáže 20x špatnou hodnotu, tak to vede k rozsvícení té kontrolky. Mám v plánu měnit katík, ale až v průběhu roku, tak mě spíš zajímá, zda je při rozsvícené kontrolce motor v nouzáku?
Díky za odpovědi.
Pokud auto jede normálně a jenom svítí kontrolka, tak žádný nouzák není. Takhle můžeš jezdit jak dlouho chceš 8)

kadaboy
Příspěvky: 23
Registrován: 22 říj 2010, 11:29
Bydliště: Pardubice

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od kadaboy » 06 led 2011, 10:04

Já právě žádné problémy nemám, motor šlape jak hodinky. Podle všeho je průměrná výdrž katíku kolem 150 tis km. Já mám teď 135 tis km.
Ok, v nouzáku asi tedy nebude, protože motor můžu točit. Co se týká výkonu, tak to ještě moc nepoznám, protože auto mám chvíli. Musím se ale přiznat, že jsem čekal, že motor bude trošku víc silnější, na předjíždění to moc není...Musím brát, že to je auto pro rodinu:)
Zafira 1,8 92 kW, r.v 2001.

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od Salám » 06 led 2011, 11:14

Na předjíždění to moc není?
No ta 1.8 v astře jede dost dobře, tak ikdyž je Zafira těžší, tak i v ní to musí jet obstojně-jestli nebude potom někde opravdu problém..ten kat taky může být například lehce přicpaný atd.

kadaboy
Příspěvky: 23
Registrován: 22 říj 2010, 11:29
Bydliště: Pardubice

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od kadaboy » 06 led 2011, 13:43

Salám píše:Na předjíždění to moc není?
No ta 1.8 v astře jede dost dobře, tak ikdyž je Zafira těžší, tak i v ní to musí jet obstojně-jestli nebude potom někde opravdu problém..ten kat taky může být například lehce přicpaný atd.
Měl jsem možnost jezdit v naftový Zafiře 92kW a to bylo víc živější. Ale je fakt, že když se to točí, tak to docela lítá. To mi tak připomíná, že když vytočím motor na 6 nebo 6,5 tis ot, tak tam moc nejde zařadit další rychlost, třeba z dvojky na trojku. Předpokládám, že to budou synchrony již trochu opotřebovaný:)
Zafira 1,8 92 kW, r.v 2001.

Uživatelský avatar
Marťas-Pupík
Příspěvky: 310
Registrován: 09 čer 2010, 13:32
Bydliště: severní Morava , na jih od Ostravy :-)

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od Marťas-Pupík » 17 črc 2011, 19:30

Chlopi,kde na te svoji hajtre najdu ten EGR ventil. Po tom,co jsem si tady precetl bych ho zkusil procistit. Popr. jak se provadi to zaslepeni,o kterem se zminujete.Motor 1,7 DI 16 V.Dikes.
Opel Astra G 1,7 DI 16 V 125 000 Km Hatchback, r.v. 2001
POMÁHAT A CHRÁNIT nebo BUZEROVAT A MLÁTIT???

Uživatelský avatar
frenkiecz
Příspěvky: 733
Registrován: 13 čer 2008, 17:02
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od frenkiecz » 17 črc 2011, 19:42

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=13781
Tady koukni,snad něco vyčteš.Hodně štěsti. 8)
Opel Zafira A 1.8 16V X18XE1

gomen
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2009, 07:17

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od gomen » 26 lis 2011, 20:12

zdravím,
dneska se mi při odjezdu z parkoviště rozsvítila kontrolka emisí. Motor neměl žádné příznaky nemoci, prostě jak popisujete z ničehož nic se rozsítila. Naštěstí motor šel nastartovat a nechal se vytáčet. Na jízdu žádný vliv. Večer mi to nedalo a jel jsem to ještě jedou projet, ale jel jsem na dvojku 4500 ot a nebo trojku 3500 ot asi 6km. Zhasnul jsem motor. Po pěti minutách jsem nastartoval a ejhle - kontrolka už po nastartování nesvítila. Mám zafiru 1,6 16V Z16XE. Moje rada zní: nepanikařit, dát motoru "čočku". Pro jistotu jsem ještě koupil STP čistič ventilů a hned jsem to nalil do poloprázdné nádrže. Jestliže se mi kontrolka emisí opět rozsvítí, pojedu na diagnostiku. Mechanik mi psal, že příčinou může být chyba P 0302 Nedokonalé spalování např. 2-hého válce. Neberte mě za slovo, nejsem mechanik, jen píši názor zkušenějšího. Ještě budu pátrat, co způsobuje chybu spalování. Zatím jsem přesvědčivou a jednoznačnou odpověď nenašel.

gomen
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2009, 07:17

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od gomen » 12 pro 2011, 20:04

opětovně zdravím,
kontrolka emisí se rozsvítila po deseti dnech znova. Auto jezdí normálně. Dnes jsem byl na diagnostice. Nefunguje vyhřívání druhé lambda sondy. Chybu mi technik sice z paměti řídící jednotky smazal, ale po pár startech se chyba opět vyskytla, ale kontrolka na palubovce ještě nesvítí. Rozsvítí se odhaduju tak do týdne.
Možnosti opravy: A) koupit novou lambdu č.2; B) nechat to svítit, nechat to být; C) na pin č.1 a č.2 v konektoru pro lambdu 2 zapojit 5W (10W) žárovčičku. Jsou to dvoubarevný dráty vedoucí do konektoru pro lambda sondu 2 (ta zadní). Jednotka si proměří odpor vyhřívání lambda, zjistí, že je to O.K. a nevyskytne se žádná chyba, ani se nerozsvítí kontrolka na palubovce.

Motor Z16Xe, zafira 1,6 16V

Uživatelský avatar
adam09
Příspěvky: 4473
Registrován: 12 pro 2007, 23:59
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od adam09 » 12 pro 2011, 20:25

a na co se ptáš ... člověk který chce s autem jezdit tak lambda sondu vymění
[color=red][size=100][b][u]>>>DIAGNOSTIKA Kladno,Praha kdyby tak SZ<<<[/u][/b][/size][/color]

PRODEJ moje coupe Z22SE

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=40&t=22659&p=384981#p384981

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od denny » 12 pro 2011, 21:08

gomen-dobrej nápad ta žárovička :lol: .Můžeš si s ní i po ránu svítit na cestu :D .

gomen
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2009, 07:17

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od gomen » 15 pro 2011, 19:32

prosím o radu: mohl by mi někdo popsat, k čemu je dobrá lambda sonda za katalyzátorem? Co tahle sonda řídí? A jak moc vadí, že u ní nefunguje vyhřívání? zatím novou lambdu dávat nechci, chci zkusit vyhřívíní obejít tou žárovkou, aby si ídící jednotka myslela, že vyhřívání funguje. Díky za jakékoliv info.

kubík
Příspěvky: 116
Registrován: 06 čer 2013, 20:05

Re: Kontrolka systému řízení emisí

Příspěvek od kubík » 12 bře 2014, 10:37

ahojte:) občas se mi na mojí astře 1,4 16V r.v 1999 x14xe rozsvítí kontrolka motoru s blekem(asi emisí)
Byl jsem na diagnostice a byla tam závada 0130 lambda sonda č.1...kontrolka se rožne jednou za 600Km +-..vždy tak po 10sekundach zhasne..auto vykon neztrácí jede normálně...poradíte mi děkuji?:)
Opel astra G 1.4 16v Rv.1999 66Kw
Kod motoru: X14XE

Odpovědět