Výměna pylového - kabinového filtru - foto

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Výměna pylového - kabinového filtru - foto

Příspěvek od Radek.km » 27 říj 2006, 21:20

Výměna step by step :P na webu v návodech na webu.

https://www.astra-g.cz/vymena-pyloveho-filtru/

Původní postup na výměnu kabinového filtru z webu astra4ever.cz.

Tento postup je uveden pro Astru bez klimatizace!!!

Postup:

1) Odšroubujeme 3 šrouby ze spodní strany schránky před spolujezdcem, schránka musí být zavřená.


2) Otevřeme schránku před spolujezdcem a odšoubujeme 3 šrouby z vrchní strany.


3) Schránku zavřeme a pomalu povytáhneme.


4) Na povytažené schránce odpojíme konektor z osvětlení schránky.


5) Vyjmeme celou schránku.

6) Povolíme dva šrouby na krytu kabinového filtru.


7) Sejmeme kryt filtru.


8 ) Opatrně vytáhneme filtr. Může za ním být spousta nečistot, které se vysypou a je potřeba prostor filtru i prostor za schránkou vysát.


9) Zasuneme nový filtr na místo starého.

10) Nasadíme kryt filtru a zašroubujeme dva šrouby.

11) Vložíme schránku před spolujezdcem na své místo, nezapomeneme připojit konektor na osvětlení schránky a zašroubujeme 3 šrouby nahoře a 3 šrouby dole .

Filtr jsem zatím neměnil, pouze vyčistil jeho prostor a žebra filtru, protože jsem se potýkal s problémem slabého vstupu vzduchu do kabiny, po vyčištění ventilace fouká skvěle. Napsal jsem si rozměry filtru a až ho objednám, tak dám nový, takže foto vkládání filtru přidám později.
Astra G 1,8 16V caravan, automat

Reklama
 

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 27 říj 2006, 21:21

A opačným postupem zase složit :roll:
Astra G 1,8 16V caravan, automat

pepca

Příspěvek od pepca » 27 říj 2006, 21:32

Radek.km píše:A opačným postupem zase složit :roll:
:wink: hodnej,krásné fotky,prosím tě,jaký kod,nebo označení má ten filtr?to je jen jeden stejný druh?kde se dá koupit?ho musím v mototechně objednávat?cena?a ještě jedna otázka,to je ten filtr jak se říká že je bud filtr klimošky?nebo jsou za tím kastlíkem ještě jiné filtry?nevím kdy se v tom mém autě tohle dělalo,jinak to osvětlení kastlíku není třebat vyndavat,vyndáš celý kastlík a jen odpojíš přívod,já to raději vyndavám takto než to světlo vycvakávat. :wink:

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od manli2 » 27 říj 2006, 21:33

jsou 2 druhy aby to nebylo moc jednoduchý.....
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 27 říj 2006, 21:36

pepca píše:
Radek.km píše:A opačným postupem zase složit :roll:
:wink: hodnej,krásné fotky,prosím tě,jaký kod,nebo označení má ten filtr?to je jen jeden stejný druh?kde se dá koupit?ho musím v mototechně objednávat?cena?a ještě jedna otázka,to je ten filtr jak se říká že je bud filtr klimošky?nebo jsou za tím kastlíkem ještě jiné filtry?nevím kdy se v tom mém autě tohle dělalo,jinak to osvětlení kastlíku není třebat vyndavat,vyndáš celý kastlík a jen odpojíš přívod,já to raději vyndavám takto než to světlo vycvakávat. :wink:
jo to je filtr klimy
to světlo nemusíš to je pravda
ja si ho objednal a na druhý den jsem ho měl
ten filtr má označení MS6161 (podle účtenky) cena 317,- včetně DPH
Astra G 1,8 16V caravan, automat

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 27 říj 2006, 21:37

manli2 píše:jsou 2 druhy aby to nebylo moc jednoduchý.....
To co je na fotkách je model Delphi
Astra G 1,8 16V caravan, automat

pepca

Příspěvek od pepca » 27 říj 2006, 21:39

:wink: děkuji pane,jen zjistit,jaký tam tedy mám :twisted: ale to znamená ho nejdříve vyndat?jo a již tam jiný další není?tedy než tento jeden?filtr u sání jsem již měnil,tak ještě tento pylový,nebo klimy,jak to kdo nazývá,možná tedy bude stačit říct rok výroby,typ,obsah,a budou vědět který tam patří. :wink:

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 27 říj 2006, 21:42

pepca píše::wink: děkuji pane,jen zjistit,jaký tam tedy mám :twisted: ale to znamená ho nejdříve vyndat?jo a již tam jiný další není?tedy než tento jeden?filtr u sání jsem již měnil,tak ještě tento pylový,nebo klimy,jak to kdo nazývá,možná tedy bude stačit říct rok výroby,typ,obsah,a budou vědět který tam patří. :wink:
řekl jsem rok obsah atd. ale nevěděli typl jsem si 50:50 a vyšlo to :)
Astra G 1,8 16V caravan, automat

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od manli2 » 27 říj 2006, 21:44

pepca píše:,možná tedy bude stačit říct rok výroby,typ,obsah,a budou vědět který tam patří. :wink:
nebude... ;) máš opla... :wink:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

pepca

Příspěvek od pepca » 27 říj 2006, 21:59

manli2 píše:
pepca píše:,možná tedy bude stačit říct rok výroby,typ,obsah,a budou vědět který tam patří. :wink:
nebude... ;) máš opla... :wink:
:twisted: tak tedy se v tom hrabat dvakrát,nejdřív rozebrat zjistit,pak objednat a vyměnit,to poznám aniž bych ten filtr vyndal?bude někde nějaké ozačení co tam je?nebo vážně celý rozebrat a vzít sebou? :oops:

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od manli2 » 27 říj 2006, 22:02

já to vyřešil tak že sem prodejci řek at objedná oba že si přinesu ten můj a vybereme podle rozměru a že ten druhej pošle zpět :wink:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

pepca

Příspěvek od pepca » 27 říj 2006, 22:18

manli2 píše:já to vyřešil tak že sem prodejci řek at objedná oba že si přinesu ten můj a vybereme podle rozměru a že ten druhej pošle zpět :wink:
:lol: no jo,ale né každej ti takto pomůže to řešit,jak se tedy pozná co tam je za typ?holt to vyndám a pak to porovnáme s katalogem,ještě otázka,se psalo i v knize jak na to,co to tmelení toho krytu aby tam nevytékal kondenzát,je nutné to udělat nebo né?

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 27 říj 2006, 22:21

pepca píše:
manli2 píše:já to vyřešil tak že sem prodejci řek at objedná oba že si přinesu ten můj a vybereme podle rozměru a že ten druhej pošle zpět :wink:
:lol: no jo,ale né každej ti takto pomůže to řešit,jak se tedy pozná co tam je za typ?holt to vyndám a pak to porovnáme s katalogem,ještě otázka,se psalo i v knize jak na to,co to tmelení toho krytu aby tam nevytékal kondenzát,je nutné to udělat nebo né?
Pokud je kryt zajištěn šrouby tak nemusíš tmelit
Pokud tam máš sponky tak tmelit
Astra G 1,8 16V caravan, automat

pepca

Příspěvek od pepca » 27 říj 2006, 22:25

Radek.km píše:
pepca píše:
manli2 píše:já to vyřešil tak že sem prodejci řek at objedná oba že si přinesu ten můj a vybereme podle rozměru a že ten druhej pošle zpět :wink:
:lol: no jo,ale né každej ti takto pomůže to řešit,jak se tedy pozná co tam je za typ?holt to vyndám a pak to porovnáme s katalogem,ještě otázka,se psalo i v knize jak na to,co to tmelení toho krytu aby tam nevytékal kondenzát,je nutné to udělat nebo né?
Pokud je kryt zajištěn šrouby tak nemusíš tmelit
Pokud tam máš sponky tak tmelit
:wink: aha,dobrý poznatek,tak děkuji,zasejc nová informace. :wink:

wlcak
Příspěvky: 478
Registrován: 06 črc 2006, 03:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od wlcak » 28 říj 2006, 01:28

skvělá práce :-)
Astra G coupe Z22SE

Odpovědět