DM: Zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od mexxo » 09 čer 2009, 11:16

Do bodky súhlasím zo Salámom. 8)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Miguello » 09 čer 2009, 11:22

2 Salám: Máš pravdu, zapomněl jsem dodat, že během jízdy to tlačítko zvládnu zmáčknout i víckrát než 2x (on/off) :oops: V koloně a potažmo ještě v dešti, když budu mít někoho za prdelí tak je samozřejmě mlhovka nesmysl, ale to je snad logické.
Při dešti či v mlze se lomí skoro každé (aspoň myslím) světlo - kdo nosí brýle nebo má třeba šeroslepost tak ví. Prostě co sám nerad nečiň jinému, na 2. stranu když to má význam a splní to svůj účel (bezpečnost) tak ty mlhovky mi svítit budou.
BTW dlouho jsem nekoukal do threadu "4 koncová poziční světla", tam si museli vyslechnout ještě víc :lol:

Nicméně vraťme se k tématu - už někoho zbuzerovali policajti že má dodatečně zapojenou 2. mlhovku ? Myslím, že ne, páč podle mě ani netuší že u některých verzí byla jen jedna, ale pokud ano, docela by mě to zajímalo.

Uživatelský avatar
eXp10it
Příspěvky: 632
Registrován: 04 úno 2008, 20:31
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od eXp10it » 09 čer 2009, 12:12

Policajti tě spíš budou přesvědčovat že ti ta druhá nesvítí, protože to vypadá fak divně s tou jednou... Ale jak tady vidím reakce tak je přestanu používat úplně abych své kolegy z fóra neoslňoval.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od vasekpetr1 » 09 čer 2009, 12:29

Nejhorší na tom je, že ti takzvaní "mlhovkoví svítiči" mají i oporu ve vyhlášce, že za deště, mlhy a sněžení musíš rozsvítit zadní mlhová světla. Jak už jsem psal někde na druhé nebo třetí straně, dělám to jak Salám: za mlhy rozsvítím NEMRZÁCKEJ zadek, ale jak mě někdo dojede a poznám, že o mně ví, tak mlhovky vypnu. A tak by to mělo být dané i do vyhlášky 8) .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Miguello » 09 čer 2009, 13:21

Částečně mají pravdu obě strany. Tak či tak si ale myslím, že ty mlhovky žádný stroboskop nejsou a že to s tím oslněním není tak ostrý (taky to chce občas umýt čelní sklo i zevnitř :?:). Kdybych na ně někdy zapomněl, ať mě ten za mnou problikne. Svůj smysl mají a jako každá užitečná věc záleží hlavně na tom, kdo ji používá a jak. Howgh.

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Mojmec11 » 25 zář 2009, 10:27

Tak se musím zastat těch co jim to vadí. Si vy troubové mlhovkoví svítiči když to není potřeba zkuste jet třeba po noční nebo odpolední směně,v dešti,potmě v koloně kde každej svítí mlhovkama dozadu a furt stojí na brzdě.Už jenom,že mejm unavenejm vočím vadí protijedoucí světla (třeba kolona 10.ti aut je uplně super).Třeba u Fabie mi stačí,když dotyčnej furt stojí na brzdě a ještě s mlhama...... :cry: Ty co ty světla konstruujou,bych před ně posadil na 24 hodin se sirkama v očích,za trest,aby viděli co nám to dělá s očima.A když tam nákej dobrák má ještě diody,tak lituju,že sebou nemám basebalovou pálku,ta by si smlsla..
Ono by např. stačilo,kdyby každej,pokud jede v koloně,povypínal mlhovky,všecky.Naco taky svítit dopředu/dozadu uprostřed kolony,když se všichni vidíme,stačí první a poslední ne? My co jsme byli na vojně u řidičů tohle víme.
A pokud to do mne někdo pere mlhama i když z mlhy vyjedeme,nebo nesněží atp. tak mu prostě dálkovejma udělám v kabině "světlo denní" a většinou to dotyčnýmu po chvíli dojde a někteří i nevydrží a zastaví.Je to drsný,ale radši vypálím oči já jemu než si nechat ničit ty svoje. Mám jenom jedny.
Sem se malinko rozkecal.Ale máme svobodu projevu.
Tak a ted jdu zapojit tu druhou mlhu.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od milosh » 25 zář 2009, 11:37

Mojmec pravdu mas 8)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Mojmec11 » 25 zář 2009, 12:21

Já vím,ale je hezký to slyšet.
Třeba jako tedka od mamky,když jsem jí sdělil,že už nemáme mrzáčka,a ona na to "ty seš tak šikovnej" :mrgreen:
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Miguello » 29 zář 2009, 10:38

Miguello píše:...Svůj smysl mají a jako každá užitečná věc záleží hlavně na tom, kdo ji používá a jak. Howgh.
...a za trest si je ve 4 odpoledne až pojedu z práce zapnu a snad někoho potkám abyste měli o čem psát :roll:

Víc než blbý mlhovky nebo brzdový s diodama mi vadí pitomci co neumí včas vypnout dálky nebo mají pseudoxenony (nebo špatně seřízená jakákoliv světla), všechny modré odstíny á la SuperBlueDiamondHighLongbůhvíco a když už jsme u světelných záležitostí, tak především idioti, kteří jsou líní dát blinkr při přejíždění z pruhu do pruhu, nedej bože při předjíždění. Ti, co si přes den svítí mlhovkama jsou mi u p.dele, večer je to samozřejmě o něčem jiném :x

Sorry, Mojmec, máš SICE v podstatě pravdu, nicméně argument "já jsem unavenej, bolí mě oči a pitomci na mě zbytečně moc svítí :cry:" neberu. Sám nosím brýle a celý den částečně u monitoru a částečně za volantem taky udělá své => o bolehlavu od unavených očí bych mohl psát články, takže Tě SICE chápu, ale bohužel brečíš na nesprávném hrobě (zdůvodnění níže). Každopádně dík za názor, aspoň si další čtenář snáz udělá svůj závěr jak se bude chovat.

Myslím, že po přečtení tohoto vlákna (které zklouzlo do těžkého OT) kdo nevěděl už snad bude vědět jak se chovat. A kdo se tak chovat nebude toho stejně nepřevychováš (teda pokud si netroufneš na přestupek/tresťnák a tou pálkou mu ty mlhovky skutečně nevypneš :lol: - a stejně nemusíš mít jistotu že se po opravě polepší :|)

Taky nezapomínejte na všechny ty (i ze zdejšího fóra), kteří mají zatmavené zadní lampy (ať už origo nebo home made) - můžu Tě ubezpečit, že za horší viditelnosti (a tím nemyslím když je lehce pod mrakem) budu 100x radši když si mlhovku/mlhovky zapnou, nechci nikomu skončit v kufru.

Tak, téma už je snad vyčerpáno. Co se příště věnovat tématům jako "stále spousta lidí nesvítí" ??? :roll:

swat232
Příspěvky: 2
Registrován: 11 říj 2009, 11:56

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od swat232 » 22 lis 2009, 16:23

Zdar.Mam mensi problem.Ked zasvietim hmlovku(zatial iba ako mrzak) tak na palubovke sa mi rozsvieti kontrolka,no v skutocnosti nesvietim samozrejme som skusal inu ziarovku aj merat no bez uspechu.Pre mna je to zahadov myslel som, ze je to jeden obvod a pokial mi svieti kontrolka tak by mala ist aspon stava do svetla NIE?Nenasla by sa nejaka schema zapojenia alebo nejaka rada ?

DIK

Uživatelský avatar
frenkiecz
Příspěvky: 733
Registrován: 13 čer 2008, 17:02
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od frenkiecz » 22 lis 2009, 17:02

Opel Zafira A 1.8 16V X18XE1

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Mike.S » 22 lis 2009, 18:26

swat232: jaký máš typ karoserie? jestli máš caravan nebo Zafiru tak se zkus jako první podívat do průchodky 5. dveří, tipnul bych si, že tam budeš mít zlomený nějaký vodič, který s tím může souviset
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Frydex » 22 lis 2009, 18:48

No být to tak může, ale je to mizivá pravděpodobnost, protože tamtudy ten kabel vůbec nevede... :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od vasekpetr1 » 22 lis 2009, 19:04

Jestli máš karavana, doporučil bych pročíst i toto vlákno:
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 48&start=0
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

swat232
Příspěvky: 2
Registrován: 11 říj 2009, 11:56

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od swat232 » 22 lis 2009, 19:30

Dik ten topic je super riesia moj problem,ale potesila by ma nejaka elektricka schema ako je to kombinovane s taznym a podobne...

Odpovědět