Kolik stojí dovoz z Německa + přihlášení do provozu?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Kolik stojí dovoz z Německa + přihlášení do provozu?

Příspěvek od milosh » 15 črc 2006, 20:50

Nekupoval jste ted nekdy nekdo auto z DE? asi uz po prazdninach se pustim do koupi a rad bych vedel na kolik to vse vyjde, kdyz nepocitam prachy za beno kamosovi co to poveze zrejme na valniku, prej kdyz se jede uz tim koupenym tak se musi zajistit prevozky a to stoji vic...

proste prihlaseni u nas + emise STK, znacky atd?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

PIKI
Příspěvky: 118
Registrován: 16 dub 2006, 11:42
Bydliště: PREŠOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik stojí dovoz z Německa + přihlášení do provozu?

Příspěvek od PIKI » 15 črc 2006, 22:43

milosh píše:Nekupoval jste ted nekdy nekdo auto z DE? asi uz po prazdninach se pustim do koupi a rad bych vedel na kolik to vse vyjde, kdyz nepocitam prachy za beno kamosovi co to poveze zrejme na valniku, prej kdyz se jede uz tim koupenym tak se musi zajistit prevozky a to stoji vic...

proste prihlaseni u nas + emise STK, znacky atd?
Na slovensku to stoji- COC 2900,- + preklad
Preklady (kupna zmluva + odhlasenie z DE) 300,- 1starna
Reciklacny Fond 2000,-
Ziadost o Technicak 2000,- (v kolkoch)
STK cca 860,- + nalepky 150,-
Zapisanie do tech. na Policii,znacky 2000,- (V kokoch)
Tak to je na Slovensku a vCZ neviem!!
Astra Caravan 1,6 8V,man. klima, 2001, Z16SE

wlcak
Příspěvky: 478
Registrován: 06 črc 2006, 03:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od wlcak » 16 črc 2006, 02:20

Vím, že loni když jsem dovážel Fiata, tak přihlášení mě vyšlo na 2300, technická + odtah netuším a také záleží na vzdálenosti, mě to přitáhl známý. Ale příští týden už snad konečně budu mít tu svojí, tak se pozeptám toho chlápka, který mi to všechno zařizoval a dám vědět.
Astra G coupe Z22SE

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 21 črc 2006, 09:32

ghostrider píše:Vím, že loni když jsem dovážel Fiata, tak přihlášení mě vyšlo na 2300, technická + odtah netuším a také záleží na vzdálenosti, mě to přitáhl známý. Ale příští týden už snad konečně budu mít tu svojí, tak se pozeptám toho chlápka, který mi to všechno zařizoval a dám vědět.
tak kolik? me to ceka taky uz brzy - hurra :lol:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Opelík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 črc 2006, 13:29
Bydliště: Praha

Re: Kolik stojí dovoz z Německa + přihlášení do provozu?

Příspěvek od Opelík » 21 črc 2006, 14:10

milosh píše:Nekupoval jste ted nekdy nekdo auto z DE? asi uz po prazdninach se pustim do koupi a rad bych vedel na kolik to vse vyjde, kdyz nepocitam prachy za beno kamosovi co to poveze zrejme na valniku, prej kdyz se jede uz tim koupenym tak se musi zajistit prevozky a to stoji vic...

proste prihlaseni u nas + emise STK, znacky atd?
Já teď koupil dovoz z německa a STK a přihlášení stojí cca 6000,-Kč

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik stojí dovoz z Německa + přihlášení do provozu?

Příspěvek od milosh » 21 črc 2006, 15:37

Opelík píše:
milosh píše:Nekupoval jste ted nekdy nekdo auto z DE? asi uz po prazdninach se pustim do koupi a rad bych vedel na kolik to vse vyjde, kdyz nepocitam prachy za beno kamosovi co to poveze zrejme na valniku, prej kdyz se jede uz tim koupenym tak se musi zajistit prevozky a to stoji vic...

proste prihlaseni u nas + emise STK, znacky atd?
Já teď koupil dovoz z německa a STK a přihlášení stojí cca 6000,-Kč
a platby v nemecku? jako prevozky atd?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Opelík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 črc 2006, 13:29
Bydliště: Praha

Platba

Příspěvek od Opelík » 21 črc 2006, 15:50

Platba tady a měl jsem to bez převozek
Naposledy upravil(a) Opelík dne 21 črc 2006, 16:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Opelík
Příspěvky: 60
Registrován: 10 črc 2006, 13:29
Bydliště: Praha

koupě

Příspěvek od Opelík » 21 črc 2006, 16:08

Kupoval jsem to tady, ale bylo to bez značek,takže jsem musel na STK a na přichlášení a celkem to stálo kolem 6000,-Kc

Blixoa
Příspěvky: 91
Registrován: 26 dub 2006, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Dovoz

Příspěvek od Blixoa » 27 črc 2006, 14:30

Ja jsem dovazel v unoru. Astra G ma samo evropskou homologaci, takze schvaleni do provozu je jen za 1500(velkej tp) + 800 za prihlaseni (SPZ). za dovoz z 600 km vzadelniosti jsem zaplatil 12000. Musi se pro ty auta jezdit dal, protoze u hranic jsou drahy a vetsinou to koupej lidi z pohranici. nedoporucuje se brat auta z byv. vychodniho nemecka neb tam sou kokoti a sulej servis vic nez cesi. Autem lze odjet i na prevoznich nemeckejch cislech ktere stojej 80eur a vystavi je prislusny urad. Auto musi mit platny TUV. na ceskych hranicich je nutne uzavrit povinne ruceni. Toto se ale nedoporucuje, pac pokud kupujete nehavarovane auto od skopcaka tak je to proto ze by ho cekal drahy servis. je pravdepodobne ze se po ceste neco vysere nebo prdne rozvodak.
Astra G Caravan Elegance 99
X16XEL

Moje Astra Caravan

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Arwy » 28 črc 2006, 16:07

Informácie o dovoze áut na Slovensko nájdete tu: http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1226

studna
Příspěvky: 2
Registrován: 06 lis 2006, 10:15

Příspěvek od studna » 06 lis 2006, 10:47

je to este aktualne? ,]

ak ide o to nemecko .. pri aute treba vybavit tüv (stk) ak uz nema platnu .. okolo 80 € .. potom si treba kupit a vybavit prevozne znacky .. (exportkennzeichen) co vychadza tiez na nejak 80 - 100 € a posledna vec je poistka ktora sa vie tiez drzat okolo 100 € .. jedina vyhoda je, ze clovek je to schopny vybavit za hodinu :]

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Příspěvek od COBEIN » 28 kvě 2007, 22:10

Tak že Miloši převozní čísla (červené 14-ti denní) stojí jak kde do 150eu,za předpokladu že to kupované auto má platný túv,pokud ne, musíš ho v německu udělat- 60eu! Potom doma (dnes jsem dělal)Stk 1300.-emise 400.- příhlášení na Di 2800.-včetně spz. Nepočítal jsem palivo domů,dálniční známku. Tak pokud počítám ekonomicky je lepší si auto dovézt na vleku nebo na odtahovce. Tam zase celkem záleží na tom kolik ta odtahovka dokáže odvézt aut,a kolik při tom najede km. Příklad,na odtahovku naložím 7 aut,vezu je cca 1100km sem a s cestou tam to dělá cca 7,5-8tis kč/ks.
ASTRA LA VISTA

Lomikar
Příspěvky: 1044
Registrován: 29 říj 2006, 19:48
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lomikar » 29 kvě 2007, 09:01

milosh píše:
ghostrider píše:Vím, že loni když jsem dovážel Fiata, tak přihlášení mě vyšlo na 2300, technická + odtah netuším a také záleží na vzdálenosti, mě to přitáhl známý. Ale příští týden už snad konečně budu mít tu svojí, tak se pozeptám toho chlápka, který mi to všechno zařizoval a dám vědět.
tak kolik? me to ceka taky uz brzy - hurra :lol:
Počítej že komplet přihlášení tě tady přijde 7-8 tisíc.
My jsme byli v dubnu v němec tak jsem se ptal kámoše kolik to vyšlo.Vezli jsme to na vleku tak není potřeba značky ty stojí mám pocit kolem 200 Eurogrejcarů.
Jinak tady musíš na "velkou" technickou.
Takže vesměs jsou zkušenosti stejný.Když to vemu komplet tak s cestou a přihlášením to vychází + - 20 tisícovek k ceně auta.
ASTRA CARAVAN Z16XE rv. 2002
KUK na Rákosníčka
Rákosníčkovi doplňky

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 29 kvě 2007, 12:37

Je pravda, ze uz to bude 3 roky co jsem dovezl svoji Astruly z Lipska domu, ale mam trochu jiny zkusenosti. Sam jsem si ji na netu nasel, dovezl na prevozkach a prihlasil STK na Bohdalci. Je pravda ze sem byl v nemcich 2x, ve stredu, to jsem ji jeste s kamosem 2 hodky prolejzali a zkoumali, pak jsem zaplatil 200 eur zalohu, dohodnul prevozni znacky u prodejce, dostal kopii kupni smlouvy a fotokopii technicaku a jelo se domu. V patek uz byla odhlasena z jejich evidence, k tomu dostanes takovej cervenej papir a byly pripraveny prevozky, sice spatny, jelikoz byly zluty a ty maji platnost pov. ruceni jen po nemecku, ale ve finale nas na ne pres caru pustily. Zluty stali 80 a cerveny, ktery maji po dobu platnosti pov.ruceni pro celou unii stali 140 eur, benzin byl v nadrzi a vydrzel presne za caru, no a tady jsem platil 1500 STK + 500 emise + 280 znacky. Ale jak pisu je to uz skoro 3 roky, tak je to mozna drazsi, ale z myho pohledu te individualni dovoz neprijde na vic jak +- 5t, samozrejme nesmis pro to auto jet pres pulku evropy.
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
Gondo
Příspěvky: 90
Registrován: 30 lis 2007, 10:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gondo » 15 úno 2008, 11:30

Dovolím si popsat aktuální ceny, celou akci jsem absolvoval tento týden.
Auto jsme vezli z Německa na vleku, původní majitel ho měl již odhlášené. Hned druhý den po dovozu šlo na technickou, následně povinné ručení a přihlášení na DI. To byl největší vopruz, byl jsem tam 3x! Nejprve jsem jim dodal doklady a technickou (to bylo pondělí), následně jsem tam byl ve středu podepsat papír, že se vzdávám odvolání ve věci schválení mého auta do provozu a nakonec jsem si byl ve čtvrtek vyzvednout doklady a značky.
A kolik celá ta sranda stála?
Technická po dovozu: 2.010,-
Emise: 360,-
(oboje dělané na STK Roudnice n. Labem)

Povinné ručení: 5.480,- včetně pojištění čelního skla

Schválení k provozu na DI: 1.500,-
Značky a doklady: 800,-

Celkem: 10.150,-

Cena se může lišit v závislosti na vaší pojišťovně a bonusech.

Odpovědět