Lakování lišt, klik, prahů, ...

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
Uživatelský avatar
pepik
Příspěvky: 823
Registrován: 28 říj 2007, 11:41
Bydliště: vlevo za pravim rohem stredne u prostred nahore smerem severojih = Praha :D

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od pepik » 24 úno 2009, 20:59

COBEIN píše:Jedny kliky mám.....
a nechtel by si mi je vzit sebou i stim kridlem (strizkou) do letnan? :lol: :lol: :) :lol:
FFS-flip flop simson a na nem dalsi ruzne blbosti ale par uspesne vyhranejch soutezi za sebou maa :D ( http://www.youtube.com/watch?v=2xeThFUemyE&NR=1 )

OPEL ASTRA G CARAVAN 2.0 DTi Confort + AEZ 17´´ na 8J + cerne AE + kozenej vnitrek a dalsi veci v interieru :) + 2x garfild za oknem :D

Reklama
 

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od COBEIN » 24 úno 2009, 21:12

TO JE NÁPAD,POKUD POJEDU VEZMU JE. POKUD NEPOJEDU PŘIVEZE JE GALLOMĚJ
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
sovicka
Příspěvky: 719
Registrován: 01 bře 2007, 19:55
Bydliště: Prágl / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od sovicka » 24 úno 2009, 21:30

pepik píše:zkouseli ste nekdo strikat kliky primo na aute??
ano, jde to - není to perfektní a chce si to pohrát s obložením okolí, aby sis nenastříkal barvu i na dveře.
Dělal jsem to a při dostatečné trpělivosti to není problém.
Astra G sportive r.v. 99, 3dv, X18XE1 (jezdí i pod 6l/100km!), polarmeerblau, pár vychytávek, žádný tuzing... - a najdete jí tady: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 821#120821

Uživatelský avatar
pepik
Příspěvky: 823
Registrován: 28 říj 2007, 11:41
Bydliště: vlevo za pravim rohem stredne u prostred nahore smerem severojih = Praha :D

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od pepik » 24 úno 2009, 21:49

COBEIN píše:TO JE NÁPAD,POKUD POJEDU VEZMU JE. POKUD NEPOJEDU PŘIVEZE JE GALLOMĚJ
tak dobre budu stim pocitat jo?? 8) 8) 8) 8)

to sovicka: tak toje fajn ale koukal sem na to a treba zamek u ridice by byl pro me problem no zkusim to a uvidim pokud mi je COBEIN priveze tak to nevidim jinak nez to striknout vedle :D
FFS-flip flop simson a na nem dalsi ruzne blbosti ale par uspesne vyhranejch soutezi za sebou maa :D ( http://www.youtube.com/watch?v=2xeThFUemyE&NR=1 )

OPEL ASTRA G CARAVAN 2.0 DTi Confort + AEZ 17´´ na 8J + cerne AE + kozenej vnitrek a dalsi veci v interieru :) + 2x garfild za oknem :D

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od zEjn » 04 bře 2009, 08:00

Az se otepli tak mam v planu taky nalakovat bocni listy, prahy a kliky, ale mel jsme v planu si to delat sam, tady na to foru sem nasel "navod" jak to nekdo delal ( ted si nejsu jistej jestli to nestrikal plast v interieru ) viz.
1. Pod hadicí sem to pořádně očistil, pak smirkem 200 přejel,zdrsní se to a pak se tam chytí dobře základ na plasty.
2. Odmastil lihem.Nastříkal sem 2 vrstvy základu na plasty.Přejel lehce smirkem 400
3. Odmastil lihem.Nastříkal 1 vrstvu plniče.Lehce přebrousil smirkem 600.Nastříkal 2 vrstvu plniče.Přebrousil do hladka smirkem 800.
4. Odmastil lihem.Nastříkal 1 vrstvu metly.Po zaschnutí 2 vrstvu metly.
5. Na ne úplně zaschlou vrstvu metly sem nastříkal bezbarvý lak.Postupně sem dal 3 vrstvy, ale stačej 2!


Tak podle tohodle jsem to chtel delat, ale jak tady ctu, tak se dotoho radsi sami nepoustite, nebo delal si to nekdo sam kdo by mohl napsat jak to delal a jestli drzi? Barvu bych si nechal namichat asi primo v oplu, pze nemam seriovou barvu ( aspon nikde na netu jsem takovou astru nenasel ) takze by se stejne tezko shanela..Este jsem se nejak neptal kde by to kolik stalo jestli se to vubec vyplati to podnikat doma nebo je lepsi mit jistotu a dat to do nejaky lakovny... ?!

Uživatelský avatar
sovicka
Příspěvky: 719
Registrován: 01 bře 2007, 19:55
Bydliště: Prágl / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od sovicka » 04 bře 2009, 10:24

dělal jsem to sám postupem:
očistit lihem
nastříkat základem na plasty
nastříkat barvou
nastříkat bezbarvým lakem

až na to že jsem byl nedochvilný a místy mi stekla barva to docela jde :)
samozřejmě když se zaměříte na kliky a porovnáte si ji s tou nalakovanou podle předchozího postupu, tak uvidíte sakra rozdíl, ale já jen že takhle to jde taky ;)
Astra G sportive r.v. 99, 3dv, X18XE1 (jezdí i pod 6l/100km!), polarmeerblau, pár vychytávek, žádný tuzing... - a najdete jí tady: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 821#120821

new-name
Příspěvky: 2895
Registrován: 14 zář 2008, 20:31
Bydliště: Polná nebo SinCity Žďár
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od new-name » 04 bře 2009, 10:41

dělal jsem to postupem: dal sem to k autolakýrníkovi :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek

jezdím kObrázek

Uživatelský avatar
dany2ka
Příspěvky: 298
Registrován: 03 bře 2008, 16:57
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od dany2ka » 04 bře 2009, 13:02

zEjn píše:Az se otepli tak mam v planu taky nalakovat bocni listy, prahy a kliky, ale mel jsme v planu si to delat sam, tady na to foru sem nasel "navod" jak to nekdo delal ( ted si nejsu jistej jestli to nestrikal plast v interieru ) viz.
1. Pod hadicí sem to pořádně očistil, pak smirkem 200 přejel,zdrsní se to a pak se tam chytí dobře základ na plasty.
2. Odmastil lihem.Nastříkal sem 2 vrstvy základu na plasty.Přejel lehce smirkem 400
3. Odmastil lihem.Nastříkal 1 vrstvu plniče.Lehce přebrousil smirkem 600.Nastříkal 2 vrstvu plniče.Přebrousil do hladka smirkem 800.
4. Odmastil lihem.Nastříkal 1 vrstvu metly.Po zaschnutí 2 vrstvu metly.
5. Na ne úplně zaschlou vrstvu metly sem nastříkal bezbarvý lak.Postupně sem dal 3 vrstvy, ale stačej 2!


Tak podle tohodle jsem to chtel delat, ale jak tady ctu, tak se dotoho radsi sami nepoustite, nebo delal si to nekdo sam kdo by mohl napsat jak to delal a jestli drzi? Barvu bych si nechal namichat asi primo v oplu, pze nemam seriovou barvu ( aspon nikde na netu jsem takovou astru nenasel ) takze by se stejne tezko shanela..Este jsem se nejak neptal kde by to kolik stalo jestli se to vubec vyplati to podnikat doma nebo je lepsi mit jistotu a dat to do nejaky lakovny... ?!
jj to je můj návod :wink: :D stříkal sem prahy, vůbec bych se toho nebál já byl asi nejvíc vzteklej, když sem sundaval ty prahy, jinak všechno šlo jak po másle! Drží to jako blázen po zimě vůbec žádná oloupanina či rýha!

zEjn
Příspěvky: 951
Registrován: 24 úno 2009, 13:21
Bydliště: Vel. Mez.
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od zEjn » 04 bře 2009, 13:07

dany2ka píše: jj to je můj návod :wink: :D stříkal sem prahy, vůbec bych se toho nebál já byl asi nejvíc vzteklej, když sem sundaval ty prahy, jinak všechno šlo jak po másle! Drží to jako blázen po zimě vůbec žádná oloupanina či rýha!
Okej, tak ja na to teda vlitnu az bude teplo ;) necham namichat barvu, nazhavim pistol, nakoupim smirgl a snad to bude drzet :) pak poslu foto... btw strikals to na aute nebos to sundaval?

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od langdon2 » 04 bře 2009, 13:13

Ja to tiez skusim, ale dam to na cierno.Mam tmavo modre auto, tak ta cierna tam celkom pekne ukaze.
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

Uživatelský avatar
dany2ka
Příspěvky: 298
Registrován: 03 bře 2008, 16:57
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od dany2ka » 04 bře 2009, 15:03

stříkal sem jen prahy a ty sem sundaval a to byl ze všeho nejvetší mord, v podpisu mam i někde pár fotek!

Uživatelský avatar
M.erik
Příspěvky: 1520
Registrován: 04 úno 2009, 19:17

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od M.erik » 18 kvě 2009, 08:32

Tak u nás se rozhodlo, že se bude lakovat. :D
Potřeboval bych ale poradit, když sundám lišty ze dveří tak tam zůstanou díry, čím a jak je zaslepit?
S Astrulí se denně jezdí a parkuje venku. Četl jsem že jsou ve dveřích čidla na boční begy tak aby se tam něco nepolámalo, natož aby se begy vydali na procházku směrem ven.
Díky za každou radu. 8)

Jocker
Příspěvky: 2115
Registrován: 15 črc 2007, 13:21
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od Jocker » 18 kvě 2009, 08:41

Izolepa?

Uživatelský avatar
M.erik
Příspěvky: 1520
Registrován: 04 úno 2009, 19:17

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od M.erik » 18 kvě 2009, 09:30

Taky jsem přemýšlel že to přelepím jen nějakou izolačkou, ale nevím jestli to bude stačit.

Uživatelský avatar
tesario
Příspěvky: 625
Registrován: 17 srp 2007, 20:54
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování lišt, klik, prahů, ...

Příspěvek od tesario » 18 kvě 2009, 09:34

M.erik: jestli chceš jen dočasně zaslepit ty díry, tak tam nalep plastový krycí čepičky, co se používají na šrouby v nábytku. Viděl jsi moje zadní víko kufru, jak jsem měl provizorně zaslepený ty díry?

Odpovědět