Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astrou:)

Ukažte ostatním svojí Astru.
Odpovědět
espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astrou:)

Příspěvek od espezetka » 03 kvě 2019, 16:30

Psal se květen léta páně 2019 a Espézetka potřeboval druhé auto neb své drahé polovičce věnoval svou Octavii.
K Astře přišel jak slepej k houslím ale díky podvozku si ji zamiloval a užíval si každý kilometr dokud se nezačaly projevovat neduhy, auto stalo rok a půl v garáži tak má nárok.

Začal jsem tedy pátrat a našel šikovného a ochotneho člověka co se na ni kouknul.

Astra cuká, škube a dusí se cca do 3500ot/min.
EGR OK
ŠKRTÍCÍ KLAPKA OK
ECU OK
SVÍČKY OK
ZAPALOVACÍ LIŠTA OK
KONTROLKY OK
DIAG BEZ CHYB.

Důvodů proč cuká může být ještě bambilion a tak sem budu psát co vše se udělalo a zda to pomohlo. Nebude to servisní plán ale dle všeho docela slušnej seriál který by se dal nazvat Ressurection of Astra nebo třeba Astra reborn. Budu se snažit psát poutavě ať se osazenstvo dobře baví.

Něco málo o Kopřivě, neboť toť jest její pracovní název. Až bude plně v pořádku a krásná, dostane zpět své jméno Astra. Ona I já si jej budeme muset zasloužit.

Je červená.
Má 4 kola a volant.
Je pojízdná (tak nějak... :mrgreen: )
Motor X14XE
1.4 16v
Najeto má nějakých 327tkm
Motor cca o 100tkm méně.
Potkat mě s ní můžete ale bude to o strach.. Strašně drnčí plech pod motorem.

V nejbližší době (zítra), se bude dělat:

Dotažení drnciciho plechu.
Výměna palivového filtru.
Dá se origo airbox, aktuálně je tam K&N konus od předchozího majitele.
Pokud nepřestane cukat tak shodime výfuk za svody a uvidíme jak pojede. Třeba je přicpaný katalyzátor. Pokud ano tak z něj bude holoroura, než se našetří na nový. Pokud to bude dělat kraviny pořád tak budu řešit další věci na které prostě aktuálně není rozpočet...

V delším časovém horizontu:
Budu řešit korozi, sice drží pohromadě ale lak už praská. K tomu se váže i...
Rozleštění zašlého laku.
Oprava centrálu, nejdou odemknout jedny zadní dveře.
Koupě zimních gum.
Výměna oleje+filtrů+fridexu

A to je defacto vše. Pak už přijdou kraviny typu:
Laděný výfuk
Možná hezčí kola
A dál se uvidí co se vymyslí.


Uf to je tak nějak asi vše.
Jo a fotky jsou na rajčeti... :)

https://espezetkaastrag.rajce.idnes.cz/Astra
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

Reklama
 

Uživatelský avatar
ssrotak
Příspěvky: 144
Registrován: 14 črc 2009, 20:42
Bydliště: Staměřice

Re: Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astro

Příspěvek od ssrotak » 03 kvě 2019, 17:01

Co ta prostřílená kapota :D a rezavý lemy :cry: Laděný výfuk
Možná hezčí kola
A dál se uvidí co se vymyslí :evil:
astra-g-caravan 1.4 16v x14xe/ 2000

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astro

Příspěvek od espezetka » 03 kvě 2019, 17:14

kapota neni prostrilena...nejakej debil to puvodnimu majiteli necim pocakal a vyzralo mu to barvu..tak to lepil :D

Ad koroze... Tu jsem vypsal vejš že budu řešit ;)
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astro

Příspěvek od espezetka » 04 kvě 2019, 15:52

Takže změřený tlaky...
1.valec - 9
2.valec - 9
3.valec - 9
4.valec - 9
Vyhozen filtr K&N, nasazen origo airbox + filtr.
Vyměněn palivový filtr, byl ještě původní, wtf? Každopádně je znát malé zlepšení, no pořád to nějak není ono.
Do nádrže nality aditiva a Benzina N95.
Známý mě navedl na to že by mohlo být pridrene palivové čerpadlo. Těžko říct, zkusím jako další možnost. Každopádně zkusíme ještě kouknout jestli si motor někde, tam kde by neměl, neprisava vzduch.

Edit... Tak se to doufám rozetnulo. Aneb na co člověk nepřijde když jde z hospody...

Venku je zima jak v ruským filmu a s kamarádem jsme došli k autu. Říkám si "nastartuju, ať se aspoň maličko zahřeje". Tak škrtnu, Kopřiva naskočí a jdu ještě chvíli krafat s kamarádem.
Že auto zvedne otáčky k nějakým 1500 je ok jak jsem tak pochopil. Jenže co čert nechtěl, zrovna jsme na moment sklapli a ono ejhle!
Co uši naše neslyší, motor vynechaval. Jasně bylo slyšet že v hladkém chodu je mezera jenž se z vnitřku vozu jevila jako semtam kolisnuti otáček kterému jsem nevěnoval pozornost. Tudíž po všech těch peripetiích to nakonec bude asi vadný vstřik když vezmeme v potaz že svíčky a lišta jsou ok...

Zítra, nejpozději ve středu, se ukáže :)
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astro

Příspěvek od espezetka » 05 kvě 2019, 18:57

Nové poznatky.

Vypadá to že jsou v háji vstřiky.
Člověk jež se přímo Opely zabývá zkusil po jednom odpojovat.
1.vstrik vypojen - jede na 3 válce, neškube.
2.vstrik vypojen - jede na 3 válce a škube jako kjava.
3.vstrik odpojen - viz 2.vstrik
4.vstrik odpojen - viz 2. a 3.vstrik.

Tedy to vypadá že jsou v háji vstřiky ale nejhůře je na tom ten na 1. válci (počítáno od rozvodů).

Ve středu je v plánu dát nové (již jeté) vstřiky. Pokud obtíže zmizí, tak bude po problému. Pokud nikoli tak se bude hledat dále. Že by ucpaný výfuk? Vysypany katík? Inu kdo ví? Až středa ukáže. Osobně se modlím ke svým bohům aby to bylo těmi vstřiky nebo vysypanym katem. Vstřiky nejsou nejdražší a kat... Inu... Každý máme nějakého známého na STK... Ta mě čeká 7/19 a nějak se na ni netesim. :cry:

Z novinek na autě snad jen nový volant. Viz galerie na rajceti. Forum mi odmítá probrat fotky neb jsou moc velké :roll: :twisted:
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astro

Příspěvek od espezetka » 09 kvě 2019, 00:49

Tak se mi opět po dlouhé době setkaly tři věci naráz...

1)mé oblíbené "Já jsem ti to říkal", se otočilo proti mě. :evil:
2)jsou věci mezi nebem a zemí.. :idea:
3)stejně všechno řídí reptiliani+ilumináti+goauldi.. :!: :!: :|

To máte tak...

Dnes jsem dorazil do servisu stále se stejným problémem.
Dusící se Astra G. Serviman se do toho obul takovým způsobem že projel motor opět odshora až dolů.

Protože předtím vyloučil možné i nemožné, zaměřil se na výměnu vstřiků a kontrolu výfuku.

Začalo to výměnou vstřiků a přešlo v kontrolu svodů, zjistilo se že jsou prasklé.
Vyměnil je tedy, ale problém setrvával.

Další zjištění byl prasklý vlnovec, bylo vidět že profukuje. Ten se neměnil neboť jsme ho nikdo po kapsách neměl.
Stále přetrvával zmíněný problém.

Další možnost byla na věčnost odejdivší katalyzátor. Rozebral tedy výfuk I uprostřed. Ano, kat není ve 100% kondici ale ucpaný nebyl. Shodil tedy kompletně výfuk a jel Astru projet. Střely do výfuku i do sání... Zvuk byl sice skvělý ale to je tak vše.

Shodil z auta sání a nechal vzduch běžet jen přes klapku. Bez rozdílu... :twisted:

Po návratu už nebylo kam sáhnout dále a po dlouhém koumání se vrátil znovu na začátek.

Přehodil svíčky a zapalovací lištu....
A ejhle! Ono to jelo!!! Pro kontrolu řešení shodil zapalovací lištu a použil tu mou. Problém stále nikde.

Takže svíčky.. Svíčky který byly kontrolovány a přehozeny jako PRVNÍ VĚC!
Astra si prostě postavila hlavu a dělala ofuky. Asi prostě jen toužila po nějaké té péči, kterou ten rok a půl v garáži nedostávala. Chtěla pozornost která ji byla odpirana. Dostala co chtěla a už zase skáče až do omezovače (ne pořád, ale bylo třeba vyzkoušet, jak se motor chová a zda je po problému).
:)
Nevím který z nás byl víc na prášky, zda mechanik, nebo já... Každopádně se problém vyřešil a já mám auto důkladně prolezený od motoru po konec výfuku a vše mezi tím.

Good night přátelé. :)
P.S. A stejně za to můžou illuminati :evil: :!:
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

Uživatelský avatar
ssrotak
Příspěvky: 144
Registrován: 14 črc 2009, 20:42
Bydliště: Staměřice

Re: Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astro

Příspěvek od ssrotak » 09 kvě 2019, 17:51

:o A to není všechno, hoń to, není to ropák. Jinak se začnou přidírat ventily a pod 3 tis to stejně netáhne 8)
astra-g-caravan 1.4 16v x14xe/ 2000

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astro

Příspěvek od espezetka » 09 kvě 2019, 21:30

Neboj Ssroťáku, já dával nažrat I Oktávce v naftě :mrgreen: často I hodně přes limit :|

Nicméně musím uznat že je to autíčko zábavný hlavně podvozkem.
Motorově mu chybí těch 50-60 koníků k naprosté dokonalosti. Ale to je jen můj pohled. Ono není všem dnům konec, každopádně s ní je největší zábava v zatáčkách a držet ji pod krkem aspoň na 3500ot./m. Výhoda je že tam kde člověk musel plyn dřív jen lochtat, protože by se jinak rozplesknul, tak tady může letět pilu... Což rozhodně nebude pravidelně. Jasně, semtam vyhnat pavouky je potřeba. Ale odsud pocud :wink:

Na mysl se mi vkrádá otázka... Je Astra fakt taková "motokára" už od výroby?
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

Uživatelský avatar
ssrotak
Příspěvky: 144
Registrován: 14 črc 2009, 20:42
Bydliště: Staměřice

Re: Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astro

Příspěvek od ssrotak » 10 kvě 2019, 15:57

jaká motokára?
astra-g-caravan 1.4 16v x14xe/ 2000

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Espézetkova Astra G - Kopřiva (až bude ok bude zas Astro

Příspěvek od espezetka » 10 kvě 2019, 16:58

Podvozkově tvrdý, poslouchající nahned. Ale mluvil jsem dnes s kamarádem a potvrdil mi že Astra je podvozkově tvrdší. Takže záhada hlavolamu vyřešena :)
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

Odpovědět