Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Ukažte ostatním svojí Astru.
Odpovědět
deNtr
Příspěvky: 12
Registrován: 02 zář 2013, 21:24

Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od deNtr » 02 zář 2013, 22:10

Zdravím pánové... jsem student, kterému je v Lednu 2014 osmnáct a na narozeniny dostanu společně se závěrečnýma zkouškama z autoškoly
moje první auto zděděné po tátovi.... Opel Astra G Caravan 1.7 TDI :) Pokud vás to zajímá, budu tady postupně dávat změny týkající se
Astry (interiér, exteriér, motor, cesty...) a pokud vás to nezajímá.... Omlouvám se ;)

Doufám, že tohle fórum není až tak mrtvé...

Základní info

Astra je cca půl roku ustájena v garáži. Táta od doby, co dostal služební auto Astru zcela nepotřeboval a za rok, co stála venku se s ní jelo
asi jen 12x..většinou kvůli prostoru v kufru (přestěhovali jsme skoro celý obývák s tímhle autem... co se nevešlo do kufru, vešlo se na přívez).
Po uvolnění místa v garáži se konečně rozhodlo, že se Astra odhlásí a zaparkuje v garáži na dobu neurčitou. Rok stání venku před barákem se
na Astře docela podepsalo. Lak je zašlý, pravý blatník potkala koroze, kterou jsme hned zatmelili, vybrousili a stačí už jen správný odstín a na
pohled nebude nic poznat no a pak je tu taky motor... Turbo se zavařilo, nevím jak, nevím kdy.. táta si to nepamatuje. Taky ruční brzda dělá
blbosti. Když se zatáhne, trvá dva,tři kilometry, než se čelisti pustí... Na fórum jsem se už o tomhle problému dočetl. Klimatizace je prasklá -
vydrží cca rok a musí se napustit znova. Tohle auto mám na dojetí.. ale jelikož mi je jasné, že jestli tohle auto odejde za rok/dva, tak jen tak
nové auto se mi neobjeví před vraty. Proto se chci o tohle auto starat co nejlépe a investovat do něj jen to nejdůležitější, aby jezdilo. Pokud
se situace změní a budu mít si jak vydělávat (upozorňuji, jsem student ;) ) tak se budu snažit astru dát do takového stavu, jako když měla
najeto něco málo přes 120 tis. km. Jde mi hlavně o spotřebu, při které se budu snažit být blízko u 5l/100km.. Žádná těžká noha, či "frajeřinky"...

Motor: 1,7 DTI 16V (55 kW) -bez turba (zatím)
Najeto: 209 tisíc km

Výbava: 4x Airbag, Servo, Central dálkový, ABS, imobilizér, Klimatizace (ruční), Střešní ližiny, Výškově nastav. sedadla, Otvor pro lyže,
Rádio MP3/Bluetooth, otáčkoměr,........


Závady (o kterých vím):
Turbo
Ruční brzda✓
Klimatizace děravá
Lak

Co mám v plánu (zatím)

Nové rozvody
Spravit Ruční brzdu✓
Vyčištění vnitřku předních světel
"Oživení barvy"

To je zatím tak vše, v listopadu se chci vrhnout na přípravu na "každodenní" ježdění (prostě aby astra byla schopna, když budu mít zrovna naftu,
bez problému nastartovat a dovézt mě tam, kde potřebuji) a taky přezutí gum, vyčištění interiéru a naleštění celého auta... :)

Aktualizace:

19.9.2013 - Spravená ruční brzda (lanko se díky nánosu bordelu zasekávalo)
20.11.2013 - Astra plně vyhovuje pro provoz. Žádné závažné vady krom zmíněných. Čeká se na 3.1.2014, kdy bude platit pojistka a budou SPZky

Fotogalerie

Obrázek

Návštěva Astry po půl roce v garáži :D (omlouvám se za kvalitku ;) )

Obrázek

Docela mě to zamrzelo...Ale bohužel s tím nic teď neudělám...
Naposledy upravil(a) deNtr dne 20 lis 2013, 21:46, celkem upraveno 7 x.

Reklama
 

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od pejee » 02 zář 2013, 22:39

Zdar, vítej :)
tak pozoruju, že červené auta trpí na vyblednutí extrémně, ta kapota vypadá už dost bledě, něco se možná podaří rozleštit..opravit jde vše a kdyby byl lak už moc špatný tak bych to dal do celopolepu. Jinak auto do začátku dobré, nevím v jakém je stavu zvenku, zevnitř ale něco s tím ještě jistě uděláš k lepšímu 8)
Rodiče ti snad nějak finančně pomůžou dát to dohromady :) Na géčka se dá vše sehnat za tašku hrušek dneska..
Taky jsem chtěl investovat jen to nejdůležitější, ale nějak to nejde.. za rok mě ta potvora stála 20 000 za všechno možné a ještě dalších 20 určitě stát bude :lol:
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od Radoš 92 » 02 zář 2013, 22:42

Kámo tohle není škodofka.. tohle forum žije stále. Tak tě vítám. A tak mi nějak nejde dohromady, máš auto a ještě ti není 18? To je sen každýho kluka... ty se budeš třepat na ten papír jak kafe v šejkru. :-) No ať to není první týden ve stromě, jak to bývá.. Máš co dělat, koukám podle té fotky. 8)
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od pejee » 02 zář 2013, 22:47

Však to píše, že až v lednu oficiálně :D
Ale určitě už s tím řádí někde po loukách..kdo byl jiný, já řídil tak od 13ti pokud si pamatuju..samo že po loukách a polní cestě bez asfaltu :D
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od Radoš 92 » 02 zář 2013, 22:50

Můj má tři a couvá v klidu na plac a autobusem mu to taky jde :-)
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Mirdas
Příspěvky: 1333
Registrován: 28 lis 2011, 21:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od Mirdas » 02 zář 2013, 22:52

to ružovka :lol: :lol: jinak motor má turbo 8)
Born From Jets

deNtr
Příspěvky: 12
Registrován: 02 zář 2013, 21:24

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od deNtr » 02 zář 2013, 22:53

pejee píše:Zdar, vítej :)
tak pozoruju, že červené auta trpí na vyblednutí extrémně, ta kapota vypadá už dost bledě, něco se možná podaří rozleštit..opravit jde vše a kdyby byl lak už moc špatný..... :lol:
Zdar, díky a máš pravdu... Spoustu červených Astra G vídám už dost vybledlé :( Ale tak snad nějaký ten oživovač bude muset stačit, protože nový lak nepřichází v úvahu :D
Jak jsem psal, chci do toho dávat minimum a snad to budou zanedbatelné částky a "budoucí" závady nebudou mít nějaký velký vliv na jízdu :)
Radoš 92 píše:Kámo tohle není škodofka.. tohle forum žije stále. Tak tě vítám. A tak mi nějak nejde dohromady, máš auto a ještě ti není 18? To je sen každýho kluka...
Co dodat, jsem jeden z těch šťastných... klepu se jak bejk na ten papír, co mě dělí od silnice a věř tomu, že vím, jak jsou silnice nebezpečné, ať na nich jezdí jakýkoliv řidič.
A taky mám respekt k tomu autu... je to už děda, a vím, že do omezovače ho nemůžu tahat, leda by to snad bylo naposled, co bych s ním chtěl jet :D


Díky stránkám a fóru nacházím spousta rad, návodu a já nevím čeho ještě, pro správný chod Astry...... Tak jen doufám, že to autíčko se mnou pár let bude :)

deNtr
Příspěvky: 12
Registrován: 02 zář 2013, 21:24

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od deNtr » 02 zář 2013, 22:55

Mirdas píše:to ružovka :lol: :lol: jinak motor má turbo 8)
bohužel, turbo nemá :D odešlo někam, kde se už nevrátí... v motoru je pořád, ale funkčnost je nulová - je zavařené. Snad na vrakovišti najdu správný typ ;)

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od pejee » 02 zář 2013, 23:06

Prachy kolem auta radši nepočítat..ne nadarmo se říká, že auto je nejhorší investice :D
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

deNtr
Příspěvky: 12
Registrován: 02 zář 2013, 21:24

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od deNtr » 02 zář 2013, 23:14

pejee píše:Prachy kolem auta radši nepočítat..ne nadarmo se říká, že auto je nejhorší investice :D
já zase znám: co má kozy a kola, do toho se investuje nejvíc.. :D

u těch koz to zatím není tak hrozné :D ale jsem zvědav, co u toho auta.. každopádně už jen počítám dny :D

Uživatelský avatar
erico
Příspěvky: 477
Registrován: 23 kvě 2013, 22:42
Bydliště: Kamienka , cez tyzden Zilina

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od erico » 03 zář 2013, 16:01

Tak vitaj medzi nami :wink: astricka nieje vo velmi dobrom stave , snad to das dokopy 8) 8) lak by mal ist rozlestit , ale urcite nie doma neakou tempo pastou alebo niecim takym , naljepsie to odniest profikom , stoji to neakych 1300 Kc ale auto ihned ozije 8) 8) tak dufam ze tu pribudne dalsi pekny kusok :wink: a ako pisal pejee peniaze radsej nepocitaj :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Kosa02
Příspěvky: 217
Registrován: 28 čer 2012, 16:59
Bydliště: Dzbel
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od Kosa02 » 03 zář 2013, 19:05

Vítej mezi svými. Přeju ti od ledna spoustu šťastných kilometrů :wink:
Začít s rozvodama je to nejrozumnější, co můžeš udělat :)
Naposledy upravil(a) Kosa02 dne 05 led 2014, 12:11, celkem upraveno 1 x.
Astra G X16XEL (1999)

funzoo
Příspěvky: 730
Registrován: 08 kvě 2010, 15:44
Bydliště: Frýdecko-místecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od funzoo » 04 zář 2013, 17:16

taky tě tady vitám ... uvidíme, zda zůstaneš jen u toho udržení na živu, nebo zda se pustíš do něčeho více.. (asi to bude záležet i na tom, jak moc se tady upneš na foru a na nás blázny..)

jinak přeji ať ti to rychle uteče do toho ledna a zkoušky uděláš na poprvé...

Uživatelský avatar
DJTommek
Příspěvky: 261
Registrován: 13 srp 2013, 11:17
Bydliště: Orlová + Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první auto - Astra G Caravan 1.7 TDI

Příspěvek od DJTommek » 09 říj 2013, 16:58

Šťastný to člověk ;) Já si na auto musel počkat dva roky od zkoušek (ty jsem začal na konci sedmnáctin a finální jízdu jsem měl pár dní po narozeninách). Teď už slaví měsíc a dva dny v mém vlastnictví :)
Tak hodně štěstí i tobě!


Naposledy oživil deNtr v 09 říj 2013, 16:58

Odpovědět