1,7 TD Comfort - 50kw 1700ccm (X17DTL)

Ukažte ostatním svojí Astru.
Odpovědět
blood311
Příspěvky: 337
Registrován: 23 srp 2011, 16:59
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

1,7 TD Comfort - 50kw 1700ccm (X17DTL)

Příspěvek od blood311 » 29 čer 2012, 14:00

Zajímalo by mě, kolik lidi z vás tady má tohle auto kromě mě :-D.. Mě příde, že skoro nikdo.. Projel sem Club Cars a našel jsem jen Borůvku. No, asi tak po půl roce co jsem ho koupil, jsem si o něm teprve něco přečetl :-D. Moc radost jsem z toho neměl. Protože tenhle diesel je označovanej snad jako nejhorší z 2 generace. Malej výkon, praskaj žárovky, řemeny, hlučí to, tohle všechno tam popisovali odborníci, a tak by mě zajímalo, jaký máte zkušenosti vy, co ho máte.
Já jich mám docela dost.
Měnil jsem chladič vody, rozvody, brzdy, spoustu věcí ale to bylo zůsobený spíš stářím, když vezmu motor a věci kolem něj, nevím, fakt je to pomalý auto, přetrhl se mi z brusu novej řemen od altíku, motor mi docela hlučí a trošku teče olej, žárovka už mi taky praskla. A nejhorší mi na tom autě přijde, že když odejde altík nebo baterka, tak už vás zachrání jen odtahovka, protože to odejde absolutně všechno, aji brzdy, prostě musel sem jen přes ručku (a díky tomu sem si rozbil nárazník, narazil jsem do koula auta co mě odtahovalo, jestli se mi ještě někdy posere altík nebo baterka tak už fakt jen odtahovka). A nevím čím to je ale ty brzdy mi zabíraj až strašně dole, skoro jako kdyby nebrzdily (nebo byly už opotřebovaný), a to sou nový.
Taký mi přijde, že jak orig tak neorig díly na tohle auto jsou strašně drahý oproti jinejm. někde i 2x tolik.

Nevím, jestli takovouhle smůlu mám jenom já, nebo vám to vaše problémy neděla. Ale i tak to auto mám rád a pryč bych ho nedokázal dát :-D.. postupně opravím a bude! :-D

Reklama
 

Uživatelský avatar
mirda2908
Příspěvky: 5276
Registrován: 31 črc 2009, 16:04
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 TD Comfort - 50kw 1700ccm (X17DTL)

Příspěvek od mirda2908 » 29 čer 2012, 16:47

co vim kolik jej maji tak asi 5lidi vcetne me.Napr. lukaskpd ma chiplou rj a pak mu prdli rozvody a menil motor.Mne take prdli ale motor sem nemenil,jenom rozvody,vodni pumpu,vahadla.Po 20tisicich mi prdli znova.Byol to spusobene vodni pumpou asi ji v servisu nemenil.Pak sem menil turbo protoze tekl ven a vadilo mi to ze musim porad dolevat olej.UZ je konecne klid.Remen mi taky prasknul,pak zase piskal v zime,koupil origo plus ten sroub na dotahovani a klid. Ted zatim klid.Motor je hlucni ale ne az tak aby mi to vadilo a premyslel o vymene auta.Toho by mi bylo lito ho dat pric.Zalezi jak se pred tim majitel o auto staral jestli motor vytacel jako benzinak.Pak se auto kurvy.Samozrejme ze bych chtel s auta dostat vyssi vykon ale udelat zmeni znamena u tohodle auta novy motor.Auto sem si koupil na jezdeni a predelavani podle sebe,ne na zavodi.to sme si taky mohl koupit bavo nebo pochcanku.Spotreba dlouhodobe 6litru jezdeni 50/50(mesto,dalnice.)
[color=#000000]Mirdova2908-Tempomat,4xEl.okna,Pp od davida a mnoho dalsich veci[/color]
Kia ceed 1.6crdi 94kw,2013

blood311
Příspěvky: 337
Registrován: 23 srp 2011, 16:59
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 TD Comfort - 50kw 1700ccm (X17DTL)

Příspěvek od blood311 » 29 čer 2012, 17:51

Páni tak to si s tím měl taky kupu starostí koukám. To že prasken rozvodovej řemen sem taky četl, prej je to u tohodle motoru jedna z nejčastějších nehod, doufám, že se mi to nestane, na novej motor fakt nemám.

Uživatelský avatar
mirda2908
Příspěvky: 5276
Registrován: 31 črc 2009, 16:04
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,7 TD Comfort - 50kw 1700ccm (X17DTL)

Příspěvek od mirda2908 » 29 čer 2012, 20:12

ja taky na novy motor nemam ale dal by se vymenit za X20DTL se vsim ale taky operace kolem 20litru neli vic,ale kdyz se o motor staras tak snim nejsou problemy
[color=#000000]Mirdova2908-Tempomat,4xEl.okna,Pp od davida a mnoho dalsich veci[/color]
Kia ceed 1.6crdi 94kw,2013

Odpovědět