Nabíjačka pre navigáciu

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Nabíjačka pre navigáciu

Příspěvek od hefab » 11 zář 2019, 08:42

Nazdar chlapi :D
Možno to niekoho bude inšpirovať :wink:
Prestalo ma baviť napájanie navigačného prístroja umiestneného na prednom skle káblikom z nabíjačky tak, že sa ten napájací káblik vždy motal niekde popred rádio, okolo rýchlostnej páky a podobne.
Nabíjačka z aliexpressu za 4€ a "drastický" zásah do palubnej dosky :mrgreen:
Jediné vhodné miesto, kde sa to vedelo vpratať, bol ľavý horný roh spolujazdcovho airbagu. Asi najviac času mi zabralo preskúmavanie útrob pod palubnou doskou :lol:
Upozorňujem, že proces je nevratný :mrgreen:
Ale ja som spokojný, žiadny kábel sa mi okolo rúk nemotá a dokonca originálny káblik od Garmin navigácie, hoci je extrémne krátky, úplne postačuje :)
A že som nejako "poškvrnil" dizajn palubovky 13-ročného auta... Hlavne je to veľmi praktické :) Súčasťou tejto USB nabíjačky je aj voltmeter, ale takýchto a podobných nabíjačiek je na trhu nepreberné množstvo.
Otvor som vyrezal vreckovým nožíkom. Kabeláž je pripojená paralelne k zásuvke cigaretového zapaľovača. Stačí demontovať schránku spolujazdca - Torx 20, šesť skrutiek. Nezabudnúť odpojiť konektor od osvetlenia schránky.
Otvor pre USB nabíjačku.jpg
Otvor pre USB nabíjačku - pozícia.jpg
Celkový pohľad.jpg
Astra G 1.4 Twinport

Reklama
 

Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Re: Nabíjačka pre navigáciu

Příspěvek od hefab » 11 zář 2019, 08:49

Prikladám obrázky konkrétnej USB nabíjačky:
2 x USB Charger.jpg
2 x USB Charger 2.jpg
Orientačné rozmery.jpg
Rozmery sa môžu v závislosti od konkrétnej nabíjačky líšiť.
Astra G 1.4 Twinport

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjačka pre navigáciu

Příspěvek od Marťasek » 11 zář 2019, 22:10

zrovna mi přišel poštou ale verze 2,1A 2x. jen je otázka zda to opravdu dá ty 2A! I tak si ale myslím že na napájení navigace - tabletu s navigací ty 2A budou málo..
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Re: Nabíjačka pre navigáciu

Příspěvek od hefab » 12 zář 2019, 19:23

Neviem, aký tablet máš, ale myslím, že 2 ampére budú postačovať.
Keď som v minulosti napájal 7" tablet Samsung GalaxyTab cez nabíjačku, ktorá zobrazovala aj odber, tak tam viac ako 2 ampére neboli.
Navigácia Garmin DriveSmart 65 so 7" displejom má v sebe zabudovanú batériu 1100 mAh a výrobca píše, že vydrží bežať na batériu jednú hodinu. Z toho mi vychádza odber cca 1100 mA, čiže niečo cez jeden ampér. Samozrejme, to všetko závisí od nastaveného jasu displeja.
Garmin DriveSmart 65.jpg
Astra G 1.4 Twinport

Odpovědět