Rádio se přehřívá

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Roman_astra
Příspěvky: 2
Registrován: 22 črc 2017, 01:02

Rádio se přehřívá

Příspěvek od Roman_astra » 22 črc 2017, 01:13

Potřeboval bych poradit s přehříváním rádia. Vymontoval jsem z Astry g, rok 2000 orig. rádio car 300 a koupil jsem tohoto Kenwooda https://www.czc.cz/kenwood-kmm-123y/204 ... GwodlJ4Hfw

Zapojení bylo hned, dráty jsem přehodil podle návodu, rádio naladil, paměť si pamatuje vše co má. Ale po několika minutách provozu (je jedno jestli hraje rádio, nebo flash) se najednou sám utlumí zvuk a jakoby přestane hrát. Ale rádio samo o sobě jede, jen nejde zvuk. Jelikož ho nemám ještě zabudované na pevno, tak když jsem ho povytáhnul, tak bylo horké jak samotné rádio, tak i chladič. Proto jsem oddělal v panelu plastový rámeček, který držel orig. rádio aby Kenwood měl místo pro vzduch a lépe chladil, ale toto nepomohlo. Myslím, že se zapíná teplotní ochrana a netuším jak dosáhnout toho aby rádio jelo bez problému. Kupoval jsem ho fungl nové v kamenném obchodě.
Po nějaké době na displeji naskočí hláška "Miswiring, Check Wiring Then Power On" a podle návodu se má vypnout proud a zkontrolovat nainstalování koncovky vodičů reproduktorů. Tak se na to vrhnu, ale budu rád za tipy, kde může být kabel či koncovka poškozená. Nejdřív mrknu na repro a průchodky ve dveřích.

Pokud by s tímto měl někdo zkušenost a hlavně radu jak se zbavit přehřívání tak budu rád za každý nápad.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio se přehřívá

Příspěvek od Vojta » 23 črc 2017, 11:15

hrajou ti i zdaní repro? můžeš mít třeba zlámaný kabely do zadních dveří a jeden výstup na repro jde do zkratu
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Roman_astra
Příspěvky: 2
Registrován: 22 črc 2017, 01:02

Re: Rádio se přehřívá

Příspěvek od Roman_astra » 24 črc 2017, 21:14

Už to hraje v pohodě a bez chybičky.
Začal jsem kontrolu drátů od ISO kostky a nakonec byl repro v pravých předních dveřích zapojený lajdácky, zbytečně hodně odizolovaný, otřepené drátky, ale hlavně v předních dveřích byly různé repra. Tak jsem pořádně zapojil nové repra a spokojenost.

Téma nebudu mazat, třeba se i taková "blbost" může někomu hodit v budoucnu.

Uživatelský avatar
zdena
Příspěvky: 387
Registrován: 31 srp 2010, 17:12
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec

Re: Rádio se přehřívá

Příspěvek od zdena » 26 črc 2017, 16:13

8) Lajk za zpětnou vazbu
Astra G Caravan 98' x16szr

Odpovědět