Nové autorádio

Vše o zapojení repro, radia atd..
Lumpy175
Příspěvky: 17
Registrován: 28 črc 2015, 20:43

Re: Nové autorádio

Příspěvek od Lumpy175 » 21 srp 2015, 15:30

Jediná úprava na rádiu byl AUX. Nic jiného. Když napíšete jaké máte radio pošlu vám schéma. Jinak AUX sem navrtal do toho RDS nápisu v pravo dole. Pokuď máte doma pájku a vyndáte radio stačí potom Jack 3,5 samice a 5 minut času. Jinak to hraje opravdu parádně. Stačí jenom připojit zařízení a rádio se úplně ztlumí a hraje pouze zařízení které je připojené. Nevím co jste chtěl zapojovat do zapalování.

Reklama
 

Uživatelský avatar
luigy87
Příspěvky: 318
Registrován: 27 čer 2013, 19:07
Bydliště: Český Těšín

Re: Nové autorádio

Příspěvek od luigy87 » 24 srp 2015, 07:27

Chtěl jsem zapojit do zapalování tady toto a vyvést na rádio. http://s.click.aliexpress.com/e/_d8H5lPN

Jedinou nevýhodou toho zařízení je, že při vypnutí zapalování a zapnutí začne číst USB nebo SD kartu od začátku. Po zkoušení doma se mi to začalo přehřívat, byl to nějaký čínský šunt. Byl levnější jak na odkazu na hoře (stálo to 120,-). Jsem pohodlný člověk, tak to chci mít jako autorádio. Aby se mi to zapínalo a vypínalo samo a nemusel někde zapojovat a odpojovat při nasednutí a opouštění vozidla.

Umístění jsem našel. Po menší mechanické úpravě se to krásně vleze do popelníku i USB. Objednal jsem jiný typ za 189,- už má pamět a připojení +12V stabilních a +12V po otočení klíčkem. Tam kde mi písnička, při vypnutí zapalování skončí, tam i začne po nastartování. A provozní napětí je 7 - 14,5 V.

Jinak by jsem poprosil zaslat schéma, kde mám napojit AUX IN L/AUX IN R / Zemi(GROUND). Mám auto radio VDO CDR500
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 992
Registrován: 15 dub 2010, 20:50
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové autorádio

Příspěvek od p.somik » 24 srp 2015, 08:09

ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC(od 63.000km)
OP-COM v PL, EN, CZ + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 474000km (LPG od 60.000km)(2017)

Uživatelský avatar
luigy87
Příspěvky: 318
Registrován: 27 čer 2013, 19:07
Bydliště: Český Těšín

Re: Nové autorádio

Příspěvek od luigy87 » 14 říj 2015, 12:00

Tak mi to už delší dobu jede. Připojil jsem to na zvukový výstup CD a vypáli si CD s bez muziky. A připojil jsem +12 voltů na baterku (když je klíček v zapalování tak jede radio). Frčí to a jsem spokojen. A z auta jsem vyhodil cca 30 CD. Tat jednotka má pamět, takže když vypnu radio, tak mi najede poslední hraná písnička
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Lumpy175
Příspěvky: 17
Registrován: 28 črc 2015, 20:43

Re: Nové autorádio

Příspěvek od Lumpy175 » 15 říj 2015, 05:36

Zbytečně složitý. Hlavně to že se musí pouštět prázdný CD. Já jsem si tam napájel čistě jenom ten AUX a pod 1 jsem naladil prázdnou stanici. Stačí jenom připojit telefon, přepnout stanici a jede to ;-) Stáhl sem si do telefonu přehrávač Apollo a hraje to nádherně :-D

Uživatelský avatar
luigy87
Příspěvky: 318
Registrován: 27 čer 2013, 19:07
Bydliště: Český Těšín

Re: Nové autorádio

Příspěvek od luigy87 » 15 říj 2015, 07:07

Moc složité to není. Že mám vypalené čisté CD. Nemusím přelaďovat stanice, když prázdná stanice nebude prázdnou a při odpojení baterky ji znova ladit. V mojem městě je problém najít prázdnou stanici (bydlím u polských hranic).
A nemusím furt někde strkat kabel s telefonem a vytahovat telefon s kapsy. Přehrávání hudby mi nevybíjí baterku na telefonu. Zajímalo by mě jak vypadá volání telefonem v autě s tím kabelem u hlavy.
Když jedu na dlouhou trasu, telefon mi nevadí v místě na odkládaní pití.
Často využívám že si při cestě z práce a do práce pouštím zprávy na Českém rozhlasu, které hrajou co 15 - 30 minut. Jednoduše přepnu na volantu CD na Rádio.
Při dlouhé trase někam, využívám funkci radia, která se mi automaticky přepne na rádio stanice, když se hlásí doprava a radary.
Nikde mi netrčí kabel, všechno mám schované v plaubní desce.
Žádné strkání nějakého audio konektoru, mám to na USB a TF kartu.
Pokud si budu chtít pustit hudbu z mobilu, tak využiji připojení přes USB a nebo AUX, kterou ta jednotka má.
USB můžu využít i jako nabíječku telefonu(5V/1A).
Když budu chtí poslouchat CD. Jednoduše vložím CD a vytáhnu Flashku.

Přijdu sednu, nastartuju a jedu. A nemusím přemýšlet nad tím, že musím vytáhnou telefon a napojít. Radio si myslí, že jede na CD, ale ta jednotka posílá audio signály. Někde jsem našel zapojení, jak to udělat, aby jelo CD, Radio a Radio. Ale zatím mi to tak vyhovuje. Jinak některé ty jednotky mají i Bluetooth. Dá se využít pro přenos hudby i jako handsfree. Pokud by jsi ten kabel nechtěl nikde strkat.

Ano montáž je složitější, ale pak ten komfort!!!
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Lumpy175
Příspěvky: 17
Registrován: 28 črc 2015, 20:43

Re: Nové autorádio

Příspěvek od Lumpy175 » 15 říj 2015, 18:03

Prázdná stanice je ta úplně poslední (z hlavy netuším která) a volání šlape přes rádio. Jako sluchátko je repro v autě a mikrák z telefonu. Kupodivu mě volající i slyší. A baterku neřeším... Ten cyanogen zvyšuje výdrž ;-)
A navíc... Mám diesel ;-) Vždy čekám tak dvě minutky aby se v klidu trošku rozehrál a mezitím to tam cvaknu a zvolím hudbu. A co se tyče zpráv tak stačí přepnout na volantu stanici a mobil to přehluší ;-)

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové autorádio

Příspěvek od Marťasek » 09 dub 2016, 19:19

Cus chlapi.

Jelikož dozrál čas na výměnu mého orig autorádia (Zafira A) (vím, že tím přicházím o palubní počítač ale prostě ty funkce jsem prakticky nevyužil) hledám nějaké autorádio s DVD/GPS které bych "v operoval" do středového panelu. Jelikož bych chtěl něco takového (viz druhý obrázek) vyvstává otázka - jak tam sakra narvat takovou "krabici" :-)

Jaký je Váš názor na možnosti? Bylo by to reálný? Chápu, že ten prostřední panel budu asi muset brutálně proházet (manuální klima) Nebo by bylo lepší použít autorádio s výsuvným panelem - viz první obrázek (ilustrativní)? Chtěl bych na to napojit samozřejmě všechny funkce - couvací kameru, 2x LCD panely v opěrkách atd...


popis funkcí té krabice :-) :
plně dotyková 6,5" TFT LCD obrazovka – 16:9 rozlišení displej s vysokým rozlišením 800 x 480 vestavěný FM/AM tuner handsfree - Bluetooth s pamětí posledních hovorů podpora připojení couvací kamery – aktivace při zařazení zpátečky nastavení obrazu USB vstup slot na miniSD karty výkon 4×45W mikrofon na přední straně rádia elektronický a mechanický Anti-shock systém Vstupy a výstupy: RCA video 1 výstup RCA video 2 výstup Vstup pro parkovací kameru CDC video vstup AUX video vstup RCA audio FR/FL/RR/RL výstup AUX Audio R/L vstup Vestavěný mikrofon pro handsfree Vestavěný USB port Vestavěná čtečka paměťových SD karet BlueTooth Hands Free
Přílohy
10005069_title_autoradio_auna_moniceiver_bluetooth.jpg
5630f776502ab8c3f7110200.jpg
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
kleinak
Příspěvky: 248
Registrován: 26 dub 2013, 23:37

Re: Nové autorádio

Příspěvek od kleinak » 29 kvě 2016, 11:50

Já vím, že je to už staršího data, ale nikdy není pozdě.
Marťas, je to dobrý nápad, vyhodit originál rádio, bohužel nic nového neumí a jen tak z nostalgie, to nemá cenu.
Ale teď to podstatné, jelikož jsem sám osobně, vyzkoušel za svou dobu tak 15 autorádií, několik zesilovačů a subwooferů i vlastní výroby beden,dospěl jsem k několika názorům na HiFi v auťě. :? :?
Za prvé a to jsem si z počátku nemyslel,platí, vyplatí se použité značkové autorádio, než nové, pochybné značky.
Sencor, Auna a jiné, dokonce bez značky, nebrat. A už pokud si chceš pořídit s vyjížděcím dvd. Pokud nemáš možnost si tu mechaniku odzkoušet v praxi, je to na nic.Hromada vyjížděcích DVD se po dotyku různě hýbe, dotyk není vždy na 100% funkční. Dále, těžké a kostrbaté nastavení a o bluethoot ani nemluvím.
2din rádio sDVD je lepší, ale kam ho do Zafči A narvat, že :x ?
Jinak ovládáni k volatntu je u většiny značkových rádií, koupí se redukce a funguje přes 3,5 jack.
Když už něco, tak bych se pustil do toho co už udělal Alzafir. Takhle jsem si to taky představoval.Jenže nemám čas, tak jsem si pořídil autorádio s dvd a bluethoot,usb, JVC KD-AVX 33.
Dnes je hodně možností, jak to udělat. Dokonce jde sehnat displej do 2000kč, u kterého si dokonce můžete vybrat velikost a narvat ho kam chcete od 5 palců až do nevím kolik.
Potřebuješ k tomu 3 věci. Hlavně Čas,umět si poradit a vyznat se v elektro instalaci.

otik
Příspěvky: 3
Registrován: 02 črc 2016, 20:03

Re: Nové autorádio

Příspěvek od otik » 06 črc 2016, 21:49

pejee píše:Ovládání je stavěné na originální autorádia, takže každé nové musí být leda s redukcí aby to fungovalo. Nebo je tu ještě někdo ze Slovenska, který umí přepájet odpory v těch tlačítkách na volantu, aby to fungovalo. Jinak budeš rádio ovládat jen na jeho panelu.
tak konečne som dnes dokončil komunikaciu dotikoveho radia s ovladanim na volante .jedna sa oradio car mp5 player model 7012B vyrobok čina,ma jeden kablik na analogove ovladanie .podporovane opel astra vectra.po uprave ovladačov upravenych podla schemi od troodona opisanej v tomto vlakne to funguje bez chyby aj hodnoty odporov sedia.

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Nové autorádio

Příspěvek od COBEIN » 08 srp 2016, 15:07

Já jsem si v květnu koupil nové autorádio SENCOR s vysouvacím monitorem a vstupem pro Flashku. Toto rádio jsem se snažil propojit s externím monitorem připevněným na podstřeší. Přes puštění DVD filmu s Flashky jsem slyšel současně i rádio Orion které jsem měl nalazeno a externí monitor mi psal NO SIGNAL! S jiným rádiem fungoval. V rámci reklamace mi bylo dnes dáno totožné rádio "nové"! Tak uvidím jestli toto už bude fungovat tak jak má.
K tomu původním pokaženému jsem nechtíc nedodal dálkový ovladač, mikrofon pro HANDSFRE, a ten plechový rámeček co se vkládá do "jámy" pro rádio, tak to mám 2x.

Dnes jsem "opět" v rámci reklamace odevzdal druhé autorádio SENCOR, protože jak tomu bylo v prvním případě- externí monitor zase "NO SIGNAL" s druhým rádiem SONY (bez vysouvacího monitoru) ale s DVD mechanikou normálně hraje. Asi ten SENCOR opravdu montují potmě :lol: .
Škoda že u Áčkové Zafiry není druhá přihrádka pro rádio jako je tomu u Astry G. Mám totiž vyjíždějící monitor který bych propojil s rádiem SONY + stropní monitor pro pasažéry vzadu a bylo by vystaráno!
Dnes 17.08. jsem dostal zpět peníze za rádio SENCOR. Nesplňovalo to k čemu jsem si jej koupil, nešel současně spustit stropní monitor a ten v rádiu- což znamená že by se koukali jen ti vzadu a já bych "jen" řídil a poslouchal.
ASTRA LA VISTA

daniel.cermak54
Příspěvky: 1
Registrován: 21 pro 2017, 16:32

Re: Nové autorádio

Příspěvek od daniel.cermak54 » 21 pro 2017, 16:33

A nemyslíš že by mohlo pomoc 2din rádio s větší možností funkcí? Myslím tím toto: https://www.NEMÁM PRACHY NA REKLAMU TAK SPAMUJU FÓRA/2din-autoradia Ta lepší autorádia mají totiž celou řadu funkcí

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Nové autorádio

Příspěvek od COBEIN » 22 pro 2017, 01:33

daniel.cermak54 píše:A nemyslíš že by mohlo pomoc 2din rádio s větší možností funkcí? Myslím tím toto: https://www.NEMÁM PRACHY NA REKLAMU TAK SPAMUJU FÓRA/2din-autoradia Ta lepší autorádia mají totiž celou řadu funkcí
To máš asi pravdu Danieli, ale kde bych v Zafiře A našel otvor na 2DIN rádio? Už je to ale vyřešené, na Bazoši jsem koupil nové rádio s vysuvným monitorem,navigací, vstupem pro flash, pamětovou kartu, DVD/CD mechanikou, s možností připojení kamery,tel.,dotykový monitor, no prostě má toho hodně. Když je monitor zasunutý tak to rádio vypadá jako by bylo určené do Škody 100 a tak neláká zloděje což mi vyhovuje-parkuju norm. venku na ulici. Jó a málem bych zapoměl, ten extérní monitor na střeše jsem s tím propojil a funguje!
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Nové autorádio

Příspěvek od COBEIN » 11 led 2018, 19:25

Tady mají něco ti co jim nevadí a umí si v autě založit 2 DIN rádio: https://www.rozbaleno.cz/autoradia-s-cd ... avic-f40bt
ASTRA LA VISTA

Odpovědět