Zapojení výškáčů - předních a zadních

Vše o zapojení repro, radia atd..
Uživatelský avatar
daneczek
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2007, 12:49

Zapojení výškáčů - předních a zadních

Příspěvek od daneczek » 24 úno 2007, 13:17

Ahoj, máte někdo zkušenost se zapojením předních a zadních výškáčů? Můžete prosím poradit? Jak je to s kabeláží? Rozumím tomu dobře, že Sonáče autorádia mohou hrát pouze na 4 repro? Když chci výškáče musím to prohnat přes zesilovač? Hledal jsem ve foru, ale nic jsem nenašel proto předem díky za radu!

Reklama
 

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení výškáčů - předních a zadních

Příspěvek od Radek.km » 24 úno 2007, 15:24

nemusíš to hnát přes externí zesilovač, středobas+výškáč se počítá jako jeden reproduktor
kabel z rádia se přivede na středobas paralelně ze svorky středobasu do vyhýbky a z vyhýbky na výškáč
Astra G 1,8 16V caravan, automat

Uživatelský avatar
daneczek
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2007, 12:49

Příspěvek od daneczek » 24 úno 2007, 17:15

díky za info!!!

Maranelo
Příspěvky: 350
Registrován: 29 říj 2006, 20:01
Bydliště: Košice, Slovensko

Vyskace

Příspěvek od Maranelo » 24 úno 2007, 18:03

A kable v predu su vo stlpiku a reprak tam je a pri zadných musis osadit nove vyskace a kable su ukryte za tapacirungom dverí... :lol:
Opel Astra G Cabrio 2.2 Dti

pepca

Re: Vyskace

Příspěvek od pepca » 24 úno 2007, 18:09

Maranelo píše:A kable v predu su vo stlpiku a reprak tam je a pri zadných musis osadit nove vyskace a kable su ukryte za tapacirungom dverí... :lol:
:wink: také jsem dával výškáče do zadních dveří,jedny jsem tedy celé odstrojil než jsem zjistil kde jsou kable vyvedené,u druhých jsem již celý tapec nesundaval,je to trošku porod,stačilo tapec vycvakat dole,uvolnit na boku a v prostoru madla,pak tto odtáhnout,rukou nahmatat kable,jsou i vidět a vysunout do prostoru výškového repráčku,krytka stačí vycvaknout,kablíky jsou zhruba u prostřed dveří chycené proužkem pásky,hlavně nemusíš celý tapec vysazovat z lištou u okna,když vyskáčou ty plíšky tak je to zábava dát do kupy :ono stačí zápolení s kličkou na okna :D :wink:

Uživatelský avatar
daneczek
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2007, 12:49

Příspěvek od daneczek » 24 úno 2007, 20:02

takže ty repráky tam jsou? jen nejsou zapojené? nezkoumal jsem to tak, že bych tapec vyndal.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 24 úno 2007, 20:05

daneczek píše:takže ty repráky tam jsou? jen nejsou zapojené? nezkoumal jsem to tak, že bych tapec vyndal.
rekl bych ze ne, ale kabely mas pripraveny k montazi z vyroby.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

pepca

Příspěvek od pepca » 24 úno 2007, 20:06

daneczek píše:takže ty repráky tam jsou? jen nejsou zapojené? nezkoumal jsem to tak, že bych tapec vyndal.
tak ty výškáče jsem tam neměl,tedy v zadních dveřích,v předu jsem je měl,mluvím o výškáčích,ty hlavní jsem v zadu již měl,jestli tam jsou zjistíš snadno,vycvakneš tu mřížku která kryje výškáče,ale jestli ti to nehraje tak tam určitě nebudou,těžko by byly jen odpojené,kable tam připravené jsou,výškáče tam ale já neměl :wink:

Uživatelský avatar
daneczek
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2007, 12:49

Příspěvek od daneczek » 24 úno 2007, 20:21

ano o výškáčích - malé repro nahoře. dole vepředu i vzadu mi to hraje, přední výškáče prozkoumám zítra.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 24 úno 2007, 20:38

I kdyz nechapu proc na tom tak setrej, dyk to je par stokorun - Vivat opel :roll:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

El-Diablo
Příspěvky: 6
Registrován: 25 pro 2006, 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení výškáčů - předních a zadních

Příspěvek od El-Diablo » 25 úno 2007, 10:40

Radek.km píše:nemusíš to hnát přes externí zesilovač, středobas+výškáč se počítá jako jeden reproduktor
kabel z rádia se přivede na středobas paralelně ze svorky středobasu do vyhýbky a z vyhýbky na výškáč
Jen poupravím kvalitnější reproduktory mají výhybky jak pro středobas ta i pro výškový reproduktor takže se přívod dává do výhybky a pak se z ní tahá středobas i výška solo. zde je viditelná výhybka pro toto zapojení http://www.el-diablo.cz/catalog/product ... cts_id=794 Obrázek
2005 1m.MČR dBDrag Racing Super Street 1-2 NW
2006 3m.MČR dBDrag Racing Super Street 1-2
Spinner Audio2x15" SPL 144,7dB
http://el-diablo.cz

Uživatelský avatar
daneczek
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2007, 12:49

Příspěvek od daneczek » 25 úno 2007, 11:05

Takže doporučuješ vyměnit spodní repro za lepší, které mají vyhýbku a odtud to pak táhhnout k výškáčům? Rozumím tomu správně?

Uživatelský avatar
daneczek
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2007, 12:49

Příspěvek od daneczek » 25 úno 2007, 15:39

tak jsem zjistil, že přední výškáče tam mám,nebyly akorát zapojené. předpokládám, že zadní jsou ale odlišné od předních?

pepca

Příspěvek od pepca » 25 úno 2007, 15:55

daneczek píše:tak jsem zjistil, že přední výškáče tam mám,nebyly akorát zapojené. předpokládám, že zadní jsou ale odlišné od předních?
tak to se tu také někde řešilo,né každej tam má stejné,já tam dával ty samé co jsou v předu,hraje to v pohodě, :wink:

Uživatelský avatar
daneczek
Příspěvky: 76
Registrován: 19 úno 2007, 12:49

Příspěvek od daneczek » 25 úno 2007, 18:07

ok, tím líp.

Odpovědět