PROBLÉMY SE SIGNÁLEM...........

Vše o zapojení repro, radia atd..
Návštěvník

PROBLÉMY SE SIGNÁLEM...........

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2006, 12:34

Zdravím Vás všechny a zároveň žádám o radu, před nedávnem jsem si koupil nové rádio zn.PIONEER DEH-30MP. A můžu říct jsem totálně nespokojen co se signálu týče,neustále musím dolaďovat a už mě to fakt s....., byl sem u té firmy co to instalovala a říkali že je slabá anténa,ale já si myslím, že spíš jim jde o kšeft,protože před tím jsem tam měl origo opel rádio a hrálo jak fík.
Chtěl sem si udělat radost a koupil rádio i s mp3 a výsledek je že bych to vyškub a vyhodil oknem. a proto se Vás ptám, máte někdo zkušenost s tím co tady popisuju?? Podotýkám, že anténa je origo co tam namontoval opel.
Za případné info díky.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉMY SE SIGNÁLEM...........

Příspěvek od Vojta » 14 bře 2006, 14:00

Anonymous píše:Zdravím Vás všechny a zároveň žádám o radu, před nedávnem jsem si koupil nové rádio zn.PIONEER DEH-30MP. A můžu říct jsem totálně nespokojen co se signálu týče,neustále musím dolaďovat a už mě to fakt s....., byl sem u té firmy co to instalovala a říkali že je slabá anténa,ale já si myslím, že spíš jim jde o kšeft,protože před tím jsem tam měl origo opel rádio a hrálo jak fík.
Chtěl sem si udělat radost a koupil rádio i s mp3 a výsledek je že bych to vyškub a vyhodil oknem. a proto se Vás ptám, máte někdo zkušenost s tím co tady popisuju?? Podotýkám, že anténa je origo co tam namontoval opel.
Za případné info díky.
podle mě tam bude nějaká chyba v montáži, ale to na dálku nejde řešit
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
R.A.Y.
Příspěvky: 631
Registrován: 23 led 2006, 09:23
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉMY SE SIGNÁLEM...........

Příspěvek od R.A.Y. » 14 bře 2006, 16:09

klubo píše:
Anonymous píše:Zdravím Vás všechny a zároveň žádám o radu, před nedávnem jsem si koupil nové rádio zn.PIONEER DEH-30MP. A můžu říct jsem totálně nespokojen co se signálu týče,neustále musím dolaďovat a už mě to fakt s....., byl sem u té firmy co to instalovala a říkali že je slabá anténa,ale já si myslím, že spíš jim jde o kšeft,protože před tím jsem tam měl origo opel rádio a hrálo jak fík.
Chtěl sem si udělat radost a koupil rádio i s mp3 a výsledek je že bych to vyškub a vyhodil oknem. a proto se Vás ptám, máte někdo zkušenost s tím co tady popisuju?? Podotýkám, že anténa je origo co tam namontoval opel.
Za případné info díky.
podle mě tam bude nějaká chyba v montáži, ale to na dálku nejde řešit
Souhlasím s klubem.Známý si to dělal sám a dopadl stejně-špatně to zapojil a měl špatný signál.Pak mu to někde v servisu udělali a má klid.Možná zkus někoho jinýho.
Usmívej se! Zítra bude hůř a pozítří možná už ani nebude.

Uživatelský avatar
Princ William
Příspěvky: 4074
Registrován: 26 led 2006, 10:50
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od Princ William » 15 bře 2006, 10:29

to by me zajimalo co se da spatne zapojit kdyz na tebe cumi isace a konektor od anteny :?:
Opel Astra G, 3DV, edice 100, 2/2000, X18XE1, polarmeerblau, kůže, 109.660 - 198.360 km PRODÁNO

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 15 bře 2006, 11:16

jarda píše:to by me zajimalo co se da spatne zapojit kdyz na tebe cumi isace a konektor od anteny :?:
no třeba na tom radiu je jinej konektor na antenu a už vidim jak to tam je zbastlený, nebo tam odpojili napájení zesilovače na anténu nebo tak něco
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Princ William
Příspěvky: 4074
Registrován: 26 led 2006, 10:50
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od Princ William » 16 bře 2006, 10:27

ja si myslim ze to bude odpojenej zesik od anteny :lol:
Opel Astra G, 3DV, edice 100, 2/2000, X18XE1, polarmeerblau, kůže, 109.660 - 198.360 km PRODÁNO

jasvo
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2006, 12:43
Bydliště: Nitra

Příspěvek od jasvo » 16 bře 2006, 11:30

Možno trošku od veci ale ak zapojím iné než opelácke rádio bude mi fungovať aj display na palubovke? (myslím hodiny a teplota) :wink:
Opel Astra G 1.6 8V 55kW x16szr 5 dv. r. v. 1999

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 16 bře 2006, 11:51

jasvo píše:Možno trošku od veci ale ak zapojím iné než opelácke rádio bude mi fungovať aj display na palubovke? (myslím hodiny a teplota) :wink:
ne, pokud si nekoupíš nějakou redukci za baťoch, jediný rádia co to uměj jsou nekterý VDO, knim ta redukce stojí asi 300
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Princ William
Příspěvky: 4074
Registrován: 26 led 2006, 10:50
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od Princ William » 16 bře 2006, 12:51

klubo píše:
jasvo píše:Možno trošku od veci ale ak zapojím iné než opelácke rádio bude mi fungovať aj display na palubovke? (myslím hodiny a teplota) :wink:
ne, pokud si nekoupíš nějakou redukci za baťoch, jediný rádia co to uměj jsou nekterý VDO, knim ta redukce stojí asi 300
nekde jsem videl ze to dela i ALPINE ale kolik to stoji u tuty znacky to fakt nevim. :( staci kdyz se kouknes kolik stoji radia a bude te to jasny. :x

jinak to musi nejak chodit (aspon hodiny a teplota, nemyslim cas) protoze kdyz se kouknes na astra4ever do galerie tak dost aut ma jine nez origo radia a slapa aspon cas s teplotou datum jsem nejak nezkoumal. :lol:
Opel Astra G, 3DV, edice 100, 2/2000, X18XE1, polarmeerblau, kůže, 109.660 - 198.360 km PRODÁNO

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 16 bře 2006, 13:20

jo tak to sem z mladické nerozvážnosti nedočet do konce, takže hodiny a teplota pujdou, info o radiu ne
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Princ William
Příspěvky: 4074
Registrován: 26 led 2006, 10:50
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od Princ William » 16 bře 2006, 13:28

klubo píše:jo tak to sem z mladické nerozvážnosti nedočet do konce, takže hodiny a teplota pujdou, info o radiu ne
nejlip te to povi milde 11 ten tam ma neorigo radio. ja si myslim ze to je tak jak jsem psal :lol:
Opel Astra G, 3DV, edice 100, 2/2000, X18XE1, polarmeerblau, kůže, 109.660 - 198.360 km PRODÁNO

YANEK
Příspěvky: 3073
Registrován: 21 led 2006, 20:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YANEK » 17 bře 2006, 14:11

:D jo přesně tak mám tam taky panasonika ale při spuštění ti dou jenom hodiny a teplta datum zmizý a po vypnutí zse naskočí nic co by mě drtilo info o stanicých mám jak sem zvyklej na rádiu :D
Magma Red
Obrázek
http://www.cartechgroup.cz Vše pro vaší káru
BAD TOYS FOR FAT BOYS

Alex X14XE

Příspěvek od Alex X14XE » 17 bře 2006, 15:24

ahoj, s tím displejem, rádia v oplu používají linku I2C pro přenos dat do displeje, jsou tam SDA+SCL linky,(data+hodiny) u jiných to bude asi také, protože jsem viděl prodávat takovou krabku pro konverzi dat na displej opel z jinejch rádií, ale viděl jsem ji teda tak za 3.500,- což je pálka. Ten displej si s rádiem nerozumí. S tou anténou mě napadá udělat malej pokus. Pokusit se odpojit anténu, pokud se bude chovat citlivost stejně, pak je to v anténě, nevím co by tam dělal ext. zesilovač, ten je snad na vstupním bloku rádia? Patrně by to mohlo být jak říká klubo nabastlená anténa. Zkusit připojit jinou s rádiem venku a pak zkontrolovat jesli tam někdo nepřipojoval nějaký mezičlen a neprohodil třeba stínění za signál, nebo jinou čuňárnu :). dát tam třeba krátkou prodlužku jsou to tuším CINCHe konektory ne? Jesli je to v šupleti tak to bude opruz, dál mě nic nenapadá....... čus

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 17 bře 2006, 15:29

Alex X14XE píše:ahoj, s tím displejem, rádia v oplu používají linku I2C pro přenos dat do displeje, jsou tam SDA+SCL linky,(data+hodiny) u jiných to bude asi také, protože jsem viděl prodávat takovou krabku pro konverzi dat na displej opel z jinejch rádií, ale viděl jsem ji teda tak za 3.500,- což je pálka. Ten displej si s rádiem nerozumí. S tou anténou mě napadá udělat malej pokus. Pokusit se odpojit anténu, pokud se bude chovat citlivost stejně, pak je to v anténě, nevím co by tam dělal ext. zesilovač, ten je snad na vstupním bloku rádia? Patrně by to mohlo být jak říká klubo nabastlená anténa. Zkusit připojit jinou s rádiem venku a pak zkontrolovat jesli tam někdo nepřipojoval nějaký mezičlen a neprohodil třeba stínění za signál, nebo jinou čuňárnu :). dát tam třeba krátkou prodlužku jsou to tuším CINCHe konektory ne? Jesli je to v šupleti tak to bude opruz, dál mě nic nenapadá....... čus
docela by mě zajímalo jestli by se dal upravit SW v displeji pal. pc, podle mě by nebyl problém aby to ukazovalo třeba aktuální stav paliva v nádrži ...to by mě docela zajímalo, nebo jako to maj škodofky - průměrnou spotřebu za poslední den (nebo jízdu nebo jak to maj)
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Alex X14XE

Příspěvek od Alex X14XE » 17 bře 2006, 15:48

je fakt že o SW v displeji vím kulový... šlo by to vložením dalšího CPU do té linky I2C mezi displej a rádio. Přeposílal by data dál - pokud by přicházeli z rádia. V případě stisku nějakého tlačítka podobně jako R/S, by přepnul kanál a vyhodnocoval by vlastní stav který by vypisoval na displej stejným protokolem. Jenže kdo zná protokol pro displej??, muselo by se nějaké rádio připojit na PC a dívat se co posílá a jak vypadá hlavička přenosu. Zrovna v práci programuju linku I2C pro jedno zařízení, takže trošičku o tom něco málo vím, ale dělat další "kompjůtr", který bude nezávisle vyhodnocovat senzory vozu?? myslím šílenství, dost práce, za týden to někdo bude prodávat za 50kč a to by mě fakt nasr. :shock: :lol: zrovna jeden MID mám připravený na instalaci do auta, ale že by se mi ho chtělo kuchat? nechám to na někom jiném 8) čus

Odpovědět