Audio Soustava

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
endriko
Příspěvky: 191
Registrován: 07 zář 2008, 16:40

Audio Soustava

Příspěvek od endriko » 07 lis 2009, 16:31

Zdravičko Lidičky. koupil jsem si nove autoradio Jvc , nove reproduktory, zesilovač, kapacitor, a subwofr. A potreboval bych poradit co potrebuji za kabelaž k napojeni. a pokud možno skicu jak to zapojit. ktery kabl kam. Diky moc za odpovědi popripadě načrt. jo a subwofr bych chtěl prohnat pres samostatny pačkovy prepinač at si ho mužu kdykoli zapnout a vypnout. DIKY za rady

Reklama
 

Uživatelský avatar
undertaker
Příspěvky: 198
Registrován: 07 dub 2008, 12:46

Re: Audio Soustava

Příspěvek od undertaker » 08 lis 2009, 00:53

V skratke od baterky tahas plus kabel cez poistku okolo lanovodu na otvaranie kapoty kabel do vnutra auta okolo vodica cez prah az do kufra na kapacitor z kapacitora na plus pol napajacej svorky zosilnovaca minus pol ukostris co najblizssie od zosilnovaca maximalne pol metra na miesto de si pripravis kvalitnu kostru. Od radia tahas stranou spolujazdca signalove tienene kable z radia na vstup zosilnovaca a linkove vykonove zo zosilnovaca na predne reproduktory na koaxialoch mas aj tenky vodic ktory pouzijes na zapinanie zosilnovaca aby nebol zosik pod napetim ked je radio vypnuté ten pripojis na strane radia na svorku iso konektora z radia na elektricke ovladanie anteny a na strane zosilnovaca na svorku REM to znamena ze ked zapnes radio zapne sa aj zosilnovac. pokial mas kvalitny zosilnovac mal by si mat na nom aj funkciu dialkoveho ovladania kanalu na ktorom je pripojeny aj subwofer cize nepotrebujes ziaden prepinac na vypnutie basaku ale mas trojlinku na konci ktorej je mala krabicka z potenciometrom ktory ovlada samostatne hlasitost kanalu na ktorom je subwofer.. Skor ako namontujes nove reproduktory potrebujes este pripravit montazne kruzky pod reproduktory a hlavne vytlmit aspon predne dvere poriadne lebo inac ti budu rezonovat a hlavne nebudu hrat tak ako by si chcel... predpokladam ze zapojit reproduktory uz budes vediet... Ak potrebujes nieco podrobne rozpisat tak sa kludne pytaj...

Uživatelský avatar
undertaker
Příspěvky: 198
Registrován: 07 dub 2008, 12:46

Re: Audio Soustava

Příspěvek od undertaker » 08 lis 2009, 01:28

tu je schema ta ti pomoze asi viacej...
Přílohy
zapojenie.jpg

Uživatelský avatar
undertaker
Příspěvky: 198
Registrován: 07 dub 2008, 12:46

Re: Audio Soustava

Příspěvek od undertaker » 08 lis 2009, 01:53

Inac ak ma tvoje JVC radio konektor na CD Changer tak mam na stole menic na 12 placiek aj z podporou MP3 ktory je na predaj. Ja mam vo svojom aute uz JVC na dvd cize ho nepotrebujem....

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=42&t=15441
Přílohy
173-b-212401_V.jpg

endriko
Příspěvky: 191
Registrován: 07 zář 2008, 16:40

Re: Audio Soustava

Příspěvek od endriko » 08 lis 2009, 07:07

Moc diky. akorad v tom schematu nevidim kde dat ten vipinač na vypinani subwofru? a s 2 zesilovači dvukanalovyma to zapojeni bylo jak? jsem to tam zapomě uvest. Moc Diky
A nakonec Bych chtěl vědět jak se to počita s vykonem aby stihaly zesaky. a nebo mi tu napiš kolik wattu musi mit zesak pro 4ohm , subfofer,a 4 basove repro. a jak silny kapacitator F? mam radio 4x50Watu. a predni repra jsou 2x 150W a chtěl bych vykon okolo 2100 - 2300Watu. Ještě jednou diky.

Uživatelský avatar
scarfacesk
Příspěvky: 362
Registrován: 08 pro 2008, 10:12
Bydliště: SK-BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Soustava

Příspěvek od scarfacesk » 08 lis 2009, 07:56

kamo ti si okolo elektriki asi este nesel v aute. zosik sa zapina pomocou remote ala modri kabel alebo bielo modry s pruhmy to je remote to nadpoj a dovet do zosa to zapina a vypina zos
edit:
to ked chces daco ratat treba dodat presny popis reprakov a ich vykonu max a rms pri kolko ohm a potom sa moze rata
SJ nie je moja silná stránka
MOJE AUTO

endriko
Příspěvky: 191
Registrován: 07 zář 2008, 16:40

Re: Audio Soustava

Příspěvek od endriko » 08 lis 2009, 08:04

Repra mam komponentni vykon 150Watt , Rpm 75Watt a 4ohm

Uživatelský avatar
scarfacesk
Příspěvky: 362
Registrován: 08 pro 2008, 10:12
Bydliště: SK-BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Soustava

Příspěvek od scarfacesk » 08 lis 2009, 08:09

RPM SU OTACKY :D ale poho
takaze mas 4x tamtie + sub ?
a aky je to zosak vykon rms max pri kolkatich omoch
SJ nie je moja silná stránka
MOJE AUTO

endriko
Příspěvky: 191
Registrován: 07 zář 2008, 16:40

Re: Audio Soustava

Příspěvek od endriko » 08 lis 2009, 09:08

chci vědět jak silny zesilovač ma byt abych měl myx vykon 2300W. jak silny mam mit k zesaku subwofer. a 4 basove repro.

Uživatelský avatar
scarfacesk
Příspěvky: 362
Registrován: 08 pro 2008, 10:12
Bydliště: SK-BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Soustava

Příspěvek od scarfacesk » 08 lis 2009, 09:16

myslis stredo basi. a ti potrebujes 5kanal ked tak alebo 4 kanal plus jeden monoblok
keby ze mas 4kanal na repro tak to by chcelo tak 700 max a 350 rms na 4 ohm aby to malo daku rezervu a neslo to fkuse maxko
a podla toho aky sub. nevim ja mam v aute 900rms a 1500 max ko zabera to pol kufru ale je to moc nevim ked fakt chces basi tak kup nejaky kurva silny sub a nejaky digitalny monoblok. ale rataj stim ze ked budes mat dva zosa tak potrebujes dva krat natiahnut kabelaz od baterie. na ten 700w max 4kanal to by chcelo kabel tak 10-14 ku priemer a na ten 1000w monoblok aj 20 aby ti nahodou nevihorelo auto radsej poistit vetsim priemerom ako aby ti to zhorelo.
SJ nie je moja silná stránka
MOJE AUTO

Uživatelský avatar
undertaker
Příspěvky: 198
Registrován: 07 dub 2008, 12:46

Re: Audio Soustava

Příspěvek od undertaker » 08 lis 2009, 13:11

Mam taky pocit ze tuna je asi skoda radit podla toho co tu citam nemas vobec skusenosti z motazov autohifi to akoze vpredu budes mat 2x75W repro a v kufry 2000W subwofer???? a ktomu aby si ten sub mohol krmit budes potrebovat tak 2500W monoblok ku ktoremu pojde kabel hruby ako ruka.. uz som ti pisal RP ze to nie je vobec take jednoduche ako si predstavujes... vobec neuvazujes o tom ze to sa uz neda napajat zo seriovej baterie nasledne budes potrebovat aj alternator vykonnejsi lebo pri takom vykone sa uz jedna o prud okolo 200 amperov regulacia subwoferu sa da riesit aj z radia cize ziaden vipinac tam davat nepotrebujes... a vela dalsich veci ktore treba dodrzat ked chces mat takto vykonnu zostavu v aute.. moja rada je nechaj to na ludi co sa tomu rozumeju aby ti to pozapajaly ty sa popripade pozeraj co a ako robia pytaj sa a uc sa... lebo inac riskujes ze si spravis len skodu na hudbe a na aute...

endriko
Příspěvky: 191
Registrován: 07 zář 2008, 16:40

Re: Audio Soustava

Příspěvek od endriko » 08 lis 2009, 13:31

jj dobre. dik za radu. ale subfofr co mam obědnany. ktery mi ma prijit každym dnem. ma 2200W ale RPM 800W a zesak ma 1200Watu

Uživatelský avatar
undertaker
Příspěvky: 198
Registrován: 07 dub 2008, 12:46

Re: Audio Soustava

Příspěvek od undertaker » 08 lis 2009, 13:37

tak 800W hudobny a 2200W to je pekny rozdiel... a zosilnovac ma 1200W max alebo je to hudobny vykon??? lebo ak ma 1200W max tak ti stacit nebude na ten subwofer....

endriko
Příspěvky: 191
Registrován: 07 zář 2008, 16:40

Re: Audio Soustava

Příspěvek od endriko » 08 lis 2009, 13:53

hudebni vykon 1200W je to 4kanal a kapac. je 1,2 faradovy

Uživatelský avatar
Štráda
Příspěvky: 1679
Registrován: 02 led 2009, 23:08
Bydliště: Mar. lázně (Marihuánky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Soustava

Příspěvek od Štráda » 11 lis 2009, 23:21

:( nepobírám tuto debatu....
1200W 4kanál a chceš stím honit subwoofer a koaxi jo?Počítáš,že pokud máš na zes napsáno 1200W,tak je to maximální výkon /na 4 kanály z kterých ti dva zaberou koaxi a dva subwoofer o kterém nevíme vůbec nic-zda je dvoucívkovej,či ne-kolik má cívka imperanci (ohm) atd atd
Napiš sem,co chceš za ten woofer-ten máš objednanej,tak sem dej link,at ček může kouknout na parametry toho repra a popř ti doporučit zesilovač.Koaxi bych nedával-hrajou na shit a při vyšším výkonu odcházejí v nich výšky!A tobě se bude líbit,že ti půjde zvuk ze zadní části auta,když v předu budeš mít takové chabé repra a v zádu chceš mít woofer jako prase s bednou přes min.půl kufru.
Napiš,kolik do hifi chceš investovat a co si od toho slibuješ,zda bassy jako kráv. a středy s výškama ti budou chrčet a ani je neuslyšíš-nebo čistí kvalitní zvuk,který je slyšet i dál od auta-anebo kvalitní zvuk na normal poslech v autě a na cestách.....
High Flow Head-Modrá Raketa z ML... michalstrasser@seznam.cz qip 387819619 tel.737117644 Facebook Michael Štráda
Hellracer Štráda

Odpovědět