odpaleny Woofer?

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psychopath
Příspěvky: 41
Registrován: 01 bře 2009, 23:14
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

odpaleny Woofer?

Příspěvek od Psychopath » 01 říj 2009, 21:04

zdravim. mam malicky problem s mojim subacem. zacal mi chrcet.... asi jsem to udelal ja pri poslechu metallic ale nejsem si jisty.
je zajimave ze chrci jen kdyz to osolim, kdyz to hraje potichu, tak to chrceni nejde slyset. chci se zeptat, je ten subac odepsany nebo by na to neco pomohlo...
diky moc
Per aspera ad ASTRA G

Reklama
 

Uživatelský avatar
undertaker
Příspěvky: 198
Registrován: 07 dub 2008, 12:46

Re: odpaleny Woofer?

Příspěvek od undertaker » 02 říj 2009, 21:49

daj si previnut cievku subwooferu ale najskor si skontroluj ci nemas poskodenu ozvucnicu.. natrhnutu alebo poskodeny zaves... ak nie tak staci previnut cievku a bude to ok...

Uživatelský avatar
Štráda
Příspěvky: 1679
Registrován: 02 led 2009, 23:08
Bydliště: Mar. lázně (Marihuánky)
Kontaktovat uživatele:

Re: odpaleny Woofer?

Příspěvek od Štráda » 02 říj 2009, 22:42

Si ho přebudil a napálil vynutí u cívky podle mě,nebo se mohl porušit závěs membrány.Mě se stalo něco podobného kdysi,ale vynechával mi při malé hlasitosti,poničily se vodiče mězi svorkovnicí a cívkou,nechal jsem to opravit,ale nebylo to nic moc,tak jsem ho vyhodil a koupil novej.Ta oprava jak ti radí kolega,tak je v ČR firma,kam pošleš reprák a udělaj ti to,ale pokud je to obyč základní třída,nebo no name značka,tak se ti to nevyplatí cenově k dnešním cenám značkových woofrů.
High Flow Head-Modrá Raketa z ML... michalstrasser@seznam.cz qip 387819619 tel.737117644 Facebook Michael Štráda
Hellracer Štráda

Uživatelský avatar
Psychopath
Příspěvky: 41
Registrován: 01 bře 2009, 23:14
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: odpaleny Woofer?

Příspěvek od Psychopath » 05 říj 2009, 12:09

ten subac je no name.. jiny jsem nesehnal.. :D ´je to jednoducha oprava nebo to je nejake zlozite.. bych si tu civku mohl kdyztak opravit sam :D
Per aspera ad ASTRA G

Uživatelský avatar
Štráda
Příspěvky: 1679
Registrován: 02 led 2009, 23:08
Bydliště: Mar. lázně (Marihuánky)
Kontaktovat uživatele:

Re: odpaleny Woofer?

Příspěvek od Štráda » 05 říj 2009, 23:22

On taky nemusí být poškozenej,můžeš mít jen špatně vyštelované korekce a ten reprák to nestíhá při větší hlasitosti...
Jako,pokud ho chceš úplně pohřbít,tak se do něj podívej,jinak se do něj nevrtej,jednou uděláš malou chybyčku a máš po repráku,hlavně nevíš postup jak ho rozebrat a potřebné pomůcky k jeho složení a pokud máš napálenou cívku,tak se musí přemotat,proto jsou specializované opravny pro tyto závady reproduktorů.Já bych to vůbec neřešil,pokud hraje fakt špatně,tak ho vyhoď a za pár kaček koupíš novej a i značkovej reproduktor stejné velikosti jako ten starej a jen je v bedně vyměníš.
Taky musíš mít zesák takových parametrů,aby ti seděl dobře výkonově k výkonu repra,protože pokud máš silněkší zes jak reprák a nemáš to alespon dobře vyštelované,tak neni problém malinko přepísknout hlasitost a odděláš ten reprák....
High Flow Head-Modrá Raketa z ML... michalstrasser@seznam.cz qip 387819619 tel.737117644 Facebook Michael Štráda
Hellracer Štráda

Uživatelský avatar
Psychopath
Příspěvky: 41
Registrován: 01 bře 2009, 23:14
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: odpaleny Woofer?

Příspěvek od Psychopath » 11 říj 2009, 13:27

vcera jsem ho rozmontoval. dival jsem se jen tak zbezne na to... nepripada mi nic poskozene, tak jsem to zase zpatky slozil, ale kde se repro dotyka bedny, tam jsem to utesnil (kdyby nahodou vibrace) jinak jsem to kupoval v jednom obchode, a tam mi doporucili zes i sub ze je to nejlepsi kombinace jakou v tom obchode maji. ze to i spolu dobre hraje. nemuze se treba stat (teoreticky) ze by byl sub unaveny?? nechal jsem ho celkem dlouhou dobu bez hrani, a prestal delat takovy sramot..
Per aspera ad ASTRA G

Odpovědět