Výměna autoradia - demontage

Vše o zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
PetrKpy
Příspěvky: 57
Registrován: 15 kvě 2006, 09:22
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od PetrKpy » 12 pro 2006, 20:54

Marian píše:Tak jsem dneska vytahoval Grundig SC 303 a moc to nešlo ale po chvilce se to zdařilo. Dělal jsem to taky elektrodama. Nefunguje ovládání na volantu a pravá strana repro. POMOC co s tím. Chtěl jsem tam dát Sony s MP3 ale má jiné zapojení napájení. Po zapojení pravá strana fungovala tak co s tím je.
Tak nějak dvě závady najednou(pravé repro a joystik). Pravé repro provšř jiným repro, pokud bude fungovat, vodkouřil jsi pravě repro. Když ne propískni dráty od repro do ISO konektoru. Pkud ani to nepomůže máš vodkouřenej koncový zesilovač na pravém kanálu=oprava nutná. Zapojení napájení: stáleho napájení a napájení přes klíček, je to na radiu a doměříš měřákem. Ovládání na volantu to bude oříšek, buď máš něco "noncompatible" nebo ti toho v radio odešlo víc(viz repro).
Astra CLASSIC II 1.6TWINPORT - Z16XEP

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 12 pro 2006, 21:01

james11 píše:chtěl bych jít do tohoto rádia, nemáte ho tu někdo? hraje to trochu??

http://www.audioplaneta.cz/d/pioneer-deh-2820mp/

Obrázek
Nebal bych se toho, radia Pioneer jsou super - hlavne tuner je hodne kvalitni, ale radsi bych koupil model s ovladanim hlasitosti koleckem, tlacitka nejsou nic moc. Ale zase cena je prizniva 8)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

PetrKpy
Příspěvky: 57
Registrován: 15 kvě 2006, 09:22
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od PetrKpy » 12 pro 2006, 21:02

giby píše:Když budu vynadavat to origo radio - zn Philips, jsou potřeba nějaké úpravy pro zapojení jiného - konkrétně Sony? Jde mi o to, jestli už tyhle origo rádia jsou připojený přes ISO konektor a pokud jsou jestli se mi nebude mazat paměť u rádia - dával jsem tatíkovi do Seata Sony rádio a musely se přehodit nějaké konektory, jinak se to pokaždé rozladilo...
Většina dnešních rádií má ISO konektory. Některé 2 jiné 3. Horní je většinou napájení, anténa, handsfree atd. střední je audio LP PP, LZ, PZ, spodní je pro komunikaci s displejem. Napájecí konektor je potřeba zkotrolovat s nákresem na rádiu a pomocí měřáku to doladit. N2které rádia mají přehazovací pojistku, pro VW a pro "noVW".
Astra CLASSIC II 1.6TWINPORT - Z16XEP

Uživatelský avatar
james11
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2006, 15:35
Bydliště: ...kraj slivovice a klobásek...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od james11 » 12 pro 2006, 22:08

milosh píše:Nebal bych se toho, radia Pioneer jsou super - hlavne tuner je hodne kvalitni, ale radsi bych koupil model s ovladanim hlasitosti koleckem, tlacitka nejsou nic moc. Ale zase cena je prizniva 8)
no Pioneera mám aj teď a stále si mi nenafotil ten bastl co je vzadu za rádiem a tak mi rádio slušně chrčí :? proto rači vozím sbírku cédéček :D
<b>Astra 1,6 16V </b> http://sux.cz/252

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od manli2 » 12 pro 2006, 22:10

a co snim budeš dělat až si koupíš new? :wink:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 12 pro 2006, 22:10

james11 píše:
milosh píše:Nebal bych se toho, radia Pioneer jsou super - hlavne tuner je hodne kvalitni, ale radsi bych koupil model s ovladanim hlasitosti koleckem, tlacitka nejsou nic moc. Ale zase cena je prizniva 8)
no Pioneera mám aj teď a stále si mi nenafotil ten bastl co je vzadu za rádiem a tak mi rádio slušně chrčí :? proto rači vozím sbírku cédéček :D
ja sem rad ze mi to hraje, tudle jsem hejbnul tim kablikem a pul hodiny ladil spravnou polohu kabelu abychvubec neco naladil - na jare davam komplet novej kabel od anteny !!!
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
james11
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2006, 15:35
Bydliště: ...kraj slivovice a klobásek...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od james11 » 12 pro 2006, 22:14

manli2 píše:a co snim budeš dělat až si koupíš new? :wink:
nevím eště :) máš o něj zájem? zatím si ho ale nekupuju, spíš o něm jen přemýšlím :)
<b>Astra 1,6 16V </b> http://sux.cz/252

Marian
Příspěvky: 802
Registrován: 27 zář 2006, 20:40
Bydliště: Kósek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marian » 13 pro 2006, 17:26

PetrKpy píše:
Marian píše:Tak jsem dneska vytahoval Grundig SC 303 a moc to nešlo ale po chvilce se to zdařilo. Dělal jsem to taky elektrodama. Nefunguje ovládání na volantu a pravá strana repro. POMOC co s tím. Chtěl jsem tam dát Sony s MP3 ale má jiné zapojení napájení. Po zapojení pravá strana fungovala tak co s tím je.
Tak nějak dvě závady najednou(pravé repro a joystik). Pravé repro provšř jiným repro, pokud bude fungovat, vodkouřil jsi pravě repro. Když ne propískni dráty od repro do ISO konektoru. Pkud ani to nepomůže máš vodkouřenej koncový zesilovač na pravém kanálu=oprava nutná. Zapojení napájení: stáleho napájení a napájení přes klíček, je to na radiu a doměříš měřákem. Ovládání na volantu to bude oříšek, buď máš něco "noncompatible" nebo ti toho v radio odešlo víc(viz repro).
Všechno bylo tou starou ludrou rádiem. Když jsem si půjčil car 400 tak fungovalo všechno. Teď tam mám to Sony a taky jsem odpojil drát aby tam bylo to datum

giby
Příspěvky: 26
Registrován: 21 lis 2006, 23:00
Bydliště: Strakonice

Příspěvek od giby » 17 pro 2006, 17:30

giby píše:Když budu vynadavat to origo radio - zn Philips, jsou potřeba nějaké úpravy pro zapojení jiného - konkrétně Sony? Jde mi o to, jestli už tyhle origo rádia jsou připojený přes ISO konektor a pokud jsou jestli se mi nebude mazat paměť u rádia - dával jsem tatíkovi do Seata Sony rádio a musely se přehodit nějaké konektory, jinak se to pokaždé rozladilo...
Nové rádio zapojeno - stačí opravdu přehodit jen ty kablíky...jinak hraje dobře i na původní repro, samozřejmě nějaký lepší by se hodili...dálkové ovládání v ceně, ale asi nepoužitelné - max. ho půjčit případným spolujezdcům na zadních sedačkách.... :D
Skoda 120L - Citroen ZX 1.4 - Ford Mondeo combi 1.8 16V - Opel Sintra 2.2 16V - Opel Astra G 1.6 16V

tuner14
Příspěvky: 3
Registrován: 23 led 2007, 12:35

Příspěvek od tuner14 » 23 led 2007, 12:38

chcem sa spytat ked vytiahnem origo radio s astri G a idem tam davat kenwood co musim preto spravit?ma opel od vybavi iso koncovku?abo treba kupit?

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 30 led 2007, 12:22

tady se můžete podívat jak jsem vytahoval CAR 400 já. Musel jsem použít fakt hrubou sílu.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... highlight=
Astra G 1,8 16V caravan, automat

Uživatelský avatar
Radek.km
Příspěvky: 262
Registrován: 16 bře 2006, 13:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek.km » 30 led 2007, 12:25

pokud nechcete měnit rádio (například kvůli ovládání na volantu nebo displeji) můžete použít tohle (přehrává to i mp3 přímo z flash disků)
http://www.emgeton.com/product82.htm
a diskuse k tomuto výrobku:
http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp ... 8&Main=116
Astra G 1,8 16V caravan, automat

koudy
Příspěvky: 101
Registrován: 21 čer 2006, 12:21
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od koudy » 30 led 2007, 16:59

=== Astra-G Caravan 1.8 16V ´99 ===

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 30 led 2007, 20:31

Nereste takovy bastly kupte si poradny radio na mp3, nyni uz lepsi znacky taky s usb vstupem, stoji new do 3 litru a vykon ma mnohem vetsi a zvuk kvalitnejsi nez seriovy kazetaky 8)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Marky
Příspěvky: 1821
Registrován: 13 bře 2006, 17:39
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marky » 30 led 2007, 21:31

Souhlasim s Tebou po vlastni zkusenosti vim, ze je to spis jen takova nouzovka, ale ne kazdemu se muze libit v aute neoriginal. Za 3litry s USB to rozhodne nebude vdocko natoz alpinka, je to o vkusu a o penezich :wink: .

Odpovědět