NEmultifunkční volant

Vše o zapojení repro, radia atd..
Uživatelský avatar
JoeL
Příspěvky: 1274
Registrován: 25 úno 2009, 18:29
Bydliště: ZL kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: NEmultifunkční volant

Příspěvek od JoeL » 03 črc 2009, 00:22

odpojit baterku, sundat abg a zkontrolovat zapojeni konektoru a kabelaz ovladani radia...pokud klakson troubi, asi to nebude stejny problem jako mel tady kolega..ale vyloucit se to neda...treba mas v krouzku prerusenych mene kabelu nez on :D Zkontroluj, uvidis
www.Hasic.net
www.dopravak.cz
www.rekreacebuchlovice.cz

Reklama
 

HerryCZ
Příspěvky: 3041
Registrován: 03 bře 2009, 20:57
Bydliště: Frydek-Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: NEmultifunkční volant

Příspěvek od HerryCZ » 03 črc 2009, 07:42

Na kolik vubec vyjde ten krouzek ??
Obrázek

Obrázek

Opel Zafira 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722)-Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi-S ni uz to neni tak squleee jako s S100

Uživatelský avatar
sovicka
Příspěvky: 719
Registrován: 01 bře 2007, 19:55
Bydliště: Prágl / HK
Kontaktovat uživatele:

Re: NEmultifunkční volant

Příspěvek od sovicka » 03 črc 2009, 12:17

500-700Kč na vrakáči - ale já to kupoval už před x lety, takže to nevím stoprocentně
Astra G sportive r.v. 99, 3dv, X18XE1 (jezdí i pod 6l/100km!), polarmeerblau, pár vychytávek, žádný tuzing... - a najdete jí tady: https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 821#120821

BaronT
Příspěvky: 12
Registrován: 02 črc 2009, 23:58

Re: NEmultifunkční volant

Příspěvek od BaronT » 14 črc 2009, 16:41

Tak jsem se k tomu konečně dostal, vyhodil bag, volant a pri bližším zkoumání na nic nepřišel. Tak jsem tam fouknul rádio z předchozího auta, nyní mám čudliky na volantu jen na okrasu... :D

Dj.radim

Re: NEmultifunkční volant

Příspěvek od Dj.radim » 14 črc 2009, 17:03

Perfektní oprava závady :roll: :twisted: ale když ti to vyhovuje :| A nefungovalo to náhodou stejně i s origo rádiem? :roll: :roll: :roll:

HerryCZ
Příspěvky: 3041
Registrován: 03 bře 2009, 20:57
Bydliště: Frydek-Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: NEmultifunkční volant

Příspěvek od HerryCZ » 14 črc 2009, 17:06

Jinak je treba krouzek promerit, jestli je vodivy a pokud ano je treba hledat zavadu spise v kabelazi nebo radiu. Pokud na nic neprijdes, tak jde upravit stavajici DO k tvemu radiu, je treba jen zjistit jaky odpor dela jakou funkci.
Obrázek

Obrázek

Opel Zafira 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722)-Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi-S ni uz to neni tak squleee jako s S100

matheew
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2010, 09:51
Bydliště: Okres Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: NEmultifunkční volant

Příspěvek od matheew » 09 lis 2010, 21:14

"Achjo, dneska sem to měl rozdělané - i vydělané rádio, jestli je vše ok, a nevypadalo, že by bylo něco špatně zapojené. Dráty pevně držely a nenašel sem žádný problém. Do volantu musí proudit šťáva? Protože mi ani nesvítí podsvícení..

EDIT: Tak podle toho co sem se dočetl to vypadá asi fakt na ten kroužek pod volantem. Mrknu na to zítra.. jestli mě neodbouchne airbag:D"

Tak jsem to rozdělal a zjistil, že moje zafirka byla asi určitě střelená.. byl zásah do volantu a napájení tlačítek bylo uplně odpojené, nebyl pro ně ani napájecí vývod - byl rovnou pro klakson místo prvně pro tlačítka a z toho do klaksonu. Tzn, že tam někdo dával vývod z toho kroužku z volantu, kde nebyly tlačítka pro rádio.. zítra zajedu na opel servis, snad mi dají správný drátky a třeba i za rozumnou cenu odborně vymění.. když ne, tak si to udělám sám.. strach z oddělání airbagu jsem už překonal:D

matheew
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2010, 09:51
Bydliště: Okres Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: NEmultifunkční volant

Příspěvek od matheew » 16 lis 2010, 19:58

Tak na Oplu mi nabídli kroužek za 2000 bez dph. Napsal sem proto asi deseti vrakovištím, někde se mi ozvali že mi za 1500 prodají, ale ozvali se mi i z vrakoviště, kde mi ho dají za 500 + poštovný. PPL mi ho dovezlo a dneska sem to tam hodil. Není to nijak těžké, ten slovní návod, co tu je tak je přesný. Btw, nezapomeňte odpojit baterku a minutu počkat, než odpojíte airbag. Všem, kdo ho budou měnit, tak hodně zdaru:) mě to pomohlo:)

jirisek
Příspěvky: 9
Registrován: 08 úno 2011, 03:06

Re: NEmultifunkční volant

Příspěvek od jirisek » 08 úno 2011, 16:51

Mam podobný problem s ovládaním na volantu. Svítí ale nefunguje. Dá se to nejak proměřit na radiu abych to nemusel celé rozdelávat zbytečně? Nebo je nutné rozdelavat ten airbag? Nevím jak se to rozdelava aby nebouch.

Odpovědět