Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Mike.S » 30 čer 2010, 18:48

a pomohlo?
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Reklama
 

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Radoš 92 » 30 čer 2010, 23:35

No dneska jsem taky ty jo nemohl a ni za nic otočit klíč, bál jsem se že zlomím, tak jsem si hrál a hrál až to povolilo, asi po 10 minutách. Zítra jdu koupit ten sprej FAB a na dílně si nafasuju WDčko, a mezi trhačkou, mám na to 5 hodin tak si to taky udělám. Tohle není dobré, jak to dělá.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

HerryCZ
Příspěvky: 3041
Registrován: 03 bře 2009, 20:57
Bydliště: Frydek-Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od HerryCZ » 01 črc 2010, 07:20

Jj prisly vedra.
Obrázek

Obrázek

Opel Zafira 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722)-Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi-S ni uz to neni tak squleee jako s S100

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Mojmec11 » 01 črc 2010, 14:47

Takže tady fotečky z opravy elektrické části spínačky.
Obrázek
Na těchhle kontaktech je evidentně něco špatně.
Obrázek
Takhle to vypadá po rozebrání,na těch 2 bílých malých nesmyslech chybí propojovací pacičky.
Obrázek
Pacičky před očištěním,každá je jinak dlouhá,pozor na to při montáži,nevím kam která,ale dá se to poznat prozkoumáním toho šedého plastového kusu s kontakty.
Neznámý konektor,k čemu pak je to nachystané ?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na tom šedém plastu s kontakty jsou 3 zajišťující výstupky,které to drží.2 jdou vycvaknout,ale poslední je zepředu,ale jde to celé vyndat,opatrně.Pozor na ty 2 kovové pacičky,at se vám někam neztratí.Při montáži jsem je plácl na vazelínu,jinak se vysypala aspon jedna.Šedý plast se mi nepovedlo stáhnout z konektorů,nevím proč,použil jsem mírné násilí a pak se na to vybodl,čištění kontaktů proběhlo v autě.
Šmirgl,sprej na kontakty:a kontrolky už ani nebliknou.Občasné probliknutí nebo zhasnutí kontrolek při manipulaci s klíčem ve spínačce,byla už známka zasrání kontaktů,došlo mi to,až když jsem to rozebral.
Jo a taky pozor na správné natočení plastového kolíku,ten dlouhý,je zeseknutý a nejde otočit jinak než správně.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Radoš 92 » 01 črc 2010, 23:19

Mi zatím pomohlo jen stříknutí WD do psínačky, uvidíme jak dál. Zatím se chová jako nová.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

lukbo
Příspěvky: 4
Registrován: 17 črc 2010, 19:10

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od lukbo » 17 črc 2010, 19:15

prosím neví někdo jak rozebrat vložku u opel omega 2,6 r.v.2000 automat predem děkuji

Uživatelský avatar
Estevez
Příspěvky: 22
Registrován: 25 úno 2008, 10:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Estevez » 25 črc 2010, 21:14

Ahoj, díky za fotonávod, který mi dodal kuráž ke svépomocné opravě. Ušetřil jsem tak cca 2500Kč - v Renocaru jednoznačně navrhovali jako řešení výměnu spínačky za cca 2000 + překódování nového klíče za pětikilo. Závada se ohlásila ta, že už několik týdnů se vzácně stávalo, že klíčem nešlo otočit z nulové polohy a teď to skončilo tak, že jím nešlo otočit už vůbec. Po čtvrthodinovém casnování s klíčem a volantem se to podařilo - tak jsem dočasně nechával jeden klíč v zapalování a druhým zamykal auto :-) Prostříkání WDčkem nepomáhalo. Pustil jsem se do demontáže ještě před nalezením tohoto návodu, což mě stálo urvaná plastová očka horního krytu volantu - nevšiml jsem si že to na něčem drží, šlo to snadno odklopit - a roztrhnout očka, kterými prochází šrouby skryté pod volantem. Celkem snadno se podařilo vyjmout vložku. Když jsem ji prostříkával v kýblu proudy WD, vytekla spousta tmavého sajrajtu, ale klíčem otáčet nešlo. Kovový kulatý kolík na vnitřním konci vložky se zasekával o pouzdro, ve kterém je pro něj dráha - ta byla v namáhaném místě opotřebovaná s vyhloubeným dolíkem. I chopil jsem se pilníku a opracovával náběhovou hranu po které ten kovový kolík klouže, tak aby měl možnost naběhnout hladce kam má - heuréka! Naplácal jsem do toho vazelínu z kufru od bouracího kladiva, vše sestavil a nyní to chodí jak víno a já mám obrovskou radost z dobře provedného zásahu a ušetřených peněz. Díky pánové!

Uživatelský avatar
Lucky
Příspěvky: 489
Registrován: 08 črc 2008, 20:33
Bydliště: Ostrava

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Lucky » 05 čer 2011, 07:58

Také se připojuji k poděkování. V pátek jsem se k tomu odhodlal a podle návodu to šlo samo.
Díky, díky, díky 8)
Opel Astra G Caravan 1.6 16V X16XEL Comfort

Uživatelský avatar
Pavel beranek
Příspěvky: 40
Registrován: 06 bře 2011, 17:20

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Pavel beranek » 05 čer 2011, 10:38

Ahoj
Super návod dnes jsem málem neodjel na výlet.Nešel zaboha otočit klíček,po 30 minutách ruzného cloumání a povitahování jsem to vzdal :( stím že se nikam nejede.
Zasedl jsem k PC a našel tvuj návod a tak jsem se do toho pustil.
Trvalo to cca 45 min a je opraveno,vytáhl jsem vložku vyčistil naftou a promazal vazelínou od FAB (našel jsem tam pořádnej humus celé jako zalepené nějakým sajrajtem )no a zámek chodí jako nový.
Tak ještě jednou děkuji za návod super. 8)
Škoda Rapid 130 5speed

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Radoš 92 » 05 čer 2011, 15:24

Tak jsem si taky s tím teď pohrál. Jednodušší, než jsem myslel. Tím že jsem včera dělal páčku stěračů z Omegy B, tak jsem měl rozdělaný sloupek řízení, tak jsem to udělal při jednom. Teď sušíme vložku na okně na sluníčku. Vzal jsem to nějakým čistidlem na barvy, nebo co, nějaké lihové čistidlo. :)
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
Lucky
Příspěvky: 489
Registrován: 08 črc 2008, 20:33
Bydliště: Ostrava

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Lucky » 12 črc 2011, 20:42

Ahojte,
tak měsíc po vyčištění a promazání vložky zámku se objevil problém. Když vyndávám klíč ze zámku, tak mi zámek zůstane viset. Až do něj drcnu prstem cvakne a vyjede. Co se mohlo po...at? Mazal jsem to mazadlem na zámky FAB mazadlo plus. Je možné, že některá část chce promazat vazelínou?
Díky moc
Opel Astra G Caravan 1.6 16V X16XEL Comfort

Uživatelský avatar
mathej
Příspěvky: 62
Registrován: 27 srp 2011, 12:33

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od mathej » 22 črc 2012, 16:13

Super navod. Dik moc.
Zamok je vycisteny aj z vnutra a teraz schne. zajtra skocim do klucovej sluzby pre nejaku vazelinu na zamky a dam to dokopy
Opel Zafira B 1.8 16V, 88kW - 2014 (A18XEL)
Opel Astra G 1.6 16V, 74kW - 1998 (X16XEL)
+ Opel Meriva 1.7 DTi - 2005 +
+ Škoda 105L +

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od mexxo » 25 črc 2012, 16:05

Lucky píše:...Až do něj drcnu prstem cvakne a vyjede. Co se mohlo po...
Prepláchnutie a premazanie je dočasná oprava. Problém je v opotrebení vložky zámku. Ak ti premazanie nepomohlo, treba vymeniť vložku zámku: http://elitecat.cz/ArticleDetails.aspx? ... TTab=False
Kolíček vo vnútri sa už zadrháva a nezasúva. Preto sa nedá zámkom otočiť. Pri výmene vložky sa dajú stavítka pre zúbky klúča prehodiť zo starej vložky, takže aj naďalej pasuje starý klúč. Odporúčam to dať urobiť klúčiarovi, alebo niekomu šikovnému a precíznemu, aby ste si ich nepostrácali, alebo neprehodili. Vnútro vyzerá takto: http://elitecat.cz/ArticleDetails.aspx? ... TTab=False
Čo sa týka elektrickej časti, aj tá sa dá kúpiť samostatne: http://elitecat.cz/ArticleDetails.aspx? ... TTab=False
A všetky tieto časti sa dajú kúpiť aj lacnejšie ako v odkazoch pre ukážku. :wink:

Uživatelský avatar
Lucky
Příspěvky: 489
Registrován: 08 črc 2008, 20:33
Bydliště: Ostrava

Re: Demontáž valcovej vložky zámku riadenia a zapaľovania

Příspěvek od Lucky » 25 črc 2012, 17:48

Ahoj, no vložka je určitě hodně opotřebovana, ale tohle byl problém odfláknutého čištění.
Když jsem to udělal podruhé a pořádně, vložka maká.
Jen pro info.
Opel Astra G Caravan 1.6 16V X16XEL Comfort

vejv
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2010, 15:37
Kontaktovat uživatele:

Drhne klíč -nejde otočit

Příspěvek od vejv » 15 srp 2012, 21:08

Čau hledal jsem tu na foru a nenašel, tak se chci zeptat. Mam opel Zafira A. Když dám klíček do zapalování, chci otočit tak klíč se otočí jen drobet, sepne nějaký kontakt, jelikož se rozvítí počítač, ale nejde otočit, tak lomcuju s klíčem i volantem a nakonec se mi podaří klíč otočit a nastartovat. Když chcípnu a klíč nevyndám vše jde v pohodě, ale jakmile klíč vyndám a cvakne to uvnitř skříně, asi nějaká pojistka, tak zase to samé. Nejde otočit. Do teď to fungovalo jak má a najednou to začlo takhle zlobit, už s ním normálně neotočím. Co s tím? promazat, nebo to bude něco horšího
díky za vaše rady a zkušenosti Martin
Naposledy upravil(a) Radoš 92 dne 16 srp 2012, 22:34, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno do správné sekce
Opel Zafira 2.2i r.v. 2001 (Z22SE) - LPG

Odpovědět