DM: Zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoš 92 » 17 pro 2007, 10:55

Pája píše:Hoši vy tady pořád laborujete se světlama, ale co nato STK. Druhá mlhovka budiš to je v pořádku, ale koncová světla cpát do mlhovek nebo přehazovat brzdovky no nevím. Každé světlo či sklíčko má jakousi homologaci na co je určené.
No právě. Já mám dilema. Mi se to líbí, tak jsem přemýšlel natáhnout drát k řidiči a hodit vypínač na ty vrchní pozičky, prostě třeba v noci to vypnu, nebo i na STK, :lol:, ale zároveň nechci, aby to někomu vadilo. Ono i ve dne se na tebe kdekdo lepí na zadek a pak mu to svítí do :shock:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Reklama
 

Uživatelský avatar
GibonArt
Příspěvky: 236
Registrován: 26 črc 2007, 22:56
Bydliště: Nižbor
Kontaktovat uživatele:

Je to dobrý

Příspěvek od GibonArt » 22 led 2008, 12:49

Je to dobrý mít dvě mlhovky.. i já to tak chci... Mám nový LED světla, kde je díra i následně objímka na žárovku a vypadá to že je přiveden i kejbl... ale žárovka nesvítí.... auto je z německa a tam byla povolená jen jedna... nevím kde hledat závadu... kabel co vede do mlhovky (jelikož jsou u těch světel kabely zvlášť ke každé žárovce) je prostě mrtvej... HELP :-)

Jumbo
Příspěvky: 5
Registrován: 11 bře 2008, 22:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jumbo » 03 dub 2008, 22:33

Cau panove,s tou druhou mlhovkou se mi to docela libi,ale ten napad spinat mlhovky s brzdovkama uz moc ne.Myslim ze v noci to bude hodne oslnovat.Ale poradim jak to zapojit.Je to jednoduche-staci prachobycejna dioda.Kdyz propojite brzdy s mlhou pres diodu (anoda na brzdova svetla-katoda na mlhovku),tak to bude fungovat tak,ze pri sepnutych brzdach pujde napeti pres diodu (v propustnem smeru) do mlhovek a ty budou svitit s brzdama.Pokud zapnete mlhovky,napeti na brzdy se nedostane (dioda v zavernem smeru) a tedy sviti jenom mlhovky.Jeste upozorneni:dioda musi byt dimenzovana na proud alespon 10A,aby vydrzela proud dvou zarovek 21W-je to sice jen 3,5A ,ale 10A dioda se nebude tolik zahrivat.
Jumbo ASTRA G 1,6 16V

Uživatelský avatar
Slag
Příspěvky: 1153
Registrován: 09 led 2007, 09:13
Bydliště: Brno

...

Příspěvek od Slag » 03 dub 2008, 23:00

Španělská vesnice, ale třeba to bude pravda...zní to odborně :lol:
Astra 1.4 (X14XE), sedan, r.v. 98, ABS, pal. PC, CCR600 8 repro, 2x el. okna, sport. sedačky, orig. 15" alu... FOTO
VW T3 Caravelle GL 1.6TD
slag.loziska@email.cz

Jumbo
Příspěvky: 5
Registrován: 11 bře 2008, 22:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jumbo » 05 dub 2008, 21:40

Obrázek Obrázek
Tak pro nezasvěcené objasnim.Dioda je elektronická součástka,je to polovodič-tzn. že vede jen v jednom směru.Její vývody jsou označeny ANODA a KATODA.Anoda se připojuje směrem k + polu a katoda k - polu.Tedy když ji zapojíš anodou na brzdová světla a katodou na mlhovky,"+" pujde pres diodu na žarovku mlhovek,protože dioda je v propustném směru.Naopak když rožneš mlhovky "+" přes diodu neprojde,tedy svítí jen mlhovky.Žádnou vědu v tom nehledej,je to jednoduchý.Diodu koupíš v každé prodejně se součástkama a když řekneš že chceš 10 amperovou,tak ti určitě nějakou vhodnou doporučí.A na diodě je vždy proužkem označena katoda.
Jumbo ASTRA G 1,6 16V

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Příspěvek od Luboš X17DTL » 06 dub 2008, 15:42

Já mám taky doma jeden polovodič(manželku). :lol: :lol: :lol: Jenom nevím, jak ji mám zapojit. Jestli je levá ruka anoda nebo katoda. :D :D :D Víš si rady i s tím?
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Jumbo
Příspěvky: 5
Registrován: 11 bře 2008, 22:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jumbo » 06 dub 2008, 21:22

Luboši,tak na tohle už mé znalosti elektroniky opravdu nestačí,ale ze zkušenosti ti můžu poradit metodu "zkusmo",ta ještě nikdy neselhala.Zapoj pravou na + a levou na -.Pokud tě pustí na pivo,je ve směru propustném a je tedy vše v pořádku.Jestli ne,tak zkus obrátit polaritu.Jetli ani tohle nepomůže,je zřejmě přerušená nebo proražená,alespon takhle to u diod chodí.
Jumbo ASTRA G 1,6 16V

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoš 92 » 06 dub 2008, 22:20

To Jumbo: Tak to je paráda. Sice nevím jeslti to budu dělat, 5 světel na brzdu je docela moc, ale je to super. Díky. koukám že nic moc příspěvků nemáš - jsi tu asi krátce, tak ať se ti tu líbí. :wink:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoš 92 » 11 kvě 2008, 21:25

No, tak už vím, že to dělat nebudu. 4W žárovky jsou nahoře stejně svítivé, jako 5W dole. Tzn. že by to musela být žárovka o menším příkonu, tak asi 20W. Když totiž zapnete mlhovky a brzdy, jde vidět i ve dne, natož v noci, na křižovatce kdykoli z vozidla stojícího za vámi a hlavně v mlze, že horní světla svítí více. Proto brzdy nahoru nedoporučuji.


Jediná věc co je ještě jako dobrý nápad na 4 koncová poziční světla, pro ty co to máme je, že když nám odejde žárovky, jako mi se teď stalo, tak někam se musí dojet se třemy koncovými světly, což nevypadá hezky. Proto jsem chtěl dozadu dát do každého světla vypínač. Tím bych vyřešil i technickou, protože bych to před ní vypnul a hotovo. (K montáži vypínačů do koabiny nějak sešlo... :lol: ). Pak jsem ale přišel na lepší věc.

Náhradní žárovky.
Náhradní žárovky 4W/21W, upravené a již připravené pro montáž. Na žárovky si doma připájíme drátky, tak jako normálně ve světlech, ale s tím, že budou mít koncovky. Jsou to takové ty malinké spojky drátků, sehnatelné v každém elektru. Jsou dva druhy, jako na repro, takže se dá jendna menší a jedna větší, tak samo to bude ve světlech. (Zjistíme polaritu a dáme jednu na + a druhou na - , stejně jako ve světlech!!!! A když žárovky praskne, tak jednoduše není třeba brát domů celou lampu, ale jen vyměnit žárovku, nacvaknout kontakty, (malá a velká koncovka udržuje polaritu) a je to hotovo.

A STK? Jen se rozpojí ve světlech jeden drátek...
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Jetelíček
Příspěvky: 16
Registrován: 06 lis 2007, 12:30
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Jetelíček » 22 led 2009, 20:57

Zdarec lidičky....
Tak jsem to dnes taky urobil a bomba.....
Přílohy
DSC00076.JPG
(111.21 KiB) Staženo 119 x

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Radoš 92 » 22 led 2009, 22:20

Parádička. 8)
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Trdlo » 22 led 2009, 22:41

Jetelíček: Hezký, ale zmenši si ten obrázek, tohle je hroznej plakát.... :twisted:
END

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od AstraMan » 22 led 2009, 23:19

Vypadá to celkem jednoduše, tak snad se mě to povede též... V nejhorším ty N-JOY lampy zku**ím :lol:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Stanley89
Příspěvky: 105
Registrován: 11 led 2009, 01:02
Bydliště: Lázně Mariánské
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Stanley89 » 19 úno 2009, 17:54

Zdarec tak dneska idu do toho take sem zvedav jak se mi to povede pak sem hodim foto....

Uživatelský avatar
Stanley89
Příspěvky: 105
Registrován: 11 led 2009, 01:02
Bydliště: Lázně Mariánské
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní pravá mlhovka – návod popis a foto

Příspěvek od Stanley89 » 19 úno 2009, 21:07

Tak sem si teda uz udelal prace max na deset min :) , dirku sem udelal micro pajkou a zachvily bylo hotovo :lol: :lol: ...vypada to luxusne 8) 8)

Odpovědět