Stránka 1 z 1

Potřebuji poradit....

Napsal: 09 kvě 2018, 21:50
od COBEIN
Kamarádi, prosím vás o radu. Na co si mám při výměně Alternátoru dát pozor, myslím tím něco na co bych mohl eventuelně zapomenout a pak si práci kvůli nějakému třeba šroubku mohl zopakovat. Na Mercedesu Sprinteru jsem alternátor vyměnil na dálničním parkovišti a dá se říct že skoro potmě, ale to je dodávka která má více prostoru kolem motoru a jeho komponentů. Děkuji předem. :?

Re: Potřebuji poradit....

Napsal: 10 kvě 2018, 08:58
od Marťasek
Jinak je dobré mít kus dřeva nebo kus tyče + a teĎ bych kecal zda 17? 19? ořech (dlouhý) ten nasadíš na matici od napínací kladky a za pomocí "páky" ji uvolníš - tím sundáš řemen. No a pak jen nějak dostat s auta ten debilní šroub jak sem měl problémy já viz odkaz:

http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... &start=300


Práce je to tak na 30minut...

Re: Potřebuji poradit....

Napsal: 10 kvě 2018, 12:12
od COBEIN
Děkuji Marťásku, asi mně čekají jen samé pozitiva! :cry:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak jsem se po noční prospal a po probuzení cca ve 12:35 hod. jsem se pojal úkonu-udělat si kafe. Ještě než presovač kávu připravil zvonil dole kurýr od PPL s Alternátorem. Doma jsem ho u kávy vybalil a nestačil jsem se divit :? altík je od nového k nerozenání. Snad bude i tak dobře jak vypadá i pracovat. (až ho přes víkend namontuji!)

Re: Potřebuji poradit....

Napsal: 10 kvě 2018, 22:13
od Marťasek
IMG_20180112_141736.jpg

Jojo vypadal fakt jak 100% nový.... Nikde známka toho že by něco bylo "repas"...

Re: Potřebuji poradit....

Napsal: 06 říj 2019, 14:52
od COBEIN
Zase mám problém, byl se tady (nejen na to) podívat osobně Marťásek a popsal mi jak postupovovat při zpětném namontování zadní lavice.
Takže za 1. Nejdřív posunout př.sedadla co nejvíc dopředu.
2. ve dvou lidech usadlit lavici na své místo -ale nejdřív zasunout středovový posuv.
3. pak si pohrát s usazením do zámků v kolejnici a přišroubovat patřičnými šrouby.
4. vyzkoušet funkčnost, vše podotahovat a oplastovat dopředu odstraněnými plasty.

Ven jsem to dostal v přírodě(u potůčku) sám ale zpět to prostě není práce pro jednoho a teď když mám domluveného pomocníka s dílnou tak se raději dopředu ptám odborníků..... Nerad bych to dělal znovu!

Re: Potřebuji poradit....

Napsal: 06 říj 2019, 18:53
od Marťasek
Cobe jak sem ti říkal - ta lavice je vlevo na straně řidiče usazena dobře střed nejde pokazit - ale ta pravá strana ta je tak špatně vsazená - vyfoť si mobilem jak to máš na straně řidiče a stejně to musí zapadnout i na pravé straně.

A než to tam dáš tak si pod tou lavíci vyluxuj :mrgreen: pak se tam těžko dostává.

Já desla bojoval s těma sedadlama... masakr.. Pak pisnu a dám foto 8)

Re: Potřebuji poradit....

Napsal: 07 říj 2019, 18:22
od COBEIN
Tak a je to! Lavice je v autě a funguje i posuv! Jak se říká- ve dvou se to lépe táhne, tak v případě zpětné montáže zadní lavice to sedí přesně a doslova! Pomohl mi jeden kamarád a za cca 15 minut bylo nasazeno-odzkoušeno. Pak už jsem si sám jen dostrojil plasty kolem a podotahoval šrouby. Marťasku děkuji ti za rady!

Re: Potřebuji poradit....

Napsal: 07 říj 2019, 21:36
od Marťasek
šikula - příště už víš jak na to :-)

Re: Potřebuji poradit....

Napsal: 08 říj 2019, 10:40
od COBEIN
Máš pravdu kamaráde Marťasku, ale přece jen, kdybych to měl dělat znovu tak bych hned vyhledal pomoc druhého! Toto radím i tomu kdo si třeba koupí mou doposud používanou sadu sedadel která je v inzerátech.

Re: Potřebuji poradit....

Napsal: 12 pro 2019, 22:12
od COBEIN
Tak repasovaný Alternátor je zase venku a v autě "alternuje" ten původní opravený. V pondělí ho v rámci reklamace povezu do OV odkud byl před rokem koupen. I když mi mechanik altík prohodil, zjistil že dobíjí ale zdá se mu že taky málo! Kde může být ještě problém? Startér přece odebírá el. až když se startuje ne? Ještě mně tak napadá, nechat si u autoelektikáře vyměnit kabely od baterky(vč.svorek) ke startéru!