Stránka 1 z 1

Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Napsal: 08 bře 2020, 00:24
od Jets
Ahoj, jdu si sem pro radu.
Cestou na výlet problikla kontrolka dobíjení, pak se rozsvítila a po cca 1km auto zdechlo. Nevěřili byste, co se stalo. Uvolnil se šroub hlavní klínové řemenice na klice, po chvilce pak z pera na hřídeli sjela (zřejmě) i ta rozvodová a motor se protočil proti rozvodům a potkal se. Přemýšlel jsem, proč se šroub povolil. Prý má být ma sestavě gumová podložky proti přenosu vibrací- tu jsem nenašel, takže počítám, že se rozpadla a tím pádem vznikl prostor pro povolení šroubu.
A teď co s tím, auto je pěkné, německá výroba 2004, žádný classic z Polska, 10 airbagů, aut. klima, bez koroze, jenže když mi řekli cenu za motor bez známé historie, bez nastrojení, bez záruky na rozvody, cenu za práci za přestrojení, nové rozvody celkem cca 16t. a pořád by to byl zajíc v pytli, co se může vyšplhat na 20t.... nevím nevím, jak dál.

Prodat celé auto? Nebo ho prodat po dílech? Nebo tady někdo máte rozumný motor za rozumnou cenu? Nebo sehnat stejné auto bez papírů na přestavbu? Nebo máte jinou radu?

Za cokoliv předem děkuji.

Re: Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Napsal: 08 bře 2020, 23:23
od Honz@
Můj názor - úplně bych zavrhnul prodej po dílech. Vzhledem k tomu, jaká je v tuhle chvíli poptávka po dílech a kolik stojí celé Astry - nemá to smysl cenově a budeš to prodávat rok a stejně ti zbydou věci, co nikdo nechce.

Když bys chtěl prodat auto vcelku, dostaneš pár tisícovek.

Pokud máš auto rád a jseš ochotnej obětovat to běhání a shánění všeho kolem, volil bych variantu koupě celého jiného motoru. U spousty prodejců se dá motor ještě poslechnout. Jasně, peníze to stát bude, ale jiný varianta asi není.

Re: Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Napsal: 09 bře 2020, 07:20
od Marťasek
nj celá astra se dá sehnat kolem 10 - 15tis. s funkčním motorem a dokonce i ještě s platnou stk. Asi bych šel cestou koupě jiného celého auta a použít ho jako zdroj ND. Co s toho použiješ zase do něj naážeš zpět a pak to jen zavezeš na zvrakování aby to bylo komplet jak to chtějí.

Na vrakáčích jsou totální zloději to ani nemá cenu tam chodit. Já teď sháněl zadní brzdič a za použitý na vraku chtěli 1200kč - min mě řekl 1000kč že prej za tu cenu ho vždycky prodá :lol: . No nevím já koupil funglovku za 1300 se zárukou a mám pokoj nadosmrti - doufám. A tak to je ze vším. Ceny "dohodou" ale jak jim zavoláte, tak si myslí že chytili rybu co jí pořádně podojí. Pak se diví, že mají narvaný sklady, a že to nikdo nechce.

Pokud je auto zdravé bez rzi a fakt v supr stavu jiné bych asi dnes nekupoval. Ty nové modely jsou prošpikovaný tak elektronikou že s toho běhá až mráz po zádech jak se rozsvítí kontrolka motoru :-)

Re: Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Napsal: 09 bře 2020, 15:56
od hefab
A nad variantom motor opraviť si neuvažoval?
Piesty poškodené byť nemusia.
Vymeniť ventily, nové tesnenie pod hlavu,... trochu roboty a beháš ďalej :)

Re: Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Napsal: 09 bře 2020, 21:20
od Mojmec11
Jestli na to nechvátáš, nech si udělat nebo si udělej motor a máš pokoj. Nebo kup nějakej jinej a vezmi si z něj hlavu. Dáš nový těsnění, gufera ventilům a tadááá. :)