Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
Jets
Příspěvky: 21
Registrován: 08 říj 2008, 22:07
Bydliště: Truskovice
Kontaktovat uživatele:

Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Příspěvek od Jets » 07 bře 2020, 23:24

Ahoj, jdu si sem pro radu.
Cestou na výlet problikla kontrolka dobíjení, pak se rozsvítila a po cca 1km auto zdechlo. Nevěřili byste, co se stalo. Uvolnil se šroub hlavní klínové řemenice na klice, po chvilce pak z pera na hřídeli sjela (zřejmě) i ta rozvodová a motor se protočil proti rozvodům a potkal se. Přemýšlel jsem, proč se šroub povolil. Prý má být ma sestavě gumová podložky proti přenosu vibrací- tu jsem nenašel, takže počítám, že se rozpadla a tím pádem vznikl prostor pro povolení šroubu.
A teď co s tím, auto je pěkné, německá výroba 2004, žádný classic z Polska, 10 airbagů, aut. klima, bez koroze, jenže když mi řekli cenu za motor bez známé historie, bez nastrojení, bez záruky na rozvody, cenu za práci za přestrojení, nové rozvody celkem cca 16t. a pořád by to byl zajíc v pytli, co se může vyšplhat na 20t.... nevím nevím, jak dál.

Prodat celé auto? Nebo ho prodat po dílech? Nebo tady někdo máte rozumný motor za rozumnou cenu? Nebo sehnat stejné auto bez papírů na přestavbu? Nebo máte jinou radu?

Za cokoliv předem děkuji.
Astra 1.6 16V 74kW EcoTec, 2001, caravan
(dříve Citroën AX 1.1i 44kW, 3dv. a Omega A 2.0 i, 1988, caravan - s láskou vzpomínám )

Reklama
 

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Příspěvek od Honz@ » 08 bře 2020, 22:23

Můj názor - úplně bych zavrhnul prodej po dílech. Vzhledem k tomu, jaká je v tuhle chvíli poptávka po dílech a kolik stojí celé Astry - nemá to smysl cenově a budeš to prodávat rok a stejně ti zbydou věci, co nikdo nechce.

Když bys chtěl prodat auto vcelku, dostaneš pár tisícovek.

Pokud máš auto rád a jseš ochotnej obětovat to běhání a shánění všeho kolem, volil bych variantu koupě celého jiného motoru. U spousty prodejců se dá motor ještě poslechnout. Jasně, peníze to stát bude, ale jiný varianta asi není.
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Příspěvek od Marťasek » 09 bře 2020, 06:20

nj celá astra se dá sehnat kolem 10 - 15tis. s funkčním motorem a dokonce i ještě s platnou stk. Asi bych šel cestou koupě jiného celého auta a použít ho jako zdroj ND. Co s toho použiješ zase do něj naážeš zpět a pak to jen zavezeš na zvrakování aby to bylo komplet jak to chtějí.

Na vrakáčích jsou totální zloději to ani nemá cenu tam chodit. Já teď sháněl zadní brzdič a za použitý na vraku chtěli 1200kč - min mě řekl 1000kč že prej za tu cenu ho vždycky prodá :lol: . No nevím já koupil funglovku za 1300 se zárukou a mám pokoj nadosmrti - doufám. A tak to je ze vším. Ceny "dohodou" ale jak jim zavoláte, tak si myslí že chytili rybu co jí pořádně podojí. Pak se diví, že mají narvaný sklady, a že to nikdo nechce.

Pokud je auto zdravé bez rzi a fakt v supr stavu jiné bych asi dnes nekupoval. Ty nové modely jsou prošpikovaný tak elektronikou že s toho běhá až mráz po zádech jak se rozsvítí kontrolka motoru :-)
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Re: Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Příspěvek od hefab » 09 bře 2020, 14:56

A nad variantom motor opraviť si neuvažoval?
Piesty poškodené byť nemusia.
Vymeniť ventily, nové tesnenie pod hlavu,... trochu roboty a beháš ďalej :)
Astra G 1.4 Twinport

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Potkal se mi motor Z16XE - vyplatí se ještě výměna motoru?

Příspěvek od Mojmec11 » 09 bře 2020, 20:20

Jestli na to nechvátáš, nech si udělat nebo si udělej motor a máš pokoj. Nebo kup nějakej jinej a vezmi si z něj hlavu. Dáš nový těsnění, gufera ventilům a tadááá. :)
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Odpovědět