Napětí diagnostické lambdy?

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
simisim
Příspěvky: 51
Registrován: 25 dub 2012, 17:51

Napětí diagnostické lambdy?

Příspěvek od simisim » 07 kvě 2014, 19:17

Zdravim,
máte někdo tušení, okolo jaké hodnoty by se mělo pohybovat napětí na lambda sondě za katalizátorem?
U mého motoru 1,6 (CNG) jsem naměřil 0,08V (80 mV) s občasnými výkyvy. A někde jsem se dočetl, že by se to mělo pohybovat mezi cca 300mV - 800mV.
Nevim teda jestli spalování zemního plynu může být důvod větší lambdy (nižšího napětí), ale i na regulérních emisích bych neprošel, že mám moc vysokou lambdu.
Jinak regulační sonda se snad zdá v pořádku i když to neni ideální (ale je nová).
Obrázek
Díky za každý i pejorativní názor.

Reklama
 

simisim
Příspěvky: 51
Registrován: 25 dub 2012, 17:51

Re: Napětí diagnostické lambdy?

Příspěvek od simisim » 11 kvě 2014, 20:15

Nikdo nic?
Přece tu tomu někdo musí rozumět ne?

Vectra11
Příspěvky: 286
Registrován: 21 bře 2013, 20:43
Bydliště: Ostrava

Re: Napětí diagnostické lambdy?

Příspěvek od Vectra11 » 11 kvě 2014, 22:08

Na tuto otázku jsem taky hledal před časem odpověď a také se nedočkal (stejně tak nikdo nebyl schopný poslat logy z dobrého motoru pro porovnání)..... Pak jsem na jiném fóru našel info,že by snad měla mít okolo 430mV (L=1),ale neuložil si to a už to nemůžu najít :( Každopádně moje lambda takové hodnoty má a ME jsem prošel.
Je fakt,že na internetu není o diag. lambdě jejím měření skoro nic. Každopádně doporučuju lambdu měřit na benzín.

simisim
Příspěvky: 51
Registrován: 25 dub 2012, 17:51

Re: Napětí diagnostické lambdy?

Příspěvek od simisim » 12 kvě 2014, 06:04

Huráá lidé nevymřeli a někdo odpověděl 8)

Nicméně včera jsem to taky zkoušel meřit na benzin a výsledek je o něco lepší nejspíš.
Ale zase po sešlápnutí plynu se výsledné napětí na diagnostické lambdě rapidně snížilo, ale naštěstí zůstalo ustálené, tak snad by to mohlo výt v pořádku.
Tak aspoň přiložim další grafík.
Obrázek

Odpovědět