Zabezpečení- tajný vypínač

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Uživatelský avatar
Broky
Příspěvky: 143
Registrován: 11 dub 2006, 11:33
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Zabezpečení- tajný vypínač

Příspěvek od Broky » 15 led 2007, 10:27

Ahoj, chtěl bych do auta tajný vypínač a nevím jak přesně ho udělat. Napadlo mi přerušit tím vypínačem napájení cívky a nebo odpojit palivové čerpadlo. Co byste zovolili vy? Nejvíce se obávám toho, že když něco přeruším tím vypnutím vypínače, tak se rozsvítí kontrolka airbagu, což už se mi stalo když jsem rozpojil jednu svorkovnici.
--------------------------------------------------
<a href="https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... t=0">Astra G Caravan 1.6 16V comfort</a>, <a href="https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic. ... 0">Vlastní úprava masky</a>

Reklama
 

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Příspěvek od Trdlo » 15 led 2007, 12:31

Většinou se tajným vypínačem odpojuje čerpadlo. Mám to tak a v pohodě. Když nezapnu, nastartuju normálně, ale hned chcípne a rozbliká se kontrolka, vypnu klíče, zapnu vypínač, nastartuju (chvilku ji trvá, než chytí) a pohoda. Nic nesvítí.
A na tranzitu vůbec nenastartuju. Taky mám vypínání čerpadla, ale ford to má nějak propojený na jednotku a starter, takže když vypnu čerpadlo sejme to chybu napájení a nestartuje vůbec.
END

Michal Vlas
Příspěvky: 159
Registrován: 16 led 2007, 20:17
Bydliště: Volary

Tajny vypínač

Příspěvek od Michal Vlas » 08 úno 2007, 12:11

Chtěl jsem se zeptat taky o tom uvažuju ale jak mate udělany ten vypínač? To musím natahnout novej kabel dopředu nebo stačí nekde rozpulit svorkovnici a napíchnout se na ten spravny kablík? :idea:

LAIK
Příspěvky: 28
Registrován: 18 dub 2008, 15:05
Bydliště: Šaľa,SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LAIK » 19 dub 2008, 07:57

Cau, zrovna som si kupil auto. Kym tam nenamontujem alarm chcel by som tam dat tajny vypinac na odpojenie cerpadla. Len neviem ci mozem rovno zapojit vypinac, alebo pouzit rele?
OPEL ASTRA CARAVAN 1.7 DTI r.v.2001

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Příspěvek od Trdlo » 19 dub 2008, 08:20

Vypínač napíchneš do svazku pod palubkou, ale někde hlouběji a pak pořádně zamaskovat napojeni!!. Najdeš si správnej drát a de facto ho přerušíš. No a vypínač si schováš tam, kde se ti to zdá nejvhodnější.
END

LAIK
Příspěvky: 28
Registrován: 18 dub 2008, 15:05
Bydliště: Šaľa,SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LAIK » 23 srp 2008, 06:06

Mozem dat vypinac na palivove cerpadlo aj ked mam dizel?
Neznici sa cerpadlo, ked bude bez paliva? Nezavzdusni sa sustava?
Tu som sa docital, myslim ze to bolo nieco o dojazde na rezervu, ze ak ostane vstrekovacie cerpadlo bez paliva moze sa pokazit a sustava zavzdusnit. Tak ako ?
Mate iny napad pre tajny vypinac ako cerpadlo v dizlu ?
OPEL ASTRA CARAVAN 1.7 DTI r.v.2001

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Příspěvek od spermin » 23 srp 2008, 10:12

LAIK píše:Mozem dat vypinac na palivove cerpadlo aj ked mam dizel?
Neznici sa cerpadlo, ked bude bez paliva? Nezavzdusni sa sustava?
Tu som sa docital, myslim ze to bolo nieco o dojazde na rezervu, ze ak ostane vstrekovacie cerpadlo bez paliva moze sa pokazit a sustava zavzdusnit. Tak ako ?
Mate iny napad pre tajny vypinac ako cerpadlo v dizlu ?
čerpadlo nesmi nasát vzduch, takže by neměl být problém, ale pozjištuj si to,
TOTO je můj laický názor.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

esek1
Příspěvky: 53
Registrován: 02 bře 2006, 13:13
Bydliště: Šurany

Zabezpečení- tajný vypínač

Příspěvek od esek1 » 09 říj 2008, 14:27

no neviem ako to máte vy... ale ja to mám urobene tak že ked vypnem vypínač .. proste všetko sa rozsvieti ale nenaštartuje.. asi je odpojený prívod do spínacej skrinky

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1180
Registrován: 12 led 2007, 18:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanK » 09 říj 2008, 16:30

Otázkou je k čemu by měl takový vypínač sloužit. Pokud k odpojení palivového čerpadla (u benzínových motorů), tak tuto funkci má imobilizer. Pokud není v klíčku správný čip, tak jednotka nezapne relé palivováho čerpadla. Je tedy zbytečné takový vypínač mít.
Když už jej tam někdo mermomocí chce mít, řešil bych to odpojením napětí na ŘJ imobilizeru (pin č. 5 - zapalovací napětí 15). ŘJ imobilizeru pak nebude komunikovat s ŘJ motoru, ta pak nezapne palivové čerpadlo (u diesela neotevře ventil přívodu paliva), a nepůjde nastartovat. U některých motorů se to dá řešit odpojením kontrolky motoru na přístrojích. V tomto případě pak taky nelze nastartovat.
V prvním nebo druhém případě bych pak v místě přerušení použil magnetický jazýčkový kontakt spínající se příblížením magnetu.
Astra 1.7 CDTI Caravan 2003 OPC line
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301[/color]

Uživatelský avatar
Nosound89
Příspěvky: 885
Registrován: 22 dub 2009, 08:34
Bydliště: kousek od Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení- tajný vypínač

Příspěvek od Nosound89 » 10 led 2010, 16:37

Mike.S fakt díky za zamčení mého topicu :x tady jsem to už pročetl, ale na mou otázku tu odpověď není
už HONDA civic VTEC

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení- tajný vypínač

Příspěvek od Mike.S » 10 led 2010, 17:10

no nemáš za co, proč napsat dotaz sem, když si můžeš založit vlastní topic, že jo :roll:
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
Nosound89
Příspěvky: 885
Registrován: 22 dub 2009, 08:34
Bydliště: kousek od Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení- tajný vypínač

Příspěvek od Nosound89 » 11 led 2010, 14:41

poradí teda někdo kde najdu v astře Z16XE imobilizér?
už HONDA civic VTEC

Vojkuvka81
Příspěvky: 671
Registrován: 27 srp 2009, 20:36
Bydliště: Valašske Meziřiči-Wallachian Kingdom

Re: Zabezpečení- tajný vypínač

Příspěvek od Vojkuvka81 » 11 led 2010, 14:48

Myslim že ten vypinač je zbytečnost :roll: A jak psal RomanK,je tam imobilizer,dalši věc,nevim kdo by krad 10.let stare auto :roll:Ikdyž co si budem povidat,někteři si takovy vypinač davali do Schade a podobně,když Ti v dnešni době někdo to auto bude chtit ukrast tak ho stejně ukrade,vypinač nevypinač :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Nosound89
Příspěvky: 885
Registrován: 22 dub 2009, 08:34
Bydliště: kousek od Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení- tajný vypínač

Příspěvek od Nosound89 » 11 led 2010, 16:44

já se neptal jestli má nebo nemá cenu to tam dávat... ptám se kde je imobilizér a narozdíl od většiny nemám 10 nebo víc let staré auto...
už HONDA civic VTEC

Vojkuvka81
Příspěvky: 671
Registrován: 27 srp 2009, 20:36
Bydliště: Valašske Meziřiči-Wallachian Kingdom

Re: Zabezpečení- tajný vypínač

Příspěvek od Vojkuvka81 » 11 led 2010, 17:48

Neodpovidal jsem Tobě Nosound :( odpovidal jsem všeobecně :roll: Tudiž jsem jen zdělil svuj nazor na věc :wink:Kradou se rok stare Pasaty a Audiny do Ruska a na Ukrajinu,ne Astry,jedině že by se chtěl projet Tvoji nadupanou karou,nějaky 15.lety smrad co se v noci vraci s diskoteky :lol: :wink:
Obrázek

Odpovědět