Prosím o radu nebo zkušenost....

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Deniso
Příspěvky: 7
Registrován: 23 dub 2009, 17:48
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu nebo zkušenost....

Příspěvek od Deniso » 10 čer 2010, 01:58

Asi před měícem se mi rozsvítila kontrolka motoru při jízdě, motor zhasl ale hned při nastartování fungoval jako by nic,kontrolka zhasla tak jsem to neřešil. Dneska jsem jel v tom vedru a asi po 10 kilometrech mi zhasl uprostřed kruháče motor rozsvítila se kontrolka motoru a auto dojelo. Neříkám nic o mých nervech malý klouček v autě 40 stupnňů venku a plno aut za mnou v koloně... Auto jsme odtáhli ke krajnici a při nastartování to chytalo jiskru, ale to bylo tak všechno a kontrolka pořád svítila motoru. Odtahovka by mně vyšla na 2000,- tak mně odtáhl kámoš přímo do oplu v Ostravě u Sýkoráku cca.15 km od nehody.... Po příjezdu do servisu auto normálně jako by nic chytlo a začlo normálně fungovat, tak se tam na mně dívali jako na blbce.... Ale na předchozívh 5 ti pokusech před odtahem vůbec nic, nechytlo ani jednou. Nemáte někou radu nebo zkušenost??? předem díky moc zarytý oplák

Reklama
 

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: Prosím o radu nebo zkušenost....

Příspěvek od AstraMan » 10 čer 2010, 02:05

Když už si tam byl, dali Ti auto alespoň na diagnostiku? Co vypsala za chybovou hlášku ?
Jinak jaký máš například typ motoru ? Bo benzín a diesel dva odlišné motory :D
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Deniso
Příspěvky: 7
Registrován: 23 dub 2009, 17:48
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu nebo zkušenost....

Příspěvek od Deniso » 10 čer 2010, 03:35

Na diagnostiku to hodí až v pátek jinak mají plno.... mám benzín 1.6 8v 55kw. Hned říkali že mi kdyžtak vymění řídicí jednotku za 15000,- tak to jsem říkal :lol: ... Ale jezdím za rodiči 1 měsíčně cca 190km do Orlických hor a nedokážu si představit že mi to chcípně a nebude startovat někde na půlce cesty tak asi na té dálnici rovnou skončím pod nějaké auto.... Jinak ty noční to je hnus :cry: :twisted:

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Prosím o radu nebo zkušenost....

Příspěvek od Joska » 10 čer 2010, 06:33

Denisio, výměnu řídící jednotky v oplu jsem měl za 7800, včetně práce!!! (2roky zpět - mají tam program na starý auta...čím starší oplík, tím větší sleva...zeptej se na to.)- ale určitě bych ji neměnil jen tak pro nic zanic.
Nemůžeš mít problém jen s přívodem paliva...je pravda, že bez diagnostitky se toho moc nepozná! hodně štěstí.
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Uživatelský avatar
Deniso
Příspěvky: 7
Registrován: 23 dub 2009, 17:48
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu nebo zkušenost....

Příspěvek od Deniso » 12 čer 2010, 03:21

Tak odešla mi baterka .-( nová kolem 2000,-

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Prosím o radu nebo zkušenost....

Příspěvek od spermin » 12 čer 2010, 08:44

vidím že jsi z vratimova, jak stará byla ta baterka. vůbec nemusí být špatná.

Zamyšlení pro adminy. co takhle dát mezi důležité že i baterka potřebuje péči a kontrolu, cca za 1/4 až 1/2 roku podle jízdy.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Odpovědět