Ukazatel paliva

Témata společná pro diesel i benzín a všeobecný pokec kolem motorů
Odpovědět
Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Ukazatel paliva

Příspěvek od rychlyradim » 20 črc 2006, 23:45

Čau nezdá se vám někdy že vám ukazatel paliva ukazuje méně než je ve skutečnosti v nádrži? já tedy osobně v mé astřičce...když mi to ukazuje pul nádrže..tak tam natankuji necelých 20L.... myslíte že je špatný budík..nebo to tak bývá? :roll:

Reklama
 

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojta » 21 črc 2006, 08:19

hele už se to tady několikrát řešilo, prostě měřák je orientační a nic přesnýho od něj nečekej!
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Jirka D..
Příspěvky: 188
Registrován: 27 čer 2006, 15:06
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Jirka D.. » 21 črc 2006, 14:18

Jojo je to fakt neřeš a naplň plnou a pak sleduj a uvidíš. Ale jinak ber cca 12L rezervu a 4 plíčka jsou po 10 litrech tj. 25 = cca 20 l.

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rychlyradim » 08 zář 2006, 17:38

co znamená když ikonka tankování blika?! nevíte? a má opravdu každá astra 52L nádrž? já měl ještě 8 Litru a ikonka mě blikala tak mi připadne že jsem tam měl spíše méně benzinu tudíž že mám menší nádrž..jakpak to je?! :?:

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milosh » 08 zář 2006, 17:42

rychlyradim píše:co znamená když ikonka tankování blika?! nevíte? a má opravdu každá astra 52L nádrž? já měl ještě 8 Litru a ikonka mě blikala tak mi připadne že jsem tam měl spíše méně benzinu tudíž že mám menší nádrž..jakpak to je?! :?:
sam jsem se o tom jeste nikdy nepresvedcil, vzdy beru skoro jeste nez zacne sviti hladovy oko, kdyz blika, tak mas uz malo stavy, ale kdyz sviti jeste to je good, teda aspon tak jsem se to tady nekde docetl, jiny auta to maj obracene :wink:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od Salám » 29 črc 2009, 09:04

Nechce se mi zakládat nové téma, tak to napíšu sem..

Vždy když jedu delší dobu rychleji - tzn. 130-150 km/hod. (delší dobu myslím třeba 3/4 hodiny vkuse), tak mi ukazatel paliva začne pomalu stoupat až k plné nádrži a je mu úplně fuk kolik tam je ve skutečnosti benálu..s tím jak stoupá se zároveň zvyšuje dojezd až na max. Po zpomalení začne zase pomalu klesat k reálnému stavu..chápete to někdo?
Při normál jízdě do práce a zpět atd. se to nikdy neprojevilo, ale jak jedu dál - tak pokaždé

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od Salám » 21 zář 2009, 07:44

Salám píše:Nechce se mi zakládat nové téma, tak to napíšu sem..

Vždy když jedu delší dobu rychleji - tzn. 130-150 km/hod. (delší dobu myslím třeba 3/4 hodiny vkuse), tak mi ukazatel paliva začne pomalu stoupat až k plné nádrži a je mu úplně fuk kolik tam je ve skutečnosti benálu..s tím jak stoupá se zároveň zvyšuje dojezd až na max. Po zpomalení začne zase pomalu klesat k reálnému stavu..chápete to někdo?
Při normál jízdě do práce a zpět atd. se to nikdy neprojevilo, ale jak jedu dál - tak pokaždé
Odpovím si sám :mrgreen:
Zřejmě to dělal podtlak v nádrži..při jízdě bez víčka nádrže ukazuje palivoměr normálně

Odpovědět