Předělání na Plyn

Pokud jezdíte na plyn pište přímo do této sekce.
Odpovědět
LEPO1
Příspěvky: 46
Registrován: 26 úno 2011, 18:17
Bydliště: LOUNY

Re: astra 1.6 16 v X16XEL

Příspěvek od LEPO1 » 06 říj 2011, 13:37

mám ten samej motor jako ty a spotřeba dlouhodobá 7.8l , najeto 340 tis. km.

Reklama
 

spigy11
Příspěvky: 41
Registrován: 27 črc 2010, 11:37

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od spigy11 » 19 pro 2011, 20:23

Cauko

Potrebujem poradit mam Astru Z14XEP Twinport, mam dve ponuky na LPG

Solaris (polsky vyrobca so zameranim na nemecko) a Zavoli (talian).

Cena zhruba rovnaka

Zaroven pozeram ze vacsina z vas ma flashlube, cize urcite si to dat?

Podla vyhlasky, kedze nebudem mat rezervne koleso, musim mat sadu na opravu, co odporucite SLIME alebo Liqui Moly (nejaky sprej)

Vdaka za rady
==========
Opel Astra G TwinPort 1.4 16V Z14XEP + LPG Alisei N by Zavoli + JLM Valve Saver
NGK Iridium IX :)

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od pankid » 24 pro 2011, 09:01

Zařízení pracují na stejném principu. Takže to máš jedno. Sadu na opravu defektu pneu ber pouze s kompresorem. Jen ten Ti spolehlivě dofoukne pneu po aplikaci těsnící hmoty.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

spigy11
Příspěvky: 41
Registrován: 27 črc 2010, 11:37

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od spigy11 » 25 pro 2011, 01:39

@pankid, ahoj viem mi povedat ako je to kvalitou? este ti mas nejaek skusenosti napriklad zavoli vs landi renzo
==========
Opel Astra G TwinPort 1.4 16V Z14XEP + LPG Alisei N by Zavoli + JLM Valve Saver
NGK Iridium IX :)

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od pankid » 25 pro 2011, 09:16

Osobní zkušenost nemám. Landi renzo bylo v ČR první funkční vstřikování plynu na trhu, říkalo se, že je velmi kvalitní. Ale v současné době jsou ta zařízení konstrukčně i kvalitativně stejná. Zavoli znám jen jako značku, výrobky u nás v ČR zřejmě nejsou homologovaná pro hromadné přestavby na LPG.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Arwy » 25 pro 2011, 21:01

Myslím že Landi Renzo používa Opel aj v prvovýrobe.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Mirdas
Příspěvky: 1333
Registrován: 28 lis 2011, 21:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Mirdas » 25 pro 2011, 22:13

pankid píše:Osobní zkušenost nemám. Landi renzo bylo v ČR první funkční vstřikování plynu na trhu, říkalo se, že je velmi kvalitní. Ale v současné době jsou ta zařízení konstrukčně i kvalitativně stejná. Zavoli znám jen jako značku, výrobky u nás v ČR zřejmě nejsou homologovaná pro hromadné přestavby na LPG.
Zavoli ma tata na Fordu ten byl nainstalovaný v DE a pak přivezeno sem do ČR na STK s tím nebyl problem 8)
Born From Jets

spigy11
Příspěvky: 41
Registrován: 27 črc 2010, 11:37

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od spigy11 » 26 pro 2011, 14:41

Vdaka za odpovede,

zatial to vyzera tak ze prestavba bude 2-3.1 :) pricom LPG system bude Zavoli, udajne to uz montovali nie su problemy. vseobecne som sa volal telefonicky do 5 firiem, vsade prestavda optimalne 2 dni, co beriem, kedze system treba poradien namontovat a softwarovo doladit a odskusat, jeden den za mi zda malo

Podla toho co viem a co som sa pytal, system pojde cez schvalovanie podla retrofitneho system normy - EK115. Kde cely proces pojde cez montaznu firmu, uz s tym maju kopec skusenosti a funguje to tak cez Zilinu aspon v SR.

O tom som uz nieco cital ze VW, Skoda montuje Landi-renzo v tovarnach, nie vzdy vsetko co sa montuje u vyrobcu musi byt dobre, resp. lepsie.

Vseobecne co som cital hlavne na nemeckych forach je o tom, ze nie je az take podstatne aky LPG splynovac sa pouzije, ale o kvalitu montaze, cital som prispevky ludi ktori mali L-R a nadavali, cital som prispevky ludi co maju v oploch aj zavoli, solaris a nieco im blbo, islo vsak vzdy o poruchu nejake suciastky, kedze LPG je podstatne citlivejsie na kvalitu motora a funkcnost zapalovacej sustavy ako benzin.

Rad by som sa este spytal, kde sa da zhant dojazdovka na opla, bazar je urcite alternativa, neviete nahodou kolko chce opel za nove?

Ako je to s tankovanim, cital ze asi najlepesie na tom je Lukoil, VIFF PROBUGAS, Eco+, flaga, tomegas, kde bolo asi najviac pozitinych reakcii na kvalitu LPG.

Pozna niekto 1. SPS pytam sa preto lebo v KE maju LPG v pondelok a stvrtok po 0.41 :D

Vdaka za odpovede
==========
Opel Astra G TwinPort 1.4 16V Z14XEP + LPG Alisei N by Zavoli + JLM Valve Saver
NGK Iridium IX :)

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od mexxo » 26 pro 2011, 17:15

Ja som mal tiež schvalovanie podla EK115. Priprav sa na to, že to bude trvať dosť dlho. Niečo trvá vybavovanie papierov na obv. úrade dopravy, ale hlavne som dlho čakal na papiere z tej Žiliny. Dokopy to trvalo cez 4 mesiace.
Inak tankujem od začiatku podla odporúčaní Eco+ na Slovnaftke a úplna spokojnosť. Na plyne mám 15tis km s priemerom 9,18L/100km.

spigy11
Příspěvky: 41
Registrován: 27 črc 2010, 11:37

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od spigy11 » 26 pro 2011, 18:22

@mexxo vdaka,

na 1.8 dobra spotreba :)

skusal si tankovat aj inde, mozem vediet vyrobcu splynovaca, ktory ti namontovali?

Vdaka
==========
Opel Astra G TwinPort 1.4 16V Z14XEP + LPG Alisei N by Zavoli + JLM Valve Saver
NGK Iridium IX :)

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Arwy » 27 pro 2011, 13:18

Ja som mal prestavbu tiež podľa EK115, a bol som možno prvý kto to podľa tohoto prerábal. Bol problém s papierovačkami, lebo dovozca LPG, ministerstvo dopravy a obvodný úrad dopravy si vysvetlovali zákon po svojom a nevedeli sa dohodnúť aké papiere vlastne potrebujem. Nakoniec sa ujednostili ale netrvalo to dlhšie ako 14 dní, vrátane papiera zo Žiliny (vybavoval dovozca LPG systému).
LPG som tankoval priamo u montážnej firmy, prípadne na OMV alebo Slovnafte. V zahraničí som si však nevyberal, kde bola možnosť tankovať tak som tankoval.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od pankid » 27 pro 2011, 20:22

Arwy píše:Ja som mal prestavbu tiež podľa EK115, a bol som možno prvý kto to podľa tohoto prerábal. Bol problém s papierovačkami, lebo dovozca LPG, ministerstvo dopravy a obvodný úrad dopravy si vysvetlovali zákon po svojom a nevedeli sa dohodnúť aké papiere vlastne potrebujem. Nakoniec sa ujednostili ale netrvalo to dlhšie ako 14 dní, vrátane papiera zo Žiliny (vybavoval dovozca LPG systému).
LPG som tankoval priamo u montážnej firmy, prípadne na OMV alebo Slovnafte. V zahraničí som si však nevyberal, kde bola možnosť tankovať tak som tankoval.
Ještě že u nás máme Hromadné přestavby. Po montáži si jen zajdeš vyměnit malý technický prukaz (OTP) za nový se zapsaným LPG.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od mexxo » 27 pro 2011, 22:00

Arwy píše:Ja som mal prestavbu tiež podľa EK115, a bol som možno prvý kto to podľa tohoto prerábal. Bol problém s papierovačkami... Nakoniec sa ujednostili ale netrvalo to dlhšie ako 14 dní, vrátane papiera zo Žiliny (vybavoval dovozca LPG systému).
LPG som tankoval priamo u montážnej firmy, prípadne na OMV alebo Slovnafte. V zahraničí som si však nevyberal, kde bola možnosť tankovať tak som tankoval.
Možno práve preto, že si bol prvý, to trvalo tak krátko. :wink: Mne hovorili, že toho majú moc, tak preto sa tak dlho čaká. Papiere mi posielali poštou, keďže to k ním mám daleko, obvodnému úradu to tiež niečo trvalo, ale najdlhšie som čakal na ten papier zo Žiliny. Ťažko povedať kde bol problém...
spigy11 píše:...skusal si tankovat aj inde, mozem vediet vyrobcu splynovaca, ktory ti namontovali?
Mám elpigaz. V montážnej firme mi poradili Slovnaft, takže keď sa dá, tankujem tam. Ale ako píše Arwy, aj ja som už tankoval na rôznych pumpách. Rozdiel som nepocítil.
pankid píše:Ještě že u nás máme Hromadné přestavby. Po montáži si jen zajdeš vyměnit malý technický prukaz (OTP) za nový se zapsaným LPG.
Hromadné prestavby máme aj u nás a funguje to rovnako, ale sú tam len niektoré typy áut. Navyše zrovna môj motor x18xe1 niekto prepísal do zoznamu ako x18xel a tak som to musel riešiť, ako jednotlivú prestavbu. Nikomu nevysvetlíš, že taký motor v Géčku nikdy nebol... :twisted: Brácho si dával LPG nedávno do fábie a to bolo iné kafe... :roll:

spigy11
Příspěvky: 41
Registrován: 27 črc 2010, 11:37

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od spigy11 » 03 led 2012, 10:34

4.1.2011 zabudovanie LPG systemu od Zavoli (Alisei N) do Astry G Z14XEP. Nadrz 45l (realna 38l paliva)
Realizacia: Kosice (cast Krasna) firma JUKON.
Dohodnutie terminu, samotna realizacia a vysvetlenie na jenotku.
Mal som moznost hned priamo vyskusat LPG nezaznamenal som ziadny pokles vykonu, auto sa sprava minimalne tak dobre ako som zvyknuty, akurat rozdiel bude v penazenke 38litrov benzinu 55E, 38litrov LPG 27E.

Kto ma zaujem pytajte sa
==========
Opel Astra G TwinPort 1.4 16V Z14XEP + LPG Alisei N by Zavoli + JLM Valve Saver
NGK Iridium IX :)

Uživatelský avatar
Gorbo1
Příspěvky: 2261
Registrován: 07 říj 2010, 10:23
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Předělání na Plyn

Příspěvek od Gorbo1 » 02 bře 2012, 18:33

Mam uz tri mesiace zafu prerobenu na plyn.Vsetko v pohode,len pri jazde na plyn sa mi pri vyssich otackach rozsvieti kontrolka motoru,ked napr.vyradim tak kontrolka zhasne.Na benzin je vsetko OK.Ked mi plyn dostelovavali,tak mi povedali,ze u oplov je to normalne.ale kde je chyba?

Odpovědět