Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Pokud jezdíte na plyn pište přímo do této sekce.
Odpovědět
elvishalic
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2011, 16:19

Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od elvishalic » 28 říj 2011, 16:40

Zdravím všetkých.

Potrebujem poradiť s nasledujúcim „zapeklitým“ problémom. Som už zúfalý – trvá to už mesiac čo sa snažím(e) odstrániť závadu.

Mám Astru G 1,4 16V, beznín / LPG (BRC sekvenčný vstrek), r.v. 2003, motor Z14XE, nabehané 125 000 km (z toho cca 60 000 km na plyne). Všetko doposiaľ fungovalo v pohode až pred cca ½ rokom začalo auto chytať na benzín iba na 3 valce. Pri zohriatí vody na cca 60 `C sa automaticky prepína na LPG a začne fungovať normálne na 4 valce. Keďže pri sekvenčnom vstreku BRC je každý štart na benzín, vždy mi to chytá na 3 valce a až po prepnutí na plyn to ide v pohode.

Urobil nasledovné opatrenia:

- vymenil som všetky sviečky za nové (NGK-čky),
- čistila sa škrtiaca klapka (ktorá nebola až taká špinavá),
- pozeral sa EGR ventil (vypadal byť v pohode),
- vymenila sa zapaľovacia lišta za novú. (zbytočne vyhodených 120 €) !

Žiadna kontrolka nesvietila, závada pretrvávala ďalej.

...a potom sa stalo toto:

Jedno pekné ráno som studené auto naštartoval na 3 valce a pomaly som išiel na aute. Po cca 2 km auto cuklo, stratilo ešte viacej výkonu (akoby išlo iba na 2 valce) a rozsvietila sa oranžová kontrolka motoru, ktorá pri pridaní plynu preblikávala. Zastal som, vypol / naštartoval, auto znova chytilo na 3 valce, kontrolka ostala svietiť. Zohrial som auto pomalou jazdou až kým nepreplo na plyn, potom išlo pekne na 4 valce s plným výkonom.

Diagnostika u kamaráta vyhodila kód: P0203 – chyba vstrekovača na valci č.3 + odstránili sme chybu z RJ (pripájam aj fotku vstrekovačov)

Urobil som nasledovné opatrenia:

- premerala sa kompresia na všetkých valcoch (podozrenie na podpalený resp. pridretý výfukový ventil) – všetky valce v pohode, dávali rovnaký tlak,
- premeral sa tlak benzínu v rampe (podozrenie na poruchu čerpadla) – v pohode,
- autoelektrikár premeral RJ či dáva dobré impluzy vstrekovačom – podľa neho všetko v pohode (ďalších 20€ v prdely),
- pozrela sa aj podtlaková hadička brzdového posiľovača (podozrenie na chytanie „falošného“ vzduchu) – v poriadku,
- prehodili sa vstrekovače č.3 a č.4 medzi sebou.

Auto chytalo znovu na benzíne na 3 valce. Znova som išiel na diagnostiku – ten istý problém P0203.

Urobil som nasledovné opatrenia:

- išiel som do predajne OPEL na ich diagnostiku (tváril som sa že som s autom ešte nič nerobil) že či ukáže na ich diagnostike niečo iné.

Výsledok bol znova rovnaký – P0203 - „mudrlant“ v predajni navrhoval vymeniť vstrekovač č.3 v cene 126 € / kus !!! Odstránil mi chybu v RJ a odišiel som... (ďalších 20€ v prdeli).

Druhé krásne ráno sa všetko zmenilo, zopakoval som skoro ten istý scenár, len s mierne odlišným koncom. Znovu som ráno naštartoval studené auto, chytilo na 3 valce, potom cukuntie, úplná strata výkonu (akoby na 2 valce), rozsvietenie oranžovej kontrolky + preblikávanie pri pridaní plynu. Pri prepnutí na plyn, znova pekne na 4 valce s plným výkonom.

Urobil som nasledovné opatrenia:

- išiel som na diagnostiku ku kamarátovi, ktorá tentokrát vyhodila kódy:

P0351 - P0354 – porucha zapaľovania valec 1-4,
P0300 – rozoznané vynechávanie zapaľovania,
P0303 – zlyhanie zapaľovania na 3. valci.

Auto ďalej chytá na 3. valce a po prepnutí na plyn ide pekne na 4.

A tu som skončil. Ďalej sa ponúkajú už len nasledovné možnosti:

- vymeniť komplet vstrekovače (ak sa to už rozoberá tak všetky), pri LPG zvyknú benzínové odchádzať (dosť nákladné), avšak je nepochopiteľné že vyhadzuje vždy chybu iba na 3. valci aj napriek tomu že sme prehodili vstrekovače medzi sebou.
- zhodiť dole hlavu motora, pozrieť ventily a vodítka a urobiť GO hlavy ak to bude potrebné (to by som nerád robil, pretože je ešte od výroby nedotknutá),
- mohlo by to byť aj relé palivového čerpadla,
- alebo RJ (veľmi nákladné) aj napriek tomu že ju autoelektrikár premeral,
- alebo LAMBDA sondy (tie však nikdy chybu nevykázali),
- alebo ešte niečo s elektrikou (nejaký kábel alebo konektor)

Celé to nedáva zmysel najmä preto že motor funguje na plyne na 100 % ! Celkovo som zatiaľ vyhodil zbytočne 160€ a problém pretrváva. PLEASE HELP ! Budem vďačný za každý dobrý nápad.
Přílohy
Vstrekovace
Vstrekovace

Reklama
 

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od Oplíček » 28 říj 2011, 18:15

Tak jsme na tom stejně. Mám taktéž Astru a motor Z14XE, sekvenční vstřik a podobné problémy. Na autě se toho vyměnilo již dost a problémy byly pořád. Poradím ti pročíst si tyto přízpěvky http://www.asnu.cz/index.php?nid=1946&lid=CZ&oid=203686 a na tvůj problém ti bude odpovězeno. Všechny problémy, co mi auto dělalo tam popisují a vyřešil mi to prostředek na čištění vstřiků. Jisto jistě máš tyto problémy i ty a máš zanesené vstřiky. To s tím prostředkem na čištění vstřiků mi dost pomohlo. Musím říct, že jsem nabral plnou nádrž, nalil jsem to tam a nechápal jsem. Předtím, když jsem nastartoval, tak mi otáčky skákali kolem 500-700 a auto mělo tendenci chcípnout, ale po nalití přípravku to nastartovalo na krásných 1500ot a pak to po zahřátí motoru klesalo a motor má nádherný zvuk, už to nezní jako diesel. Na stránkách ASNU se zabývají čištěním ultrazvukem a myslím si, že to bude více účinné než ten přípravek. Asi bych ti doporučil přípravek na to čištění od firmy Flashlube. Jo a abych nezapoměl, tak tam píší na zadní straně, že by se s tímto přípravkem měla vyjet celá nádrž, aby byl účinný, takže to nech přepnuté na přepínači na benzín. Držím palce a napiš, jestli ti to pomohlo 8)
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Uživatelský avatar
spermin
Příspěvky: 3499
Registrován: 16 led 2007, 09:21
Bydliště: OSTRAVSKO

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od spermin » 28 říj 2011, 19:20

zkus po zahřátí přepnout na benzín, zda bude cukat.
zkus přehodit vstříkovače, a zde ukáže diag na vadný vyměněný vstřik. pak postoupíme dále.
spermin = hermin dříve X16XEL EDICE 100
od 15.10.2007- upravený AGR
nyní Civic

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od pankid » 28 říj 2011, 19:39

Pokud pozoruješ i při zahřátém motoru problémy při provozu na benzín, není nic jednoduššího, než napíchnout na plynovou diagnostiku a tam je možné libovolně pro každý válec vzlášť připojovat jednotlivé vstřikovače na benzín. Takže pokud máš podezření na benzínový vstřikovač číslo 3, tak necháš běžet válce 1, 2 a 4 na plyn LPG a válec č. 3 zapneš na benzín. Pokud to bude cukat nebo to nepojede na 100% tak je to on. Takto můžeš vyzkoušet i další válce. :D
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od pankid » 28 říj 2011, 19:50

Bude-li to jeden nebo více benzínových vstřikovačů, tak použij čestič vstřikovačů jek píše Oplíček. Já měl vadné najednou vstřikovače dva, koupil jsem je na vrakovišti oba za 800,- Kč a po výměně v pohodě. Brácha použil čistič vstřikovačů FlashLube Injector Cleaner 50ml za 82 ,- Kč a má taky po problému. Tento čistič mohu i dodat, protože prodávám FlashLube - Automatizované dávkovací soupravy k promazávání motorů LPG/CNG. http://www.ochranamotoru.cz/flashlube-o ... er-kit.php
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

elvishalic
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2011, 16:19

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od elvishalic » 28 říj 2011, 20:15

OK. Ďakujem za nápady, ale mám ďalšie otázky.

1. Aký máte názor na ultrazvukové čistenie vstrekovačov a kde by som ich mohol dať vyčistiť (najlepšie v SR)
2. Je ten FLASHLUBE Injector Cleaner v poriadku? Nikdy som totiž nič iné ako benzín do nádrže nelieval (nerád by som mal ešte aj nejaké problémy s nádržou).

Zatiaľ ďakujem.

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od pankid » 28 říj 2011, 20:26

Jak jsem psal, bráchovi po aplikaci čističe vstřikovačů FlashLube přestaly problémy s pocukáváním a nepravidelným volnoběhem zejména u studeného motoru na benzín. Já před výměnou jsem zkoušel v jedné dílně LPG v Praze 5 čistit vstřikovače ultrazvukem ( čistička byla domácí výroby) a nepomohlo to.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od Mojmec11 » 29 říj 2011, 11:19

Já mám taky zkušenost.Jezdím do práce 50 km,někdy ostře,někdy piánko a to nemá motor moc co na práci.A ted jsem jel na sraz do Prahy,po dálnici a cca. 30km na benzín/ethanol.Došlo LPG a stav čerpaček z Prahy na Brno>>>katastrofa,až k Jihlavě jediná funkční.
Ale můžu říct,že po tom protažení po dálnici většinou 130km/h kopec nekopec jela Astra o poznání líp.Takže pokud máte možnost pánové,čepujte Éčko do benzínu a občas dejte motoru pořádný záhul,jinak se zasýrá bordelem,to je stará věc.
Jo ještě edit:benzínovým čerpadlem bych řekl to nebude,to by blbnul celý motor a ne jeden vstřik.A relátkem čerpadla taky ne.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od Oplíček » 29 říj 2011, 16:56

S tím flashlube se nemusíš ničeho bát, jestli jsi o tom ještě nic nečetl, tak si to přečti na jejich stránkách. Je to vynikající Australská firma. Já mám na autě i systém proti zaklepávání ventylů od flashlube a je to v poho. Jo jinak ethanol bych možná i jednou za čas doporučil dát do našich oplů, kteří jsou a nobo byli přestavěny na plyn. Proč čepovat ethanol do benzínu? Ethanol na sebe navazuje vodu a ta se v nádrži čas od času objevuje, jelikož u plynu auto přepíná na plyn většinou ihned a většina lidí moc benzín do nádrže nečepuje a ten po čase ztrácí své vlastnosti a z benzínu rázem je sračka, která se benzínu nepodobá a bývá to podobné spíše vodě. Auto pak nemá tendenci jet a prdí to,škube to a smrdí to. Ničeho se neboj a kup ten čistič vstřiků do benzínu. Vyjeď celou nádrž s tímto benzínem, tím myslím ať to necháš přepnuté jen na benzín a poznáš rozdíl. Já to teď vyjíždím, trochu to sice bolí, když musíš jezdit na benzín, který stojí 31Kč oproti ceně plynu 16Kč, ale když to pomůže autu, tak tě to zase až tak nebude bolet.
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

elvishalic
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2011, 16:19

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od elvishalic » 16 lis 2011, 20:02

Opäť vás zdravím.

Takže došlo k rozuzleniu „zapeklitého“ mesiac trvajúceho problému. Na koniec boli predsa na vine VSTREKOVAČE. Ale pekne po poriadku...

Rozhodol som, že pôjdem pekne po poriadku a začnem tým čo je najlacnejšie a čo ste mi radili aj na fóre - čistenie prípravkom na čistenie vstrekovačov. Použil som STP Fuel Injektor cleaner (pripájam fotku) s ktorým som vyjazdil celú nádrž. Nebol to síce odporúčaný Flashlube, ale musím povedať že ak sú vstrekovače príliš zanesené je úplne jedno čo do nádrže nalejete. Nepomôže to.

Problém pretrvával, tak som sa rozhodol že vymením palivový filter. Po výmene problém taktiež pretrvával, tak mi nezostalo nič len sa pustiť do ultrazvukového čistenia vstrekovačov. Pri čistení by som chcel upozorniť na to, že len namočiť do vaničky nestačí !!! Vstrekovač musí pri čistení v emulzii pracovať (cukať) + a ak je to možné mal by byť aj pod tlakom preplachovaný. Existujú na to špeciálne stolice na čistenie vstrekovačov. Čistenie bolo vykonané vo firme PST Zvolen (http://www.brc.sk/) a veľká vďaka patrí hlavne p. Hatiarovi za expresné vybavenie. Za všetký 4 kusy bola cena 50 € (pripájam fotku vstrekovačov pred a po čistení).

Ako som už spomínal v mojom prvom príspevku, pri hľadaní chyby som zbytočne kúpil novú zapaľovaciu lištu v cene 120 €, ktorú mám momentálne v aute. Ostala mi ale „staršia“ plne funkčná lišta (pripájam fotku), ktorú by som chcel touto cestou ponúknuť na predaj a aspoň čiastočne si kompenzovať finančné výdaje pri oprave. Cena bude samozrejme nižšia (dohoda).
Kontakt: rozapeter@gmail.com, potom mobil.

EPILOG:
Ponaučením z tejto skúsenosti je hlavne to že drvivá väčšina mechanikov dáva hneď ruky preč od LPG auta a to väčšinou hovorí o ich „profesionalite“. Sú neskutočne posratí !!! A pri tom o nič neide. Aspoň človek potom vie na koho sa nabudúce obrátiť.

Zatiaľ sa majte a Astre-G zdar !
Přílohy
Vstrekovace pred a po cisteni2.jpg
Modul.jpg
Fuel injektor.jpg

Uživatelský avatar
MadCat
Příspěvky: 120
Registrován: 14 pro 2010, 23:44
Bydliště: Most

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od MadCat » 26 lis 2012, 15:56

Zdravím, abych nezakládal nové vlákno tak se nacpu sem...

Situace je následující... mam LPG Magic 3 (KME Diego) cca půl roku. V létě vše v pohodě ale co se ochladilo tak mi auto začíná nepěkně zlobit. Starty v poho ale jak se ujede pár stovek metrů tak začne cukat, jízda jako na 3 válce, občas i na 2... :) Odhaduju že je to buď chvíle kdy se vypíná sytič nebo by mělo dojít k přepnutí na plyn. Pokud se motor zahřeje tak na plyn je to ok. Zkoušel jsem jednu nádrž čistě na benzín s přidaným čističem vstřiků, situace se o něco zlepšila ale teď pár dní je to trága. Kolikrát se mi to ani na plyn nepřepne, jen mi to v autě furt pípá a panýlek od plynu bliká jak na disko... :)
Zkusil jsem i odpojit baterku aby se jednotky trochu vzpamatovaly což pomohlo ale tak na 3-4 dny. Přijde mi jako kdyby ta plynová jednotka kecela té benzinové i do toho kolik má dávat paliva a schválně šetří... jinak si nedovedu vysvětlit jak je možný že při studeným motoru jede v pohodě ale při mírném zahřátí to tak blbne... pokud nastartuju a nechám volnoběh až do doby než se přepne na benzín tak je to většinou v pořádku...

Omlouvám se za zmatený proslov, mam trochu chuť poslat auto ze skály... :) Díkes za každou radu...
Astra Classic II Caravan 1.4 Z14XE, r.v. 2004

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od pankid » 04 pro 2012, 19:08

MadCat píše:Zdravím, abych nezakládal nové vlákno tak se nacpu sem...

Situace je následující... mam LPG Magic 3 (KME Diego) cca půl roku. V létě vše v pohodě ale co se ochladilo tak mi auto začíná nepěkně zlobit. Starty v poho ale jak se ujede pár stovek metrů tak začne cukat, jízda jako na 3 válce, občas i na 2... :) Odhaduju že je to buď chvíle kdy se vypíná sytič nebo by mělo dojít k přepnutí na plyn. Pokud se motor zahřeje tak na plyn je to ok. Zkoušel jsem jednu nádrž čistě na benzín s přidaným čističem vstřiků, situace se o něco zlepšila ale teď pár dní je to trága. Kolikrát se mi to ani na plyn nepřepne, jen mi to v autě furt pípá a panýlek od plynu bliká jak na disko... :)
Zkusil jsem i odpojit baterku aby se jednotky trochu vzpamatovaly což pomohlo ale tak na 3-4 dny. Přijde mi jako kdyby ta plynová jednotka kecela té benzinové i do toho kolik má dávat paliva a schválně šetří... jinak si nedovedu vysvětlit jak je možný že při studeným motoru jede v pohodě ale při mírném zahřátí to tak blbne... pokud nastartuju a nechám volnoběh až do doby než se přepne na benzín tak je to většinou v pořádku...

Omlouvám se za zmatený proslov, mam trochu chuť poslat auto ze skály... :) Díkes za každou radu...

Pokud nemáš závadu na autě, pak ihned navštiv dílnu, která Ti auto přestavěla na LPG a v rámci záruky Ti to zdarma napojí na diagnostiku a zjistí co a jak. Záruka je 2 roky. Jinak já měl kdysi podobný problém, když mi odcházeli benzínové vstřikovače. Jejich čištění ultrazvukem bylo neúspěšné, pomohla až jejich výměna za jiné z vrakoviště - kus za 400,-
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Uživatelský avatar
mirci10
Příspěvky: 65
Registrován: 11 pro 2013, 16:38
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Problém v benzínovom režime, pri LPG je to OK.

Příspěvek od mirci10 » 14 úno 2014, 18:21

No Čaute ... tak sa pridám aj ja :) motor 1.4 16v, lpg tam je 2 roky...ale ide o to, že mám aj ja problém :( ráno keď idem do roboty, auto studené pravdaže a všetko celkom v poho asi pol kilometra, idem dolu takým kopčekom väčšinou na trojke a pribrzdujem, niekedy idem dolu na dvojke...som na vedlajšej ceste, odbáčam doprava na hlavnú dokopca, mám tam dvojku, pridám a nič nič nič otáčky tak 700 potom to vypáli jak raketa, hodím 3ku a zas to isté, nič nič....a vídem kopčekom hore a je to už celkom v poho .... občas uvykne šklbať ked tam mám napr. 4ku a pustím plynový pedál....raďte! :?

Trošku UPDATE: Na LPG ide auto krásne, ale keď idem ešte na benzín, tak sa bojím na volákej križovatke rýchlejšie vypáliť, lebo proste tomu stupím a to auto je totálne udusené 2-3 sekundy...Pri každom preradení rýchlostného stupňa (na benzíne) pustím spojku, chcem pridať plyn (plynový pedál stlačený kludne aj na podlahe) a auto 2-3 sekundy nerobí nič...za prvé to je nebezpečné a za druhé to je aj otravné, preto som to začal robiť tak, že na parkovisku to nechám samé prepnúť na lpg. Čo to môže robiť? :cry: :?
Opel Astra Caravan 1.4 16v 66kW Edition 2000
EX: Škoda Felícia 1.3 MPi 50kW

Odpovědět