Astra G na LPG (nezelane prepinanie LPG->B pocas jazdy)

Pokud jezdíte na plyn pište přímo do této sekce.
Odpovědět
cheops
Příspěvky: 75
Registrován: 11 led 2007, 09:56
Bydliště: Zahorie (SR)
Kontaktovat uživatele:

Astra G na LPG (nezelane prepinanie LPG->B pocas jazdy)

Příspěvek od cheops » 14 čer 2010, 14:35

Cavte, mam system Solaris 2, doteraz bez vyhrad spokojny. Najadil som s tym za pol roka asi 12000km.
Ale zacalo sa nieco kazit - chcel by som sa opytat ci sa uz niekto stretol s tym, ze sa mu za jazdy prepne auto same do benzinu (podotykam, ze jazdim min na vzd. 50km a vzdy sa to zacne az po 20km, cize motor je zahriaty, plynu je v nadrzi dost, auto nevykazuje ziaden problem, ked ide na B alebo LPG, spotreba v norme, otacky nelietaju, motor sa neprehrieva, pri jazde bez plynu netrha...)

Ked ma prepne spat do B, tak kontrolky LPG zhasnu, LPG system nereaguje na stlacanie tlacitka na manualne prepnutie do LPG. Prejdem na B asi 1,5-2km, tlacitko pipne a zacne sa chovat akoze chce prepnut do LPG, co sa mu aj podari.

Mam to trochu od ruky k montaznej dielni, kde by mi to pozreli, a okrem toho, ze idem striedavo cca 8km na LPG a potom 2km na B - ma to nijak neobmedzuje, auto ide normalne a uspora na PHM tam je :).

Moze to byt zaneseny filter na LPG alebo je to nieco s RJ (tie 2km na B mi pridu, ze sa RJ "resetuje" (alebo co moze byt pricinou tohto vypadku)?
Este mi prislo, ci sa nahodou RJ neprehrieva? Je chytena stahovacimi paskami na baterke v priestore medzi blatnikom a bateriou a tam moze byt poriadne teplo, kedze tam nie su nijake otvory na odvetranie. Cele to zacalo asi pred tyzdnom, ked sa dost oteplilo.
Astra G Caravan, X16XEL, 2000 + LPG ELPIGAZ

Diagnostika OP-COM v1.39 EN (MA, BA-po dohode)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Astra G na LPG (nezelane prepinanie LPG->B pocas jazdy)

Příspěvek od Arwy » 14 čer 2010, 15:09

Robilo to aj mne a bol nastavený v RJ LPG nesprávny napätový rozsah čidla otáčok.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

cheops
Příspěvky: 75
Registrován: 11 led 2007, 09:56
Bydliště: Zahorie (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra G na LPG (nezelane prepinanie LPG->B pocas jazdy)

Příspěvek od cheops » 14 čer 2010, 15:26

dik Arwy - to by celkom vysvetlovalo mnohe... dnes som si vsimol, ze za urcitych podmienok - ak brzdim motorom (otacky idu dole), tak obcas prepne do B, ale ak podradim - dam s medziplynom napr 3->2 tak LPG zas nabehne. Ale toto sa stava len obcas, ze to takto zafunguje, ak to podradenie nespravim do x sekund tak uz to nenabehne na LPG a ide len na B. Trochu s tym laborujem, ze co to robi :)
Budem sa musiet niekedy zastavit v hlohovci nech mi to pozru...
Ak mam rovnaku pricinu problemu, tak sa to uznava ako reklamacia? Mal si opravu zadara?
Moze sa to same rozstelovat (doteraz som s ty nemal problem)?
Astra G Caravan, X16XEL, 2000 + LPG ELPIGAZ

Diagnostika OP-COM v1.39 EN (MA, BA-po dohode)

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Astra G na LPG (nezelane prepinanie LPG->B pocas jazdy)

Příspěvek od Arwy » 14 čer 2010, 20:22

Mne to začalo prepínať samé od seba, ale keď to napichol na noťas, tak to bolo zle nastavené. Neviem či sa to prestavilo samé - mal som odpojenú baterku, alebo to začalo RJ LPG vadiť až časom. Ale mal som už baterku odpojenú aj po tom preprogramovaní a nič, LPG funguje bez problémov.
Ja im nič neplatím, keď prídem tankovať LPG a je tam chlapík s noťasom, tak mi vždy bez problémov dolaďuje moje pripomienky k LPG. Naposledy mi to naladil tutovo - prestalo to už úplne cukať pri prepínaní, len dúfam že to nie je tým oteplením.
Alebo skús mrknúť či nemáš zlý kontakt na snímaní otáčok (ja to mám pripojené v konektore zapaľovacej lišty).
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Odpovědět