Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Pokud jezdíte na plyn pište přímo do této sekce.
Odpovědět

Jaký druh plynu máte?

klasika LPG
10
19%
sekvenční vstřikování LPG
38
70%
CNG
6
11%
 
Celkem hlasů: 54

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Arwy » 09 úno 2012, 09:29

Cuknutie pri prvom prepínaní do LPG počas jazdy som cítil aj ja, ale postupne to montážnik vyladil tak, že občas to bolo cítiť, občas nie. Pri ďalších prepínaniach v nasledujúcich jazdách boli už bez cuknutia.
Mal som to nastavené tak, že pri 30 C sa mi prepínal chod na LPG, aj v zime. Kým som oškrabal a poometal auto, tak bolo prepnuté na LPG.
Zahrievanie vstrekovačov nemá nič spoločné s teplotou motora, funguje to tak, že RJ LPG zopína vstrekovače už pred prepnutím na LPG, čím dochádza k ich zohriatiu (ja som mal Solaris a tam sa to dalo nastaviť).
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od mexxo » 09 úno 2012, 18:23

Ja mám elpigaz, neviem aké má možnosti. Do Hlohovca to mám 80km, tak tam nechcem chodiť každý týždeň... :(
Cuknutie pri 1. prepnutí ma netrápi. Cukne len vtedy, keď sa prepne pod plným plynom. Keď sa prepne na volnobeh, alebo pri plynulej jazde, ani o tom neviem. Už som sa naučil, kedy očakávať prepnutie, tak tomu na moment prispôsobím jazdu a je to v pohode.
Štve ma akurát teraz, keď nedrží volnobeh a rozsvecuje kontrolku motora. Objednal som sa na servis, tak uvidím, na čo prídu. Akurát mali volné až koncom mesiaca. :(

spigy11
Příspěvky: 41
Registrován: 27 črc 2010, 11:37

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od spigy11 » 09 úno 2012, 22:57

@Arwy zaujimave info, zajtra idem tankovat plyn, a servis mam hned na druhej strane cesty takze sa pojdem spytat ako to vlastne je s prepinanim na plyn, dnes ma totiz to dost prekvapilo presiel som asi 25 km, potom som v meste zastavil asi na 10 minut, isiel som po maly technicak na policiu a potom som siel dalej, motoru trvalo zase asi 3-4km kym sa preplo na lpg.

ale mozno to je fakt tou zimou ze elektronika blbne.

otazna do plena v zarucnom mam napisane ze aspon raz do mesiaca mam ist na benzin cisto 50km kvoli sondam, dodrziava do niekto z vas?
==========
Opel Astra G TwinPort 1.4 16V Z14XEP + LPG Alisei N by Zavoli + JLM Valve Saver
NGK Iridium IX :)

spigy11
Příspěvky: 41
Registrován: 27 črc 2010, 11:37

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od spigy11 » 10 úno 2012, 15:23

@Arwy zaujimave, pytal som sa v servise dnes na tie solaris vstrekovace, ze vraj aspon zavoli to ma tak ze sa prepne ked sa ohreje splynovac na teplotu ako to nastavi technik, ten solaris ma vstrekovace spravene tak ze ako nahle sa nastartuje na benzin, zapne aj vstrekovace na plyn, idu na prazdno, ale cvakaju a tym sa rozhrievaju, cize z tohto pohladu ti skor prepne na plyn ako mne ;) , mam nastavene prepinanie na 30Cco mi vyhovuje do -9 -10, ked je nizsie teplota pockaj kym ma teplota chl. kvapaliny aspon na +80 az tak prepnem na plyn size to mu trva este 1-2 km kym to prepne, ale potom uz nemam problemy s trhanim motora, alebo kontrolkou emisii.
==========
Opel Astra G TwinPort 1.4 16V Z14XEP + LPG Alisei N by Zavoli + JLM Valve Saver
NGK Iridium IX :)

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Arwy » 10 úno 2012, 21:07

To prepínanie môže byť ešte závislé od otáčok a decelerácie, to znamená že k prepnutiu dôjde až po zohriatí na nastavenú teplotu + musíš dosiahnuť deceleráciu po prekročení nastavených otáčok, čo je podľa mňa nevýhodné z pohľadu predlžovania jazdy na benzín, ale zas to prepína bez cuknutia.
Ja som v návode nemal nič ohľadom jazdy na benzín, a nemal som ani problémy s emisným systémom. RJ to musí uregulovať rovnako ako na benzín.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

spigy11
Příspěvky: 41
Registrován: 27 črc 2010, 11:37

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od spigy11 » 12 úno 2012, 12:57

@Arwy, no ono to cukne aj tak ale pri tych mrazoch rano, by som odhadoval ze ta teplota ako bola povodne nastavena 25 mu nevyhovovala a doslova ho rano pri -15 pri prepnuti na plyn doslova zadrhlo, teraz idem o nieco dlhsie na benzin, ale tento problem sa uz nevyskytuje cize namiesto 2-3km 4-5 km ale to je pohoda, aspon trochu premasti benzin motor :)

Quizova otazka kto z vas ma Flashlube alebo nieco podobne?
==========
Opel Astra G TwinPort 1.4 16V Z14XEP + LPG Alisei N by Zavoli + JLM Valve Saver
NGK Iridium IX :)

Goldy
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2011, 16:45
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Goldy » 15 úno 2012, 13:24

Zdravím, mám otázku ohledne značky systému LPG. Mám známého automechanika, který mi navrhl pěknou cenu za montáž STAG 300+ systému do mého Géčka, ale na polské systémy jsem neslyšel zrovna moc chvály, tak bych se rád zeptal na vaše zkušenosti s těmito systémy a popř radu, jestli si mám raději těch 7000kč připlatit za LOVATO systém. :? :? :?
OPEL ASTRA G sedan, 1,8 74kW,16V, X16XEL
Béňo/LPG 9,5l/10/100km

spigy11
Příspěvky: 41
Registrován: 27 črc 2010, 11:37

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od spigy11 » 15 úno 2012, 15:57

Z toho co som sa ja dozvedel skor by som ti odporucal talianske LPG systemu, podla toho co mi vraveli v montaznych strediskach kde sa montuju rozne nie len cisto polske, talianske vraj poliaci maju poskladane splynovace ako lego, len software maju vlastny.

Lovato je fajn, ja som sa tiez pytal, vo firme kde to povodne montovali a montuju uz asi 5 rokov Zavoli, kvalitativne je to blizke, lacnejsie a maju s tym dobre skusenosti (aj zakaznici su spokojni). Este dost odporucane je BRC.

Podstatne je aby si si nasiel montazne stredisko kde mas referencie, je schvalene aby mohlo robit prestavbu. A tiez aby bolo relativne na blizku, na zaciatku treba par veci doladit v mojom pripade davkovanie plynu kvoli chybe na RJ, ale uz to sedi.
==========
Opel Astra G TwinPort 1.4 16V Z14XEP + LPG Alisei N by Zavoli + JLM Valve Saver
NGK Iridium IX :)

Vypravca
Příspěvky: 34
Registrován: 01 srp 2012, 07:24

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Vypravca » 06 srp 2012, 10:18

Ja mam system BRC sequent 24 a cukanie pri prepnuti nemam. Lebo tam prepina postupne po valcoch.
1.valec vypne benzin, na behne LPG a az potom to iste na dalsich valcoch.
Da sa plniace hrdlo namontovat aj k hrdlu nadrze. Ale treba tam potom naskrutkovat redukciu, ktoru vozis stale v kufri.

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 714
Registrován: 27 črc 2006, 16:50
Bydliště: Slovensko

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Arwy » 06 srp 2012, 10:30

Lovato patrí už nejakú dobu pod Landi Renzo. Výhodou Lovata je to, že všetky komponenty sú od Lovata (RJ, vstrekovače, reduktor, filter). Riadiace jednotky Lovato vyrába AEB ktorá tiež patrí pod Landi Renzo.
V podstate je jedno aký LPG systém si vyberieš, najdôležitejšie je to, aby mal s ním montážnik dostatočnú prax a vedel ho hlavne softvérovo vyladiť !!!!
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER+LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE, Ex Opel Astra G, X16XEL

Marťan
Příspěvky: 9
Registrován: 15 čer 2008, 23:18
Bydliště: OPAVA

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Marťan » 02 led 2014, 21:51

Čus bus .Mám OPEL ASTRA F CARAVAN/X16SZR/1997, a mám už 2.roky LPG-TOMASETTO.Jsem sním max.spokojen.Nádrž je na 42l.Spotřeba na lpg. je 8.3l/100km.Mohu jen doporučit.Tak přeji mnoho kilometru bez nehod v tom novém roce-2014. 8)

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Marťasek » 15 říj 2014, 06:44

Cus Chlapi.

Dozrál čas, a tak bych chtěl svou Šmoulinku "zplynovat" :-) Co by jste mi doporučili za systém? (koukám že je dobrý Lovato??) A máte někdo zkušenosti s auto Fedor Prostějov?

http://www.fedorauto.cz/cenik-prestavby-lpg
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 992
Registrován: 15 dub 2010, 20:50
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od p.somik » 15 říj 2014, 14:04

Já už tam nechával předělávat svou Zafirku - systém BRC a tchánovi Astru G - ten má Lovato. Kluci u Fedora dělají dobře a rychle, ráno kolem 7 jsem tam vždy auto dával a po 15 hodině měli hotovo. Dělají na tom vždy 2. Za mně 8)
I Aleš pochvalně koukal, že je to pěkně uděláno, žádný blázinec. Když tam písni, pokecáme více po telefonu :D
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC(od 63.000km)
OP-COM v PL, EN, CZ + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 474000km (LPG od 60.000km)(2017)

Vectra11
Příspěvky: 286
Registrován: 21 bře 2013, 20:43
Bydliště: Ostrava

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od Vectra11 » 15 říj 2014, 19:10

Je to prakticky jedno,všechny systémy vesměs fungují stejně. A když budeš chtít lepší vstřikovače tak si je připlatíš i na ten nejlevnější systém. Já byl se Stagem max. spokojený. Taky co se týká návodu,schémat,diagnostiky ze stránek výrobce.......
Teď mám třeba italské Stefanelli a vůbec z toho nemám dobrý pocit. Nemůžu přijít na určité nastavení a servis samozřejmě jako běžný ČR servis-nevíme.

Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 992
Registrován: 15 dub 2010, 20:50
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše astry pohon na plyn (LPG, CNG)

Příspěvek od p.somik » 16 říj 2014, 13:40

Fedora máš kousíček, takže se servisem nebudeš mít problém, já bych šel do Italů-tzn Lovato, BRC..
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC(od 63.000km)
OP-COM v PL, EN, CZ + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 474000km (LPG od 60.000km)(2017)

Odpovědět